Midwichské kukačky

V poklidné anglické vísce Midwich se stane cosi neobvyklého: Všichni obyvatelé přijdou o jeden den svého života: Celých 24 hodin prospí. To samozřejmě vzbudí nesmírný ohlas, ale poté, co se do věci vloží vojenská rozvědka, vše pomalu utichá a na místě zůstává pouze několik pozorovatelů. Jejich pozornosti ovšem uniká fakt, že všechny plodné obyvatelky vesnice jsou najednou těhotné. A když všechny naráz porodí děti zcela evidentně nelidského původu, mohlo by se zdát, že je pro obyvatele modré planety už pozdě… Strhující vize anglického autora bestselleru Den trifidů, který pro svůj optimismus a humanismus bývá srovnáván se svým slavným krajanem H. G. Wellsem. Všichni fanoušci dobré sci-fi jsou rádi, že se nestal farmářem, právníkem ani reklamním agentem a celý svůj život se věnoval psaní románů. Kukačky vyšly poprvé před 50 lety a za půl století vtáhly do svého děje statisíce vděčných čtenářů: Doufáme, že mezi ně budete patřit i vy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/196/midwichske-kukacky-196.jpg 4.2334

The Midwich Cuckoos (1957)

Romány, Thrillery, Sci-fi
Vydáno:, Fuego, Beta-Dobrovský

Kniha Midwichské kukačky

jana1599

Hodne dobra, nadcasova klasicka sci-fi. Den Trifidu se mi libil vic, ale tohle je mu hned v patach! Uctyhodne i diky tomu, ze to bylo napsane v roce 1957. Vetrelec a jemu podobni maji co zavidet! :)

denniys
27.12.2018

mé 3. setkání s panem Wyndhamem a rozhodně není poslední..další napínavé a originální téma přečtitelné na jeden zátah..myšlenka o tom, jak to bylo s evolucí lidstva jakožto více ras, mě velmi zaujala, jelikož konspirační teorie všeho druhu mě baví..kniha má přímý, lehce očekávatelný konec, který jí neskutečně sedí..nicméně stále neotřesitelně drží první pozici v pomyslném žebříčku Den trifidů, Kukačky jsou skvělé, ale na něj prostě nemají..

FireOfFilth
15.12.2018

Tak další kniha od Wyndhama mě hodně potěšila. První kapitoly, které popisují událost zvanou Mimoden jsou skvělé mysteriózní, až mi to připomínalo staré dobré Akta-X. V další části, kdy obyvatelé zjistí o náhlém hromadném těhotenství a popisu různých spekulací je velmi povedený. Po porodu se zjistí, že děti samozřejmě nejsou úplně normální klasické děti, vzhledem k tomu jak byly počati.
Nejzajímavější část se odehrává po devíti letech, kdy už jsou děti starší. Tady je krásně rozebrána úvaha o nadřazenosti vyšších živočišných druhů a jejich vliv na jiné méně vyvinuté. Celkově toto filozofování člověku vleze do hlavy a opravdu má o čem přemýšlet.
Máme tu i skvělý by se dalo říct citát, který obsahuje menší SPOILERY.
"Ale nemůžete se mstít sami. Na to aby chránil vás i všechny ostatní, je tady zákon.".
"Ale zákon neuchránil Wilfreda, aby ho ten člověk nepostřelil. Včera v noci by nás taky neuchránil. Zákon trestá zločince až potom, co se mu podaří zločin provést. To nám není k ničemu, my chceme zůstat naživu".
Opravdu úžasná myšlenka, která přemýšlivého člověka nenechá spát.
A samozřejmě konec knihy, který někdo mohl čekat nějaký takový a někdo ne.
Za mě klobouk dolů pane Wyndhame! A musím říct, že se mi to možná i líbilo více než kultovní Den trifidů.

lusidka7636
26.10.2018

Myšlenka skvělá,styl psaní na mě působil jako účinný rohypnol.Wyndham je můj oblíbenec :-)

Karhal
05.09.2018

z "kukaček" jde mráz po zádech! perfektní čtení s přesahem žánru scifi

Metla
10.08.2018

Wyndham se očividně v životě hodně napřemýšlel nad různými variantami útoku mimozemšťanů na Zemi. V tomto nepříliš objemném románu nevsadil na přímou invazi, zvolil infiltraci; ne zrovna nenápadnou, nicméně postupnou a opředenou množstvím morálních a filozofických otázek. Odlišné děti, jejichž psychické schopnosti představují vážnou hrozbu, vzrůstající současně s urychleným dospíváním malých tyranů - jak proti nim postupovat? Lze je vychovat? Studovat je? Nebo bude lepší je rovnou zničit, než jejich moc bude nezvládnutelná? Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, pak si "Midwichské kukačky" přečtěte. Za sebe musím přiznat: román mi přišel hrozně suchý, navzdory zajímavému tématu nezáživný jako učebnice sociologie. Snad je to tím, že do života Midwiche nahlížíme jen občasnou návštěvou člověka zvenčí, snad je to nemožností pocítit sympatie k nepříliš hluboce propracovaným charakterům obyvatel městečka, snad mi to prostě jen v dané době nesedlo. Nebýt malého rozsahu knížky, asi bych ani nedočetla. Stručně shrnuto: dobrá myšlenka, příběh se slabým tahem. Za mě průměr.

martunka
02.08.2018

Skvěle jsem si početla. Skvělý příběh a zajímavý konec.

ddkk
06.07.2018

Výtečné, s obrovským přesahem. Wyndham nepíše nikdy prvoplánově a jen pro zábavu, jeho příběhy jsou promyšlené a mají hluboký podtext. Mimochodem, celá řada úvah na téma invaze (v tomto případě jiného "lidského" druhu) se docela hodí na aktuální imigrační situaci...Je dobré se také zamyslet nad rozporem mezi tím, co považujeme za humánní a tím, co je ryze přírodní....u mne za pět a doporučuji, i když kniha určitě není pro každého.