Kackatlacka Kackatlacka komentáře u knih

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Nejlepší knížka jakou jsem kdy četla! Ten příběh, poselství, které nám přináší…. Je to oddechové ale zároveň napínavé čtení. Je to odraz reálného života, ale zároveň romantický příběh. Je to životní drama, ale přesto i povzbuzující pohádka….

09.01.2022 5 z 5

Bílá žena Bílá žena Madeleine Brent (p)

To mě bavilo moc, skvěle napsaná oddechovka :-)

30.08.2021 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Ach. To byl úžasný zážitek! A ten pocit, když jsem cca v půlce knížky zadala termín "žítkovské bohyně" do googlu a zjistila jsem, že ten příběh se zakládá na pravdivých faktech a že bohyně opravdu žily!!! Příběh jako takový je fikce, ale já jsem to autorce tak věřila, že se teď úplně ztrácím v tom, kde končí pravda a začíná její fantazie! Rozhodně si od Kateřina Tučkové přečtu i další dílka!

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Nemůžu si pomoct, ale pokud na mě knížka působí smutně, depresivně nebo ve mně vytváří jakýkoli jiný negativní pocit, který se mě drží i po přečtení, tak nemůžu dát plný počet. Ale pokud budu hodnotit dějovou linku, která mi přijde naprosto neotřelá a zároveň tak normální a běžná, tak by si knížka jistě zasloužila 5*.
Vždy jsem se k ní tak ráda vracela.. :-)

29.08.2021 4 z 5

Jedna duše, mnoho těl Jedna duše, mnoho těl Brian L. Weiss

Pokud věříte v minulé životy, nebo jste jogín/buddhista/milovník eza... To je jedno... Najdete se tu. Ta knížka je úžasná a doktoru Weissovi věřím každé slovo! A pokud nevěříte v minulé životy, tak nemusíte. Autor tuhle myšlenku nikomu nenutí. Dokonce sám přichází s myšlenkou, že je možné, že vzpomínka na minulý život je fantazie, kterou mozek vytváří jako takovou berličku pro vysvětlení, uchopení a následné vyřešení různých traumat, strachů a jiných neduhů, které nás trápí.

Jen láska je skutečná Jen láska je skutečná Brian L. Weiss

Běžící Buddha Běžící Buddha Sakyong Mipham

Já vůbec nechápu, jak to, že je celkové hodnocení takové slabé. Ta knížka je skvělá a dává jednoduchý návod na to, jak meditovat v běhu (nebo v jakémkoli jiném sportu, ty poznatky jdou aplikovat vlastně na všechny aktivity). Jedná se v západním světě pojmenované techniky mindfulness, tedy všímavost, která je skvělým pomocníkem pro zpřítomnění si každého jednoho okamžiku našeho života. Člověk díky této technice vycházející z buddhismu netrpí tím pocitem, že mu život utíká mezi prsty :)

29.08.2021 5 z 5

Poslední jednorožec Poslední jednorožec Peter S. Beagle (p)

Trochu hůře se mi ke knížce vracelo. Ale příběh sám o sobě je prostě nádherný!

10.04.2021 4 z 5

Malý Teen, vládce slonů Malý Teen, vládce slonů Reginald Campbell

Kniha vypráví příběh o synovi mahuta. Kniha je nádherná, ale místy trochu krutá. Přečteno jedním dechem

03.04.2021 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Výborné čtení! Z filmu jsem byla totálně nadšená, ale po přečtení knížky mi bylo líto, že je film ochuzen o některé části příběhu. Takže knížku rozhodně doporučuji přečíst i v případě, že film znáte takřka nazpaměť.
Jednoznačně doporučuji!

25.05.2019 5 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

“Hrdinka” příběhu na eskalátorech hodnotí protijedoucí muže. Já na eskalátorech koukám na plakátky propagující knížky. Ještě nikdy mě žádná z těch knížek neoslovila. Až do teď. Vše je jednou poprvé.
A víte co? Náhoda tomu chtěla, že je to zrovna v době, kdy se po 10 letém vztahu “obohacuji” karamboly z randění. V Kláře a jejích trampotách jsem se našla tolikrát, až jsem se občas ptala sama sebe, jestli ta knížka není o mně a “mých” mužích :-)).
Když jsem randila naposledy, byl svět jiný. Bylo mi 19 a seznamovala jsem “normálně”, bez používání sociálních sítí. Teď je mi 29. A já najednou zjišťuji, že je vše jinak, než jsem si nějak celou tu dobu ve vztahu s jedním mužem, představovala. Takže stejně jako Klára dělám chyby, abych zjistila, že to byly chyby. Ale vlastně se teď díky Kláře nebojím přiznat, že by byla chyba ty chyby neudělat. I já své chyby dělám odvážně, s nadšením a ve velkém.
Báro, díky za tak super knížku :-)))

