kara kara komentáře u knih

Vysmátá veverka aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá veverka aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Po dlouhé době jsem se zase pořádně zasmála. Vysmátá veverka je velmi čtivá knížka s opravdu osobitým humorem. Na druhé straně se ale dost často za zdánlivou legrací skrývá mnohé životní moudro. Musím přiznat, že mi některé postavy z knížky budou moc chybět, protože jsem při čtení měla často pocit, že jsem mezi přáteli a prožívám jejich příběh s nimi.
Přimlouvám se za pokračování!

10.01.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Musím se přiznat, že některé pasáže už umím skoro nazpaměť, ale stejně se k této knize čas od času zase vracím. Laskavý humor, který nikdy nezevšední a vůbec nevadí, že je to už poměrně dávno, co byla tato kniha napsána.

28.09.2017 5 z 5

Musím přiznat, že toto povídání o vlcích mě naprosto okouzlilo. Již před tím jsem měla vlky moc ráda, ale teď si jich nesmírně vážím. určitě se ke knize znovu vrátím a ještě jednou si ji přečtu.

18.11.2019 5 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Zahradníkův rok je jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec.
Byla sice napsána už před mnoha lety, ale to jí nijak neubralo na kráse a autentičnosti.
i v dnešní době existují zapálení a nadšení zahradníci a zahrádkáři, kteří mají jako jednu ze svých hlavních životních lásek svoji menší či větší "hroudu hlíny", ve které se od brzkého jara do pozdního podzimu s láskou hrabají, okopávají své výpěstky, vytahují se před přáteli svými raritními kousky a prostě nedají na svoji zahrádku dopustit. Jak já jim rozumím. Patřím mezi ně spolu s celou naší rodinou. Každý se sice specializujeme na něco jiného, ale nadšení máme všichni.

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Ohromně zajímavá kniha!

20.12.2016 5 z 5

Ostrá jako katana Ostrá jako katana Ivana Vostřáková

Čtivá knížka, navíc napsaná krásným bohatým jazykem.
Autorce se podařilo dobře propojit příběhy dvou na první pohled naprosto odlišných žen, jejichž jediným pojítkem byla láska k dítěti.
Každá z žen má v sobě ale rozdílnou míru kuráže a osobní statečnosti.
Příběh ukazuje, že život dokáže být sice krutý, ale pokud se člověk nebojí zabojovat, sebedrsnější situace a zklamání nemusí znamenat konečnou. Naopak. Může to být opětovný začátek něčeho nového, kvůli čemu stojí za to žít a znovu vnímat krásu života.
Myslím, že to asi má být poselstvím této knihy, že i z nejšílenějších situací člověk může vyjít se vztyčenou hlavou, jiskrou v oku a "doutníkem v hubě", pokud se tady sám nevzdá a předčasně to nezabalí.

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Četla jsem potřetí a myslím, že se ke knížce zase za čas vrátím. Opravdu krásná kniha, paní Loukotkové dík za nádherný zážitek.

10.01.2018 5 z 5

Strašidla z Nerudovky Strašidla z Nerudovky Ivana Vostřáková

Pěkné čtení o pražských strašidlech. Pobavila jsem se.

13.02.2018 5 z 5

Romance pro křídlovku Romance pro křídlovku František Hrubín

Půvabná knížka. Doporučuji.

05.04.2017 5 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Krásná kniha...Opakovaně se k ní vracím a vždycky mě znovu vezme za srdce.

13.12.2016 5 z 5

Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Miluju Vysmátou kozu, a tak jsem se strašně těšila na pokračování. Ani Vysmátá krajta nezklamala. Naopak! Zase jsem se nad ní hrozně nasmála, ale taky jsem si nad ní trochu pobrečela. Je prostě boží, nevím, jak to říct jinak výstižněji. Jenom mě štve, že už jsem ji dočetla. Ona je totiž silně návyková.

29.11.2016 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Po těch všech reklamách jsem čekala víc.

28.11.2016 2 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Už kvůli téhle knize jsem ochutnala calvados. Calvados hnusnej, knížka moc hezká!

26.11.2016 5 z 5

Soukromá vichřice Soukromá vichřice Vladimír Páral

Ačkoliv Páralův styl psaní ani mně úplně nesedí, kniha mi přišla zajímavá. Perfektně vykresluje atmosféru doby, ve které tehdy lidé žili, určitou bezútěšnost, nudu, ale myslím, že i dnes lidé zažívají něco podobného. Aspoň část z nich. Ráno do práce, k večeru z práce, potom obvyklá rutina, stereotyp... Každý to má v jiné podobě, ale málokdo se tomu vyhne.

02.03.2019 4 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Ač nejsem kluk, přesto jsem Záhadu hlavolamu opakovaně a s nadšením četla, když mě bylo tak 12 let. Teď jsem se k ní po letech vrátila, když jsem doma ležela nemocná a neměla jsem po ruce nic jiného vhodného na čtení a pořád má v sobě veliké kouzlo krásného svobodného dětství, velkých dobrodružství a tajemství.

07.02.2019 5 z 5

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Vůbec jsem netušila, že film Ptáci je podle povídky mé velmi oblíbené autorky. I ostatní povídky jsou vážně skvělé, nápadité a napínavé, ale asi nejlepší je Jabloň. Z té měl člověk opravdu husinu na zádech. Připadala mi až trošku morbidní, ale to jí neubíralo na kráse, spíš naopak.

07.02.2019 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Nejdříve jsem ji viděla v divadle, kde mi to doopravdy drásalo srdce, i když vlastní děti zatím nemám, ale dovedu se do té situace vžít. Knihu jsem přečetla v rámci povinné školní četby, jinak bych se do ní asi nepouštěla, ale rozhodně nelituji. Nebyl to ztracený čas. knihu by si měli přečíst všichni politici, co koketují s možností válek.

20.01.2019 5 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Četla jsem snad desetkrát, když jsem byla malá, byla to jedna z mých největších knižních lásek a je pořád.

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Moje láska od dětství. Když přijedu na návštěvu k babičce, dost často do Špalíčku nakouknu. Znovu se mi díky ní vrací krásné chvíle, když jsme si ji společně četli, potom i já sama, když mě babička hlídávala, když jsem byla někdy nemocná. Nad touto knihou mám vždycky znovu pocit, že jsem malá holka, všechno je skvělé, bezpečné, z kuchyně voní čerstvě upečené buchty a dědeček je stále ještě naživu s námi.

Šelma Šelma Andrew Mayne

Trochu jsem váhala mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale nakonec tu pátou dávám za obálku knihy.

18.10.2018 5 z 5