karin4338 karin4338 komentáře u knih

Vyvolená Vyvolená J. R. Ward (p)

Vzdy si myslim,ze dalsia knizka bude slabsia a ono nic. proste super opat. Xcora som si oblubila od zaciatku, a kraassne do dopadlo. Lassiter ma pobavil ako vzdy, este bude s nim vzruso. Assailovi s Vishoushovi statocne kape na majak takze je na co sa tesit. A bonusovka Trez a autorka si otvara dalsie zadne vratka na zaujimavy pribeh.

05.08.2021 5 z 5

Bestie Bestie J. R. Ward (p)

ako vždy, zaujímavé, napínavé, s novými postavami a samozrejme romanťárna ako blázon. :) super. Neviem si predstaviť, že táto séria niekedy skončí....

25.07.2021 5 z 5

Zbožňuju Paříž Zbožňuju Paříž Lindsey Kelk

Moja prvá knižku od autorky. Asi aj posledná. Dej sa stiahol pomaly, bolo to nezaujímavé, Angela je stále buď vystresovaná alebo sa ľutuje alebo je nerozhodná. Aspoň, že má Alexa, ktorý je jej ručná brza.

23.06.2021 2 z 5

Helena Rubinstein Helena Rubinstein Madeleine Leveau-Fernandez

Helena bola jedna z prvých business woman, ktorá celý život obetovala honu za krásou v multimiliónovom obchode.
Knižka je napísaná pútavo, a chronologicky popisuje životnú cestu Heleny Rubinstein, ktorá mala to šťastie, že stretla velikánov svojej doby, od Picassa, Dálího, Rotschildovcov, Diora, Balenciaga, mnoho členov aristokracie, atd. Bola veľkou zberateľkou, čo bolo jednou z jej vášní.
Klobúk dole pred ženou, ktorá sa z ničoho vypracovala a do dnes je jej meno pojmom.

16.05.2021 5 z 5

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Kamin Mohammadi

Krásny príbeh zasadený do Florencie. Krásna myšlianka, ktorá mi utkvela: "vztahy sú "príbehy" - sú to epizody a či už sú dlhé alebo krátke, ty príbehy prežívame naplno".
Velká škoda, že ked som žila na severe Talianska ja, tak nemala som štastie na takých pohodových ľudí, ako mala Kamin.

07.05.2021 5 z 5

12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu 12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu Jordan B. Peterson

Za mňa určite nie. Prečítala do knižku do strany 140, a stačilo. Kecy o ničom. Neviem, možno Kanada a Amerika si z neho sadá na zadok, ale mne to pripadalo ako informácie pre človeka, ktorý nemá žiadny rozhľad, vlastný názor, upadá do depresíí a trpí problémami s vlastnými hodnotami. Takže nič svetoborného táto kniha neposkytuje.

30.04.2021 1 z 5

Víkend s přáteli Víkend s přáteli Sophie Kinsella (p)

čo sa týká zápletky a dlho tiahnuceho sa deja, tak to bolo vážne slabé. Keď sa však človek nad tým zamyslí, tak autorka predstavila rôznych ľudí, z rôznych spoločenských vrstiev, kde štastie a peniaze sú iba relatívnymi pojmami. Keď niekto má peniaze, ešte neznamená, že má šťastný život, naproti tomu Annie a Stephen, i keď si žijú skromne, a majú svoje muchy, tak majú naplnený život rodinou a porozumením viac ako Cressida s Charlesom, ktorý síce dlho problémy s peniazmi nemali, ale určité skutečne dôležité hodnotu im chýbajú.
Dobrá knižka k zamysleniu, čo je naozaj dôležité. :)

30.04.2021 5 z 5

Prokletý milenec Prokletý milenec J. R. Ward (p)

Za mňa najslabší diel série. Zbytočně sa to tiahlo, aj keď bolo zaujímavé nakuknúť do klanu s´Hisbe a princezná príjemne prekvapila.

23.04.2021 2 z 5

Stockholm Delete Stockholm Delete Jens Lapidus

Dobrá knižka. Teddy a Emelie opät nesklamali. Emelie sa vydáva na sólovú právnickú dráhu, tak uvidíme, ako sa to vyvinie. Posledné posáže s Nicolou napovedajú, že ešte bude vzrúšo.