25.05.2019 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Ten příběh mě vtáhl natolik, že jsem knížku dala na jeden nádech. A druhý a třetí hned vzápětí!
Knihy jsou nádherné, příběhy jsou na fantasy velmi uvěřitelné, děj plynulý a zábavný.
Navíc mě totálně dostalo, že v první knize člověk neví, kdo je princ a kdo zabiják. A komu tedy být nakloněn... Ale víte co? Člověk si není jist, ani když pravda vyjde najevo.
Dokonalé!!

P.S. První díl jsem si po dokončení série dala ještě jednou a to obvykle nedělám.. :)

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Musím říct, že knížka se mi četla dost obtížně. A to Harla zbožňuji! Takřka do půlky mi všechny postavy přišly životem zcela vycucané a musím říct, že to ze mě vysávalo pozitivní energii.
Od půlky se příběhy začaly trochu rozhýbávat, ale i přesto nemůžu tvrdit, že by mě vtáhly a těšily.
Bohužel musím přiznat, že knížka pro mě byla zklamáním.

17.05.2019 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Velmi dobrý počin. V hokejovém prostředí se pohybuji, takže tématika mi byla více než blízká. Ale myslím si, že knížka dokáže nadchnout i čtenáře hokejem nepolíbeného.
Příběh se ubírá velmi zajímavým směrem a vypráví příběhy několika postav, které se postupně prolínají. Stejně tak, jako je to v životě.
Knížka Vás donutí zamyslet se nad světem, nad vztahy a nad jistotami, které vlastně nikdy nejsou jisté...
Doporučuji!

17.05.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Ta nejkrásnější knížka, jakou jsem kdy četla!
Pravidelně se k princovi vracím a vždy si v něm najdu něco nového, pro mě nezmapovaného. A s ohledem na životní fázi, ve které se aktuálně nacházím, mi vždy nabídne jiný pohled na příběh princův, ale i můj.
Malý princ je můj poklad, ten příběh zbožňuji.

17.05.2019 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

No paaani! Tak tahle knizka me vazne nadchla! Uz vim,co budu jednou cist svym detem :).
Asi jeste nikdy jsem si z knizky neodnesla tolik,jako z tohoto vypraveni.. hned se vrham na dalsi dil!

05.03.2018 5 z 5

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

Tuhle knizku miluju! Je to jednoznacne knizka pro holky,ale zadna cervena knihovna. Je jednoducha,ctitelna a naprosto nenarocna.
Nutno rict,ze clovek ma chut po precteni knizky ihned vyrazit na letiste a NY navstivit! Je pravda,ze recenzi sem davam se znacnym zpozdenim. Knizku jsem cetla uz pred nekolika lety.. Ale! Jelikoz mam pred cestou do NY,knizku jsem oprasila a zacinam znovu cist! A to je co rict,protoze jsem jeste zadnou knizku 2x necetla :-))
Tak s chuti do toho,urcite se Vam bude libit :-))

04.03.2018 5 z 5

Hledání přítomného okamžiku Hledání přítomného okamžiku Ruth Ozeki

Nejak nevim,co napsat.. Ke knizce jsem se vzdy vracela trochu obtizne a obcas jsem se musela premlouvat (to se mi nestava). Ale na druhou stranu je knizka propletena duchovni linkou plnou zenu. Rozhodne Vas vtahne propletenost pritomnosti,minulosti a neceho (prostoru,casu?) co je nekde mezi tim. Realita aktualnosti je trochu tvrda a to at prozivate pritomnost s Ruth ci s Nao (nelze ale rict,ktera pritomnost je ta “spravna” a zda vubec nejaka pritomnost je).
Kazdopadne doporucuji precist, pri kazdem zacteni me knizka bavila.
O hvezdicku mene davam opravdu pouze proto,ze vraceni ke cteni pro me bylo tezsi,nez jsem zvykla. Do cteni se obvykle nemusim nutit.. Po zacteni me ale dej vzdy spolehlive vtahl!

27.02.2018 4 z 5