Jen láska je skutečná

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve filmech, v románech, ale i v životě si lidé občas slibují lásku „dokud nás smrt nerozdělí“. Jenže co když je smrt jen další branou, dveřmi otevřenými k novým zrozením a novým setkáním se svými milovanými? Dr. Weiss je nezvratně přesvědčen, že tomu tak opravdu je. Proč? Do jeho ordinace, kde pomáhá lidem metodou regresní terapie, přišla mladá žena Elizabeth. Po matčině smrti trpěla nesmírným zármutkem, měla problémy i se vztahy k mužům. Dr. Weiss ji zavedl do minulých životů, aby se společně pokusili odhalit příčinu. Ve stejné době se u něj léčil Pedro, sympatický Mexičan, který se také utápěl v žalu. Elizabeth s Pedrem se neznali, takže nikdo netušil, jak neuvěřitelné drama se začíná rozehrávat. Čím hlouběji se totiž nořili do minulosti, tím jasnější se zdálo, že se kdysi velice dobře znali, a co víc, že se milovali! Na lékaři teď bylo těžké rozhodnutí. Má bývalým milencům prozradit pravdu o jejich minulých životech? Má právo zasáhnout do toho současného? Neuvěřitelné svědectví o tom, že naši milovaní nás nikdy neopustí… Od autora již vyšlo: Mnoho životů, mnoho Mistrů, Poselství Mistrů, Jedna duše, mnoho těl...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/149105/jen-laska-je-skutecn.jpg 4.546
Žánr:
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno:, Metafora
Orig. název:

Only Love Is Real: A Story of Soulmates Reunited (1996)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Jen láska je skutečná

Přidat komentář
Sunday
21.10.2017

Velmi zajímavé informace o našich předchozích životech. Doufám, že to tak opravdu je, protože pak je svět dobré místo k životu. Stojí za zamyšlení. Sháním další autorovy knihy.

mauvais-ange
19.09.2017

Téma regresní terapie mě poslední dobou dost zajímá, a tak jsem vděčná, že se mi dostala do rukou tato knížka. Je na ní znát, že ji psal psychiatr, co se ve své práci vyzná, ani jsem nečekala, že bude psát tolik detailů ze své praxe...Nejdřív jsem se bála, že se bude jednat spíše o zamilovaný příběh s regresní terapií na pozadí, ale bylo tomu přesně naopak. V knize jsou dobré myšlenky, se kterými ve většině případů souhlasím, zajímavé jsou i příběhy a vzpomínky jiných lidí než ústředního páru. Jelikož toto byla moje první kniha od Briana L. Weisse, tak mi občasné odbočky k jeho předešlým knihám nevadily, spíše mě namotivovaly k tomu, že si chci přečíst jeho další knihy.

JosefHorák
22.06.2017

Autor čerpá ze své praxe a popisuje průběh a výsledky svých terapií.

LordSnape
30.04.2016

Těšil jsem se na vyprávění o karmě a o tom, že je tu i něco mimo nás. Něco, jako pevné vazby, které nás dělají lepšími, ale místo toho mi byly předhazovány kydy o jakýchci Mistrech a poselství lidstva. Příběh, který slibuje anotace, se do 100. stránky, kam jsem došel, objevuje zcela nahodile a vzácně. Namísto toho doktor Weiss dělá reklamu svým starším titulům, a neustále opakuje o prvním případě, který změnil jeho nazírání na svět. V reinkarnaci a stálost mysli (duše) věřím, ale takovéhle knihy prostě této teorii jen škodí. Dělají z ní jen ezoterní blábol. Občas samozřejmě nesmí chybět nějaká chytlavá věta o všeobjímající a stálé lásce, která drží vše pohromadě a jak ji škodí chamtivost a závist... Z toho určitě čerpal i David Deida.

Nejsem necita, ba naopak, ale Weiss není zkrátka Yalom. Neumí o zážitcích z terapií vyprávět, takže se jeho psaná forma omezí jen na strohé a nudné popisy. Na knize je asi nejhorší ale to, že předhazuje regresní terapii jako něco spásného, jednoduchého a naprosto bezpečného. Konzultoval jsem to se svojí terapeutkou a bylo mi vysvětleno, že rozhodně není pro každého a v mnoha případech se mohou objevit věci, které dotyčnému kolikrát spíše přitíží a mohou jen ještě více zablokovat, pokud nebude terapeut opatrný. Cestování do minulých životů pomocí této metody je víceméně vzácné. Už to tady bylo jednou napsáno, ale Weiss se zde vážně profiluje trochu jako bludař.

nickym
04.03.2015

Kniha mě nezaujala, příjde mi, že je bludařská... Myslím si, že hlavní je žít přítomností... ;)

ANATS
03.02.2015

Nádherná knížka pojednávající o tom,že Vás milovaná osoba nikdy neopustí, že se setkáte v příštím životě znovu...hezká představa.
A nebo ve Vás vyvolá pocit, že toho,koho jste teď poznali...jakoby jste znali už dlouho...byli jste v minulém životě spolu...hezky se to čte, kéž by to byla pravda:-)
Jak už zde bylo v komentářích řečeno, tato kniha dává naději.....a to pro někoho znamená hodně.

HannyC
29.12.2014

Osudová kniha. Tak trochu literatura faktu, tak trochu love story, tak trochu pohádka pro dospělé. Vyškolený psychiatr s překvapivou upřímností zachycuje a popisuje pocity "nic netušících duší", kterým pomáhá najít nejen sebe sama ... ale v tomto případě i "spřízněnou" duši z "druhého" břehu ...
... věřte a bude vám "dáno", přejte a bude vám přáno. Jen láska je skutečná :)

Ramilia
10.10.2014

I kdyby to neměla být pravda, je to nádherně napsané, dá to člověku naději :) ale nezdá se to nějak neuvěřitelné, autor nikde nevnucuje svůj názor, jen píše to, co zažil, kéž by bylo více psychiatrů jako je on :)

Autor a jeho další knihy

Brian L. Weiss
americká, 1944

všechny knihy autora

Kniha Jen láska je skutečná je:

v Právě čtených1x
v Přečtených73x
v Doporučených10x
v Knihotéce27x
v Chystám se číst35x
v Chci si koupit10x
v dalších seznamech1x