Nebeské pastviny přehled

Nebeské pastviny https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17028/bmid_nebeske-pastviny-j2D-17028.jpg 4 118 118

Obsahem knihy jsou rané Steinbeckovy povídky, v nichž se odvíjejí životní příběhy několika farmářských rodin. Spojuje je motiv osudu, zatíženého kletbou, který vnáší do díla zvláštní přídech tajemnosti.

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Baronet

The Pastures Of Heaven , 1932

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nebeské pastviny. Přihlašte se a napište ho.

Janadvorackova
16.01.2024 3 z 5

Nebeské pastviny jsou mozaikou příběhů různých lidí, kteří žijí a umírají na tomtéž místě. Některé byly silnější, jiné obyčejné. Ale všechny měly co říct.

iceVS
11.08.2023 5 z 5

Odevzdanost, neodvratnost, přesto idyla. V půlce knížky jsem se s postavami dokonale sžila, na konci mi všichni už chyběli. Patovi jsem neskutečně fandila, byť už dopředu s vědomím, že ani u něj to podle jeho představ nedopadne.
Trošku mě zarazilo slovo "oblásky". Nechce se mi zjišťovat, zda to byl v roce 69 korektní pravopis, nebo zda je to chybka. Každopádně jsem se tam maličko zasekla. Obrok, občas, obden, obláska... Co všechno by se pod obláskou mohlo skrývat...?
Se mi to slovíčko vlastně líbí.

Melanka
22.06.2023 5 z 5

Další skvělá knížka mého oblíbeného spisovatele. V příbězích farmářských rodin se dá najít všechno - krása, láska, smutek, dojetí, humor, život i smrt. A taky krásný jazyk, kterým je dílo psáno.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ano, [platany] rostou u vody. Dobré věci milují vodu. Nedobré věci jsou vždycky suché.

Platany jsou veliké a dobré. Myslím, že dobrá věc musí být hodně veliká, má-li se uchovat. Malé dobré věci zanikají, vždycky je zahubí špatné malé věci. Velká věc je zřídkakdy jedovatá nebo zrádná. Proto také v lidském myšlení splývá velikost s dobrem a malost se zlem.

Kniha Nebeské pastviny v seznamech

v Právě čtených1x