Karhal Karhal komentáře u knih

Tajpan Tajpan James Clavell

pro mě jako obdivovatele asijské kultury lahůdka. Mám za sebou Krále krysu (perfektní), už se nemůžu dočkat Shoguna!

08.09.2019 5 z 5

Neznámému bohu Neznámému bohu John Steinbeck

Miluju tvorbu Steinbecka, tolik síly do svých postav umí dostat jen málokdo.

08.07.2019 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

každodenní práce s ment. handicapovanými kolikrát není o diagnóze, ale o vlastním vztahu k těmto lidem. Tento autor ho má naprosto obdivhodný, inspirující. Více takových knih!

08.06.2019 5 z 5

Černý déšť Černý déšť Masudži Ibuse

v podstatě dokumentární četba (žádnej velkej příběh), ze které mrazí. Znovu bych to asi nečetl, ale rozhodně nelituji.

06.06.2019 4 z 5

Vetřelci z hlubin Vetřelci z hlubin John Wyndham (p)

Wyndham opět nezklamal. Na konci jsem se zamyslel- třeba Noe zachraňoval život před mořskými tanky!

12.05.2019 5 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

tolik perfektně vykreslených mužských charakterů! Ty chlapy jsem měl celou dobu přímo před očima. Super knížka.

25.04.2019 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

povinná četba.

09.04.2019 5 z 5

Tajemný Etrusk Tajemný Etrusk Mika Waltari

z Waltariho se stal jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Ten člověk musel mít v hlavě neuvěřitelný množství informací, který dokázal přetavit do skvělých románů. Tohle je jeden z nich!

04.03.2019 5 z 5

Stovka černých šicích strojů Stovka černých šicích strojů Elias Hirschl

To, že jsou pracovníci chráněného bydlení blázni, vím. Sám tam pracuji a úplně normální nejsem :-) jinak celkem vtipný a přesný popis klientů... Ale jako celek mě kniha moc nezaujala.

19.01.2019 3 z 5

Prométheus v plamenech Prométheus v plamenech Thomas N. Scortia

Perfektní čtení. Názorná ukázka toho, že politický sračky většinou vítězí nad zdravým rozumem

04.01.2019 4 z 5

Ohňostroj marnosti Ohňostroj marnosti Tom Wolfe

Mám rozporuplný pocity... Nadčasový téma, skvěle popsaný prostředí, souvislosti... Ale taky občas ohňostroj marných slov.. kdyby to bylo o polovinu kratší, na škodu by to nebylo..

15.12.2018 3 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Nemá smysl vymýšlet duchaplné hodnocení.. prostě perfektní kniha

11.11.2018 5 z 5

Dvacet tisíc zlodějů Dvacet tisíc zlodějů Eric Lambert

Jak bylo napsáno, poctivý válečný román mírně doleva se stáčející. Možná víc než mírně, holt autorovi chybí letitá zkušenost s životem s komárama. Ale stojí za přečtení

07.11.2018 3 z 5

Řecký poklad Řecký poklad Irving Stone (p)

opravdu někdy až moc popisné. Ale taky velmi inspirativní životní příběh!

28.10.2018 4 z 5

Nikdy bych nevěřil, že Angličani byli takový svině!

19.09.2018 5 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

z "kukaček" jde mráz po zádech! perfektní čtení s přesahem žánru scifi

05.09.2018 5 z 5

Jeho království Jeho království Mika Waltari

Waltari nikdy nezklame.

02.09.2018

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

krásný čtení o smutných událostech, proložené skvělým humorem. Perfektní.

14.08.2018 5 z 5

Pád Cařihradu Pád Cařihradu Mika Waltari

nevíme, co činíme! perfektní knížka, jako vždy dokáže naprosto vtáhnout do příběhu, do doby v něm popisované..

04.07.2018 5 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Jedna z nejlíp napsaných knih. Čtivý až moc! pár dnů jsme chodil do práce jak mrtvola :) myslím, že soudit je nemůže nikdo. Šílená doba, podvraťácký lidi u moci.. z této knížky jde mráz po zádech. Povinnost.

05.06.2018 5 z 5