karel.kral karel.kral komentáře u knih

Řekni pravdu Řekni pravdu George P. Pelecanos

Nedočetl jsem. První kapitola s akcí byla skvělá, ale pak jsem se úplně ztratil v množství postav a dějů, zdánlivě nesouvisejících. Asi ve třetině knihy jsem to vzdal.

26.12.2022 1 z 5

Když jsem četl, smutně jsem vzpomínal na skvělý vtip Stoletého staříka. Ano, v něčem ho to připomíná, ale všechno je takové těžké a ne moc vtipné, občas mě to dokonce nudilo a měl jsem problém to vůbec dočíst.

12.12.2022 2 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Marťan mě bavil moc a tahle kniha je ještě o kus lepší. Zábavná, napínavá, dokonale vědecky propracovaná a uvěřitelná. Jen jsem smutně koukal, jak ubývají stránky do konce.

14.09.2022 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Přečetl jsem celou sérii, se smíšenými pocity. Byla to taková vesmírná pohádka, technické detaily jsou dost nevěrohodné, psychologie postav byla na úrovni třináctileté dívky. Přesto mě to místy bavilo - a dost často nebavilo.

Cinder Cinder Marissa Meyer

07.09.2022 2 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Winter Winter Marissa Meyer

Strategie úniku Strategie úniku Martha Wells

Tahle série dává smysl jenom dohromady. Jednotlivé díly jsou tak krátké, že je přečtete a máte pocit, že tomu něco chybí. Třeba konec a vysvětlení. Konec je ale až zde, ve čtvrtém, posledním díle. Série jako celek dává smysl a bavila mě. I když byla poněkud jednotvárná.

17.06.2022 4 z 5

Chybný protokol Chybný protokol Martha Wells

17.06.2022 3 z 5

Proces změny Proces změny Martha Wells

(SPOILER) Tahle série dává smysl jenom dohromady. Jednotlivé díly jsou tak krátké, že je přečtete a máte pocit, že tomu něco chybí. Třeba konec a vysvětlení. Konec bude ale až ve čtvrtém, posledním díle. Série jako celek dává smysl a bavila mě. I když byla poněkud jednotvárná.

17.06.2022 4 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Mě se to moc líbilo, mám rád svět robotů. Ale co ten konec? Ten úplně chybí. Doufám, že se to vysvětlí v dalších dílech.

03.06.2022 3 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Výborná kniha, škoda, že jich autorka nenapsala víc. Skvělý příběh, dobře napsáno, čitelné, napínavé. Skvělá studie napětí mezi černými a bílými.

31.05.2022 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Chvilemi mě to bavilo, chvilemi to byla pěkná slátanina pro třináctky. Autorka zjevně moc technickým věcem nerozumí, ale jako pohádka se to dalo přežít.

31.05.2022 2 z 5

Minulá kniha o staříkovi mě opravdu bavila, fascinovala svými absurdními situacemi až jsem se smál nahlas. Tato je slabým odvarem. Sice občas pobaví, ale je to vlastně autorovo vyjádření pohledu na politickou situaci ve světě a doma. Stařík zde vystupuje ale situace jsou dost podivně sešroubované dohromady... Ke konci mě to bavilo méně a méně. Ale stále to stojí za přečtení.

31.05.2022 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Není to zrovna kniha napsaná strhujícím stylem, ale poměrně nudné lineární vyprávění. Fascinující je ovšem téma, s tímto pohledem že strany SS příslušníka jsem se ještě nesetkal. Fascinující je též naprosté odříznutí velitele tábora od svědomí. Za takové téma dávám plný počet hvězdiček.

07.08.2021 5 z 5

Schůzka v Paříži Schůzka v Paříži Harlan Coben

Líbilo se mi to, čtivé, ale trochu moc jednoduché. Uvítal bych trochu více psychologie postav.

09.07.2021 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Opravdu krásná kniha. Nejdřív mi vadilo rozdělení děje na mnoho různých úryvků, ale pak jsem ocenil, jak krásně se příběh skládá. Příběh je poutavý a krásně napsaný. Doporučuji.

19.06.2021 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Super kniha, úplně mě pohltila. Působí velmi reálně, žádná vymyšlená pohádka. Napínavé od začátku do konce, skvěle a vtipně napsané. Spousta technických detailů, které kupodivu nenudí.

22.06.2020 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Nápad je výborný a na začátku mě uchvátil. Ale nápad je prostě špatně zpracovaný. Děj se roztáhle a nudně vleče, psychologie postav skoro žádná. Chybí mi napětí. Rozsáhlé popisy děje, kde se skoro nic neděje, mě nudí.

15.06.2020 2 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Nápad s rozpojováním je to dobrý, ale nevyužitý. Knížka postrádala napětí, hlubší psychologii postav. Úplně chyběl popis společnosti - postavy rozpojenců jako by se pohybovaly v jejich vlastním světě, nikdo je nehonil, všechno plynulo tak nějak bez napětí. Dočetl jsem, ale do dalších dílů se už nepustím.

25.05.2020 2 z 5