Kackatlacka Kackatlacka komentáře u knih

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

To byla nádherná knížka! Místy cestopisná,místy dojemná a celou dobu naprosto fantastická!
Vřele doporučuji!

P.S. Pokud byste věděli o nějakém podobném příběhu, rozhodně mi dejte vědět :)

25.01.2018 5 z 5

Nebeské pastviny Nebeské pastviny John Steinbeck

Čtivé povídky jednotlivých obyvatel malého městečka, jenž je společným jmenovatelem všech příběhů. Díky tomu je knížka z celkového pohledu celistvá,ačkoli každou kapitolou nahlížíme do života jiné rodině.
Některé příběhy končí poněkud otevřeně, ale musím přiznat, že mi to v tomto případě vůbec nevadí, jelikož tím kniha působí reálněji a živěji. Jen si představte svůj život: také se jeho aktuální etapa dá shrnout do kratší či delší kapitoly,ale Váš příběh tím zdaleka nekončí.. :-))

01.01.2018 4 z 5

Dobrá země Dobrá země Pearl S. Buck

Výborný, čtivý a v určitém smyslu i velmi silný příběh. Příběh, který mě bavil od samého začátku až do konce..:
Knížka vypráví o životě sedláka z čínského venkova, se kterým se setkáváme za jeho mladých let a doprovázíme jej celým životem až do posledních dnů. Setkáváme se tak s jeho nejhoršími i nejlepšími okamžiky života.. Vřele doporučuji!

12.12.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Vážně nemám knihy s válečnou tématikou ráda a knížku jsem rozečetla v podstatě omylem.. ale nutno říct, že jak jsem začala, tak nešlo přestat! Knížka mě vtáhla a i s ohledem na válečné pozadí jsem se ke knížce s chutí vracela.
Trochu mi bylo ze začátku nepříjemnné povídání smrti, která je v knize v roli vypravěčky. Je vykreslena jako “postava”, která má srdce a pochopení pro lidi. To mi jednoduše nesedí.. Každopádně její vyprávění jde v průběhu příběhu do ústraní a postupem času se stává opravdovou a hlavně chtěnou součástí příběhu. Příběhu, který i s ohledem na smutnou tématiku a nešťastné osudy všech jeho hrdinů, nepůsobí ponurým neutěšeným dojmem.
Už teď se těším,až se k příběhu vrátím v jeho zfilmované podobě :)

05.12.2017 5 z 5

Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech Iva Roze (p)

Ke knížce se vracím vždy, když nemám právě rozečteného nic jiného a tak trochu s ní opět bělím plátno,na které pak maluje jiná knížka.. :)
V tomto ohledu je to perfektni čtivo :)! Kapitoly jsou kratke,svizne a vtipne a cteni je naprosto oddychove.
Musím uznat,že i autorčin nápad se mi líbí a jako určitý druh experimentu to zafungovalo skvěle!
Ale najednou bych knizku asi nedala. Ceho je moc.. :)

24.11.2017 3 z 5

Velká Jízda/Na cestu Velká Jízda/Na cestu Terry Pratchett

Velmi vtipný počin mého oblíbeného autora. Nómové z obchoďáku a jejich omezený pohled na svět byl okouzlující a zároveň komický příběh malých vesmírných přistěhovalců,kteří však již na svůj původ dávno zapomněli a žili představou,že obchoďák je vlastně celý svět a žádné “venku” neexistuje..
Jedno “ale” knížka přeci jen má: někdy jsem se musela trochu přemlouvat,abych se k ní vrátila,ačkoli pak jsem zase neuměla přestat číst. Zvláštní paradox :)

24.11.2017 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Nádherná, zábavná a poutavá kniha, kterou jsem si pro velký úspěch dala i v podobě filmu a audioknihy.

21.11.2017 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Tuhle knížku prostě zbožňuju! Já vlastně zbožňuju všechno od Agathy, je totiž geniální :).
No vážně! I když přesně vím,že mě s každou vraždou tahá za nos,stejně jí skočím na špek a jako vždy typuji úplně špatného vraha! Ale lidi! 10x v jedné knížce??
Takhle mě může dostat prostě jenom Agatha :)
Rozhodně doporučuji!! Čtivé,zábavné,napínavé a chytré až do posledních slov!

21.11.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nějak si nejsem svými pocity z této knížky jistá. Ano,je velmi čtivá,příběhy krásně,ale vcelku nevšedně zapadají a ... no ... to je asi vše. Na víc to nestsčí.
Nějak nedokážu pochopit,proč si někdo s takovým citem pro psaní,vybírá takové “hrdiny”. Jako by už v nikom nebylo nic dobrého,jak by svět měl jen šedou barvu a jednu stránku mince.. Nene,to mojí pozitivní duši nějak nesedlo :-/

20.11.2017 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Krásný,jednoduchý a velmi čtivý počin propletený kriminální zápletkou.
Vlastně čekáte až do samého konce a jen hádáte kdo je vrah,ale co víc! Až do poslední chvíle Vás autorka napíná s rozuzlením,kdo onoho osudného večera vlastně zemřel. A páni! Vraha, oběť a ani další vyústění příběhu jsem teda nečekala!
Už se nemůžu dočkat,až uvidím i seriál!

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha má pořád ten pohodivý nádech a čtivý příběh,jako předchozí dvě autorova díla. Každopádně to už není takříkajíc ono.
Musím ale uznat,že provázanost obou příběhů je vážně neuvěřitelná! I když čtěme příběh dvou sourozenců,každý ten svůj vypráví o tolik jiným způsobem,že až na ono provázání obou příběhů, má člověk pocit,že čte dvě různé knížky. Skvělý!

P.S. za mě bych začala příběhem Veroniky. Asi bych k ní tolika nepřilnula a neměla pro ní tolika pochopeni,kdybych si nevyslechla nejdříve její příběh. Za to Jáchym je miláček z obou stran :)

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

No pááááni,kde se to v tom Hartlovi bere?! Nemůžu si pomoct,ale jeho knížky vážně zbožňuju! Jen u nich se dokážu od srdce zasmát a o pár stránek dál pořádně zaplakat!
Vážně nádherná oddechovka..

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Myslím,že tuto knížku lze pokládat za jednu z mých nejoblíbenějších a rozhodně se k ní hodlám vrátit :)
Jen díky ní jsem před lety ochutnala kouzlo fantasy a naprosto mu propadla :)

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Teda na to,že jsem se pořád ošívala a do žádného českého autora nechtěla jít (a už vůbec ne do příběhu o životě), jsem to tak z pohodlnosti vlastní (kniha mi byla zapůjčena a dlouho vnucována) zkusila.. A ono to vyšlo!! Smlsla jsem jí na jeden zátah a hned si běžela pro obě další autorova díla!

Každopádně knížka je vážně úžasná oddechovka, u které jsem se smála,plakala a co víc,přemýšlela jsem o svém vlastním životě.. Ale vše s naprostým nadhledem,jelikož to mě autor naučil :)

Koralina Koralina Neil Gaiman

Velmi poutavá fantasy pohádka (řekla bych spíše) pro dospělé.
Zlehka mě dokázala postrašit a nádherně pobavit.

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Nádherný a dojemný příběh, který geniálním způsobem spojuje svět živých a mrtvých..
Od přečtení této knížky ve mě hřbitovy nevyvolávají strach, ale pocit kouzelna a tajemna.. Vážně,vážně stojí za přečtení

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Další fantastický (a za mě možná nejlepší) počin fantastického autora!