Běžící Buddha

Světový bestseller tibetského duchovního vůdce, který běhá maratony. Běhání a meditace jsou činnosti, které na první pohled nemají mnoho společného. Ve skutečnosti se ovšem skvěle doplňují, vzájemně obohacují a podporují. Sakyong Mipham, zkušený běžec, který uběhl devět maratonů, a duchovní vůdce mezinárodního společenství 165 meditač­ních center s názvem Shambhala, ve své knize ukazuje, že fyzickou aktivitu a du­chov­ní rozvoj lze přirozeně propojit. V této praktické a inspirativní knize předkládá Sakyong Mipham jednoduché lekce, které kombinují bdělou pozornost a fyzický pohyb a které může ku prospě­chu svého těla i duše využít úplně každý bez ohledu na to, v jaké tělesné kondici nebo v jaké fázi duchovní cesty se prá­vě nachází. S jejich pomocí můžeme do svého života vnést mnohem více ener­­­gie, soustředěnosti a trpělivosti, což ocení běžci, duchovní hledající a vůbec všichni, kdo touží po dobrém zdraví a vnitř­­ní vyrovnanosti. Autor na základě svých životních zku­šeností vypracoval jedinečný trénin­kový program, který kombinuje tělesná a du­chovní cvičení vhodná pro každého – bez ohledu na věk, přesvědčení či schop­nosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/230617/bezici-buddha-230617.jpg 428

Running with the Mind of Meditation - Lessons for Training Body and Mind (2012)

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Sport
Vydáno:, Rybka Publishers

Kniha Běžící Buddha

Mellivora
06.09.2018

Knížka mě zaujala jakožto duchovně založeného sportovce s občasnou snahou o doplňkový běh :) z mýho pohledu je knížka napsaná dost čtivě, a našla jsem v ní spoustu myšenek aplikovatelných do běžného života. Navíc mě zmotivovala k tomu, abych běhala víc a abych se od tý běhací činnosti nesnažila “utíkat” tím, že si zacpu uši sluchátkama a odpoutala se tak od současnosti :) jsem přesvědčená že se ke knížce v budoucnu vrátím, v průběhu čtení jsem si dělala záložky abych si pak mohla vypsat ty moudra která mě zasáhla :)) knihu doporučuju velmi a ukládám ji do poličky vyhrazený pro “top” .. no a teď jdu běhat :))

JitkaJak
08.06.2017

Tak tohle bylo velké zklamání. Vlastně jsem přečetla jen začátek a pak už jen listovala, abych zjistila, že to je celé stejné, plné banalit, totálně nevhodné ke čtení. Jedna hvězdička za téma, název a obálku.

Ivaksa
30.04.2017

Já ani nemedituji ani neběhám ,ale tato kniha mě tak nějak prostě objímala. Je nesmírně laskavá, dodává pocit vyrovnanosti a naděje, jako se daří málokteré, například dnes tak oblíbené motivační literatuře. Velké pro mne překvapení!

ji7967
24.04.2017

Moc hezky napsaná kniha, která už při čtení působí meditačně. Koho zajímá meditace i běh, určitě doporučuji.

kaca82
11.01.2017

Moc hezká knížka. Jako jedna z mála o běhání nelpí na výkonech, ale vyzdvihuje požitek z běhu procítěním přítomnosti. Není to žádná učebnice, ale každý tam najde určitě pár tipů, které mu pomohou si běh ještě víc žít :) Mně osobně asi nejvíc oslovila kapitola o bolesti. Moc jsem si užila i autorovy běžecké zážitky a tu hvězdičku dolu dávám za to, že jich tam bylo děsně málo..Čekala jsem trochu víc běžeckou knížku.

evarec
31.03.2016

Není to návod ani na běhání ani na meditaci. Přesto mám z knížky dobrý pocit, není nutné hnát se při běhu za dobrým časem, naběhanými kilometry, jde o to užít si běhání s klidnou a vyrovnanou myslí. To asi chtěl autor knížkou říct. Pro neběžce nebo pro ty, kteří se nezajímají aspoň trochu o meditaci, nebude kniha asi zajímavá.

Dax
03.03.2016

Pro mě, jako praktikanta meditace, běžce a fanouška buddhismu inspirující počtení, ale chápu, že pro běžce málo rad a doporučení, a pro buddhisty spousta zbytečných slov.

Pawlisman
09.02.2016

Z knihy jsem spíše zklamán a nedočetl jsem. Sice Rybka publishing a lákavý název, který však předčí obsah. Smyslem by mělo být předání rad a poselství pro začátečníky, laiky, nadšené čtenáře. Chybí mi rady a nějaký přívětivější a lépe čtivý text. Naopak druhá polovina je už popis pokročilých a skutečně mi nepřijde, že Sakyong umí poutavě psát a kniha by měla přinést velký užitek pro cílené publikum.

tibetská literatura

Sakyong Mipham