Ohňostroj marnosti

Román se stal literární senzací roku 1988. Hlavní téma je tradiční: soudní případ běloch versus černoch.

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60976/ohnostroj-marnosti-H3L-60976.jpg 4.336

Bonfire of Vanities (1987)

Vydáno:, Odeon

Kniha Ohňostroj marnosti

Karhal
15.12.2018

Mám rozporuplný pocity... Nadčasový téma, skvěle popsaný prostředí, souvislosti... Ale taky občas ohňostroj marných slov.. kdyby to bylo o polovinu kratší, na škodu by to nebylo..

Ence
18.11.2018

Miluju realismus. Tohle dílo je dokonalým zrcadlem doby. Neustále jsem přemýšlel o svém nutně pokřiveném vnímání celé kauzy, kdybych byl pouhým čtenářem newyorských novin. Je příliš brzy hodnotit, ale myslím, že tahle kniha do jisté míry změní můj vztah k médiím a ke spravedlnosti.

"A v takové situaci jsou psi chytřejší než lidi. Pes nelpí na představě, že je nějakým výstavním domácím zvířetem na nějaké fantastické výstavě psů, tak jako člověk. Psovi to dojde. Pes ví, kdy je čas proměnit se v šelmu a bojovat."

Pepanecek
13.11.2014

Perfektní kniha, která vystihuje realitu na 100%. Jedna z nejlepších, co jsem kdy četl.

Pavelpi
28.02.2014

Myslím,že je to dobrá lekce společnosti,která upřednostňuje peníze na prvním místě.A manipulace se sdělovacími prostředky, ta je přece všude,samozřejmě včetně naší republiky.

pietroaretino
24.10.2013

Skutečně brilantní román.

" A potom byl mrtvý, tak mrtvý, že nemohl ani zemřít."

Tom Wolfe

Tom Wolfe