kamibe kamibe komentáře u knih

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Tuhle jsem po jeho "Na západní forntě klid" měla nejraději.

06.06.2015 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Pamatuji se, jak jsem se nemohla Remarqueových knih "nabažit"! Už ji ale znovu číst nebudu.

06.06.2015 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Určitě jsem kdysi přečetla i tuhle, jinak bych ji v knihovně nenašla.

06.06.2015 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

A tuhle jsme taky proplakala.

06.06.2015 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Tenhle příběh jsem oplakala.

06.06.2015 5 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Remarque patřil mezi mé oblíbence. Přečetla jsem mnoho jeho knih a vždycky jsem byla spokojená, Sice je to pokaždé hodně smutné čtení, ale je tolik potřebné, aby takové knihy četlo hodně lidí.

Děvčátko, rozdělej ohníček Děvčátko, rozdělej ohníček Martin Šmaus

Mně se tahle kniha líbila. Já mám pro cikány slabost, i když soužití s nimi před dávnými lety v jednom baráku pro mne lehké vůbec nebylo. Jsou živočišnější a to je v knize dobře znát. Naše mentality jsou tak rozdílné, že když si někdy rozumíme, dá se to nazvat skoro zázrakem. A knih o cikánech zase tak příliš mnoho není. Tak je dobře, že je tu pan Šmaus. Zajímalo by mne, zda mezi nimi žil nebo zda je jedním z nich, což by mi vysvětlilo to, že je celý příběh vylíčen tak živě a dojemně, že kolikrát chytí za srdce.

06.06.2015 5 z 5

Problematické dítě aneb Umění být druhým Problematické dítě aneb Umění být druhým Vladimír Lvovič Levi

Při prohlížení knihovny mi zase přišla do ruky tato knížka. Vladimír Levi byl svého času můj ikonický autor. A komunikace mě zvláště zajímá, především ta s dětmi, tak si tuhle knihu zase přečtu znova.

Sukně z listí Sukně z listí Patrick White

Četla jsem ji před mnoha lety a mám ji stále v mysli a rozhodně si ji chci přečíst ještě jednou. Tak velmi na mne zapůsobila!

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Knihu jsem četla před lety a byl to nářez! Havlíček je skvělý stylista a já mám takovéhle psychoromány ráda, i když je to mnohdy děsivé čtení. Teď čtu další jeho knihu a je to znovu takové, že se nemohu dočkat, až zas budu mít chvilku a ponořím se do ní.

Martin Eden Martin Eden Jack London

Jack London se stal od samého začátku setkání s jeho knihami mým milovaným autorem. Tuhle knihu jsem upřednostňovala o to víc, že v ní skloubil seznámení se svým životem i se svými myšlenkami. Osobně se domnívám, že to k sobě neodlučitelně patří.

Den amerického novináře roku 2889 Den amerického novináře roku 2889 Jules Verne

Je opravdu s podivem, kolik věcí (hmotných i nehmotných) dokázal předpovědět jeden jediný člověk.
A to ještě ani není rok 2889!

Malevil Malevil Robert Merle

Knihu jsem četla v době, kdy Merlem uváděné velikonoční datum mělo teprve nastat. Pamatuju si, že mě to tehdy trochu vzalo. Četla jsem to po cestě domů při chůzi, tolik jsem se do toho tehdy ponořila. Číst znovu bych to však nechtěla.

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Když jsem kdysi dávno tuhle knihu četla, byla pro mne úžasná. Velmi jsem se do ní ponořila a zůstala v mé paměti doposavad. Vím, že bych ji tehdy ocenila na 100 %. Ale nevím, zda bych si k ní sedla ještě jednou.

Cizinec přichází Cizinec přichází Mika Waltari

Žádná oddychovka! Buď vás to "sežere", nebo to zavčasu odložíte!

06.06.2015

K této knize jsem se dostala až v hluboké dospělosti a nadobro mne uchvátila. Patří ke knihám, které mi zůstávají v mysli napořád. Je mi jenom divé, jak jen je možné, že jsem se s ní setkala tak docela pozdě.

Babinec Babinec Zdeněk Šmíd

Knihu jsem četla už před lety a dost jsem se u ní bavila. Pro učitele to je četba skoro dilematická.

06.06.2015 5 z 5

Jak změnit svoji karmu Jak změnit svoji karmu El' Tat (p)

"Největší řeky tečou v podzemí" - stará moudrost, citovaná v této knize, ukazuje na naše zaměření ven a jen občasnou ochotu pohlédnout i do svého nitra. zajímavá kniha pro ty, kdo ví něco a reinkarnaci. V knize jsou mnohá cvičení, kterými lze dát do lepšího stavu své tělo a ducha.
Líbila se mi věta:
"Naše děti nám nejsou nic dlužné, stejně jako my nejsme nic dlužní svým rodičům."

Cesta k mládí a úspěchu Cesta k mládí a úspěchu Eva Rheinwaldová

"Můžete mladými zůstat tak dlouho, jak dlouho budete mít disciplínu udržovat si zdravé tělo a ducha."
To je citace ze závěru této knížky, které je sice už přes dvacet let, ale bude mít v sobě šťávu ještě dalších nejméně padesát. Už jenom když si přečtete o hře "jako kdyby", musíte se usmívat a dostanete novou chuť dělat věci jinak. Je to knížka, která vás nutí do akce.

06.06.2015

Na zeměkouli je tolik věcí, které jste ještě nepoznali... Na zeměkouli je tolik věcí, které jste ještě nepoznali... Isabel Losada

Po absolvování několika podobných seminářů jsem si tuto knížku přečetla s opravdovou chutí. Některá místa byla pro mne už i úsměvná. Vypravěčský styl mi vyhovoval, byl místy vtipný, místy s napětím, které však spíš připisuji sama sobě, neboť jsem v duchu porovnávala, co teď v jejím případě bude pokračovat a zda se to bude shodovat i s mými zkušenostmi.