03.04.2021 5 z 5

Lanýže Lanýže Lenka Horňáková-Civade

krásné popísaný príbeh obyčajných neobyčajných zberačov lanýžov a ich ťažký život, na druhej strane úžastná spolupatričnosť medzi obyvateľmi mestečka, kde Pauline v kaviarni stmeluje i tých nejrozdielnejších ľudí.

14.03.2021 5 z 5

Král Král J. R. Ward (p)

Krásne prepojenie 3 príbehov: Beth a Wrath, Sola a Assail, Selena a Trez. Okrajovo ako bonus Layla s Xcorom.
Súhlasím, že skákanie v čase a v príbehoch bolo niekedy závádzajúce.

26.02.2021 5 z 5

Helenčino pečení - Bezlepkové recepty Helenčino pečení - Bezlepkové recepty Helena Vybíralová

strašné. Na začiaku knižky píše autorka o tom, ako skúšala piecť bez lepku, rôzne experimentovala, kým sa to podarilo. Vo finálne sú všetky recepty zo zmesí. To je teda frajerina kúpiť hotovú zmes od výrobcu a niečo upiecť. Škoda vyhodených peňazí na knižku. To som si radšej mohla kúpiť kilo bezlepkovej múky. Takéto niečo vydať je naozaj hanba.

13.02.2021 odpad!

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

(SPOILER) Kazdy ma svoj pribeh i ked z neho niekedy pozname iba cast.
Vanda mi prisla ako rozmaznany fracek,kde ju manzel vedie za rucicku a vyhrazanim ju drzi v hrsti. Keby nemala rodinu a s detmi bola na neho odkazana,tak to pochopim.Ale takto?
V zavere mi chybalo co sa stalo s Mateom. Zomrel alebo po lieceni zacal novu zivotnu púť?

12.02.2021 2 z 5

Pouze pro VIP Pouze pro VIP Jens Lapidus

(SPOILER) Pouze pro VIP nebola vôbec zlá. Zo začiatku som mala strašný problém zapamätať si postavy a jednotlivé časti príbehu, pretože ako sa to prelínalo, tak ma to dosť miatlo.
Inak bola knižka pohodová, Teddy je sympaťák jak blázen. Čo ma vytočilo je, že Phillip z toho vyviazol bez trestu. Také hovadá by po svete chodiť nemali.

08.02.2021 5 z 5

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

Po pravde som mala celkom obavu o obsahu Blay vs. Quinn. Vo finále som nadšená ako vždy pokiaľ ide o túto sériu. Čtivé, vôbec nie pohoršujúce a roztomilé ako vždy. Teším sa na pokračovanie Layla vs. Xcor. Ešte bude vzrúšo :)

27.01.2021 5 z 5

Znovuzrozený milenec Znovuzrozený milenec J. R. Ward (p)

stále ma dokáže fascinovať, ako to všetko nakoniec zapadne do seba. Tohrment ma v niektorých situáciách pekne štval, tak ako aj Autumn, a to jej bičovanie. Niekedy to bolo vážne na facku, aby sa prebrali. Inak krásny príbeh, takže hor sa na další diel :)

18.01.2021 4 z 5

Móda - Kompletní obrazový průvodce světem stylu Móda - Kompletní obrazový průvodce světem stylu Karen Homer

Pekne ilustrovaná knižka o mode, jediná škoda, že všetky informácie boli len okrajové. Niektoré materiály alebo obdobia mody by si zaslúžili viac priestoru.

09.01.2021 4 z 5

Butik Astor Place Butik Astor Place Stephanie Lehmann

Nádherne napísaná knižka dobre spoločensky situovanej Olive v roku 1907, ktorá sa v dobe mužov musela postaviť na vlastné nohy a bojovať za lepšiu budúcnosť. Naproti tomu Amanda, ktorá v roku 2007 číta jej denník a snaží sa zachovať svoj butik.
Jednoznačne doporučujem kto máte radi nostalgiu starej éry a krásné príbehy. :)

05.01.2021 5 z 5

Případ sváteční sukně Případ sváteční sukně Pavel Šoltész

Opäť krásne popisy starej prahy. Príbeh taktiež úžasný, logika mistra Peregrína stojí rozhodne za to.

12.12.2020 5 z 5

Případ dětinského dědice Případ dětinského dědice Pavel Šoltész

Toto je prvý historický román - detektívka, akú som čítala. Prekvapil ma humor, to som veľmi nečakala keď to byla ťažká doba, ale ľudia si proste vedeli poradiť. Zaujímavé a páčila sa mi aj charizma mistra Pelegrina. :)

03.12.2020 4 z 5