Kalina Kalina komentáře u knih

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Kniha se mi četla opravdu dobře. Opět musím konstatovat, že nebýt děj zasazen do desátého století, tak může být klidně ze současnosti. Honba za mocí a bohatstvím. U některých výrazů si nejsem jistá, že byly používány v tehdejší době, jako : porod koncem pánevním, kontrola dodržování požární ochrany atd. Rozhodně doporučuji k přečtení.

21.11.2019 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Skvělá kniha, která vám nedovolí ji odložit. Propracované, napínavé, no prostě mohu pouze doporučit.

30.03.2024 5 z 5

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Kniha je velice čtivá, ovšem přišla v druhé polovině část, kde se hodně diskutovalo a děj vázl. Jinak další pohled do historie a dost zajímavý.

01.05.2021 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Knihu jsem poslouchala v Audiolibrix. Pokud bych jí měla číst sama, nevím zda bych došla až do konce. Od poloviny je pro mne příběh místy zmatený různými vsuvkami - bible apod. Závěr nedotažený. Chyběly mi některé informace. Je na čtenáři si je domyslet.

09.07.2020 3 z 5

Píšťalka Píšťalka John Grisham

Opět skvělá kniha. Je úžasné jak autor dokáže spojit právnickou práci s napínavým příběhem. Kéž by soudy v podobných kauzách pracovaly tak rychle jako v tomto případě.

19.02.2020 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Prostě skvělé. Vřele doporučuji všem milovníkům napínavého čtení.

09.08.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Opět skvělý příběh, který se čte jedním dechem. A opět příliš detailně popsány některé kruté části děje, nevím pro mne je to zbytečné. A ještě bych chtěla požádat ty čtenáře, kteří do svého komentáře prozrazují konec příběhu, aby to prosím nedělali. Třeba já si podle komentářů vybírám některé knihy a potom už strácím chuť si jí přečíst. Děkuji.

31.03.2019 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Báječná kniha. Děj krásně plyne a najednou zjistíte, že jste u konce příběhu. A ještě jsem se dozvěděla zajímavé věci z biologie. Doporučuji k přečtení.

06.03.2019 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Skvěle vymyšlená zápletka. Kniha se čte opravdu dobře.

14.09.2023 5 z 5

Ta druhá Ta druhá C. D. Major

Kniha se četla dobře, ale jak už tady bylo řečeno děj byl předvídatelný a závěr no nevím co si myslet.

09.01.2022 4 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Nenáročné čtení. Příběhy žen jsou napsané čtivě, místy lehce překvapivé a konec knihy předvídatelný. Přesto mohu doporučit.

13.05.2021 4 z 5

Host Host Andreas Winkelmann

Zápletka velice pěkná a pokud byl popisován samotný děj, skvělé. Ovšem podle mne byly části, které se neobyčejně táhly.

26.09.2020 3 z 5

Maltézská výměna Maltézská výměna Steve Berry

Bohužel jsem zklamaná. Námět se mi líbil, ale děj pomalý a komplikovaný.

29.07.2020 3 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Kniha se čte velice dobře. Člověk se nestačí divit kam až můžou zajít nedobré rodinné vztahy. Doporučuji k přečtení.

29.03.2019 5 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Kniha se čte velice dobře. Krutost války, která z žen, nositelek života, udělá zabijáky je tu popsána se vší hrůzou, kterou byly okolnostmi nuceny a ochotny podstoupit. Psychologie hlavních postav je také velice zajímavá. Přīběh je vyprávěn trochu románově, což ovšem na závažnosti neubírá.

13.07.2018 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Opět přečteno jedním dechem. Tato autorská dvojice udrží čtenáře stále v napětí a očekávání. Jejich knihy doporučuji - všechny. Nezklamou.

15.06.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Skvělá kniha. Obdivuji autory, kteří udrží pozornost čtenáře od začátku až do samého závěru. Doporučuji.

06.11.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Zvláštně postavené příběhy dvou žen. Čtivé, ale jak už napsal "rodak" něco tomu chybělo.
Někdy si vybírám knihy i na základě komentářů, proto prosím jejich pisatele o neprozrazování příliš z obsahu knihy.

16.09.2017 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha se četla dobře. Pro mne spousta nových informací. Konec mi překvapil, ale vlastně zcela správně navázal na děj.

10.10.2016 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Dobrá detektivka. Docela klasika, stará zanedbaná kancelář, podobně vyhlížející soukromě očko a mladá asistentka, která přináší trochu světla do potemělého života hlavního hrdiny. Pozorný čtenàř může poměrně brzy tušit vraha, ale myslím, že jistý si být nemůže.

04.07.2016 4 z 5