Dvacet tisíc zlodějů

Román z 2. světové války v severní Africe líčí osudy příslušníků australského pěšího pluku od vylodění až po zapojení do bitev v Lybijské poušti. Hrdina knihy, Dick Brett, nastoupil do války jako dobrovolník a jeho očima líčí autor zážitky z výcvikového tábora v Palestině, první boje na Cyrenaice a u Tobruku. Ukazuje sociální složení praporu a objasňuje pohnutky, které přivedly vojáky do jeho řad. Neustálé nebezpečí dalo mezi mužstvem vzniknout trvalému poutu přátelství a solidarity, které jim umožňovalo čelit mnohem silnějšímu nepříteli. Solidarita prostých vojáků umožnila také určité zlepšení vztahů uvnitř jednotky. Autor zde z vlastní zkušenosti dokazuje,jak pomalu se v bojových podmínkách měnili lidé z dobrodruhů na cílevědomé a odhodlané bojovníky proti fašismu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15318/dvacet-tisic-zlodeju-15318.jpg 4.273
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, BB art

The twenty thousand thieves

Kniha Dvacet tisíc zlodějů

Karhal
07.11.2018

Jak bylo napsáno, poctivý válečný román mírně doleva se stáčející. Možná víc než mírně, holt autorovi chybí letitá zkušenost s životem s komárama. Ale stojí za přečtení

bikerbm
22.10.2012

Eric Lambert,bývalý aktivní člen Komunistické strany Austrálie a dle tohoto svého přesvědčení píše i svoji knihu.A to mě na jinak velmi výborném válečném románu hodně vadilo.Na jedné straně silný příběh australských vojáků,bojujících daleko od své domoviny "o kus pouště",jak je v knize zmíněno,na druhé straně dlouhé kapitoly,vyzdvihující budoucí rozhodující vliv dělnické třídy na novém uspořádání světa a podobné smyšlenky dob naštěstí minulých.