Karhal - Příspěvky

Na východ od rájeNa východ od rájeJ. Steinbeck

povinná četba.

Tajemný EtruskTajemný EtruskM. Waltari

z Waltariho se stal jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Ten člověk musel mít v hlavě neuvěřitelný množství informací, který dokázal přetavit do skvělých románů. Tohle je jeden z nich!

Stovka černých šicích strojůStovka černých šicích strojůE. Hirschl

To, že jsou pracovníci chráněného bydlení blázni, vím. Sám tam pracuji a úplně normální nejsem :-) jinak celkem vtipný a přesný popis klientů... Ale jako celek mě kniha moc nezaujala.

Prométheus v plamenechPrométheus v plamenechT. N. Scortia

Perfektní čtení. Názorná ukázka toho, že politický sračky většinou vítězí nad zdravým rozumem

Ohňostroj marnostiOhňostroj marnostiT. Wolfe

Mám rozporuplný pocity... Nadčasový téma, skvěle popsaný prostředí, souvislosti... Ale taky občas ohňostroj marných slov.. kdyby to bylo o polovinu kratší, na škodu by to nebylo..

15.12.2018

Den TrifidůDen TrifidůJ. Wyndham

Nemá smysl vymýšlet duchaplné hodnocení.. prostě perfektní kniha

11.11.2018

Dvacet tisíc zlodějůDvacet tisíc zlodějůE. Lambert

Jak bylo napsáno, poctivý válečný román mírně doleva se stáčející. Možná víc než mírně, holt autorovi chybí letitá zkušenost s životem s komárama. Ale stojí za přečtení

07.11.2018

Řecký pokladŘecký pokladI. Stone (pseudonym)

opravdu někdy až moc popisné. Ale taky velmi inspirativní životní příběh!

28.10.2018

Nebe, na němž nesvítily hvězdyNebe, na němž nesvítily hvězdyR. M. Schröder

Nikdy bych nevěřil, že Angličani byli takový svině!

19.09.2018

Midwichské kukačkyMidwichské kukačkyJ. Wyndham

z "kukaček" jde mráz po zádech! perfektní čtení s přesahem žánru scifi

05.09.2018

Jeho královstvíJeho královstvíM. Waltari

Waltari nikdy nezklame.

02.09.2018

Smrt krásných srncůSmrt krásných srncůO. Pavel

krásný čtení o smutných událostech, proložené skvělým humorem. Perfektní.

14.08.2018

Pád CařihraduPád CařihraduM. Waltari

nevíme, co činíme! perfektní knížka, jako vždy dokáže naprosto vtáhnout do příběhu, do doby v něm popisované..

04.07.2018

Zatím dobrýZatím dobrýJ. Novák

Jedna z nejlíp napsaných knih. Čtivý až moc! pár dnů jsme chodil do práce jak mrtvola :) myslím, že soudit je nemůže nikdo. Šílená doba, podvraťácký lidi u moci.. z této knížky jde mráz po zádech. Povinnost.

05.06.2018

SolarisSolarisS. Lem

první půlka hodně čtivá, u druhé už je to trochu prokousávání se ke konci.. ale rozhodně stojí za přečtení.

10.04.2018

Škola Malého stromuŠkola Malého stromuF. Carter

super knížka, doporučuji číst tak od 12 a pak každých 10 let to přelítnout znovu. Člověk si aspoň uvědomí, že řeší fakt blbosti.. opravdu top 10

06.04.2018

Jiskra životaJiskra životaE. M. Remarque

člověk to čte s otevřenou pusou... lidi jsou schopni naprosto všeho... této době never more... a obrovskej obdiv přeživším, kteří dokázali vést "normální" život po osvobození.....

31.03.2018

Sukně z listíSukně z listíP. White

hodně zajímavá kniha.. přemýšlím, kdo byl (je) větší "divoch". Jestli domorodci, nebo angláni... rozhodně stojí za přečtení.

22.03.2018

Zkazky z planety ZeměZkazky z planety ZeměA. C. Clarke

Clarke nezklame, dobrý počtení

25.02.2018

Mistři evropského malířství - Itálie, Francie, ŠpanělskoMistři evropského malířství - Itálie, Francie, ŠpanělskoO. Štorch-Marien

za hoodně přijatelnou cenu kvalitní čtení o ještě kvalitnějších obrazech!

08.02.2018

Strýček EskymákStrýček EskymákE. Valenta

poutavě popsaný život Eskymo Welzla. Brácha Jacka Londona :-D dobrý čtení

23.01.2018

MotýlekMotýlekH. Charrière

neuvěřitelná jízda od začátku do konce. román jak víno!

Automat SvětAutomat SvětB. Hrabal

takhle píše život. mistr dialogu, situace, místa. nejenom knížka, nejenom spisovatel

12.01.2018

Černí baroni aneb Válčili jsme za ČepičkyČerní baroni aneb Válčili jsme za ČepičkyM. Švandrlík

Obrovsky zábavnou formou podaný, sice poněkud "zromantizovaný" život u PTP. " v akej dobe?" "v 15.st, soudruhe majore". "no, v tej dobe som aňi ja nebol majorom. a terazky hej!" skvělý čtení.

Tajný deník Adriana MoleaTajný deník Adriana MoleaS. Townsend

skvělou, zábavnou formou napsaná srandička, která by neměla chybět. pobaví vždy. pondělí, 1. 2. - Pes se poblil.

Bílá mocBílá mocK. Vaverková

realita drogové scény 90. let na maloměstě. dobrý čtení, autentický.

12.01.2018

A hory odpovědělyA hory odpovědělyK. Hosseini

po Lovci draků jsem se na to těšil jak malej karel. no a po dočtení jsem to zanesl do práce. ztráta času, táhne se to jak sopel na mikině, kde nic tu nic, jediný zajímavý je prostředí. nuda.

Lovec drakůLovec drakůK. Hosseini

velmi dobře napsaný příběh, pomůže naznačit pohled obyčejných lidí na show, kterou jim dělá politika ze života. perfektní.

Milion malých střípkůMilion malých střípkůJ. C. Frey

syrové, hodně naturalistické, skoro brutální podání vlastních zážitků. Po dočtení vás budou bolet zuby. Jedna z nejlepších na dané téma.

12.01.2018

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátkyHobit aneb Cesta tam a zase zpátkyJ. R. R. Tolkien

Tohle by mělo přečíst každé dítě, neuvěřitelně rozvíjí představivost. Tolkien dobře věděl, proč to píše pro svoje děti :-D. Naprosté mistrovství.

1 2