Kackac77 Kackac77 komentáře u knih

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Co napsat, můžu jenom opakovat, to co u komentáře prvního dílu. Velmi vtipná detektivka. Moc se mi líbí sarkastický způsob komunikace inspektora Prévita. A způsob jakým řeší věci, například problémy syna ve škole :-)

08.01.2023 5 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Další kniha v sérii...co k tomu říct?! Opět sympaticky ztřeštěná Josefína, správňák komisař Tvrdík, a spousta dalších postav...prostě fajn oddechovka

26.10.2022 4 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Poslouchalo se to opět dobře, předešlé dvě knížky mi ale připadaly o něco lepší. Ne zase tak moc, aby mě to ohradilo od dalšího dílu.

12.10.2022 4 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Posloucháno jako audiokniha. Moc dobře se to poslouchalo, fajn, oddychová detektivka. Josefinu mám ráda víc a víc, ale i jiné postavy v knížce jsou super. Místy je to vtipné. Jdu do další knížky....

08.10.2022 4 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Knížka se mi moc líbila, často jsem při ní myslela na svoje dětství nebo na dětství mých dětí. Jak vlastně potřebujeme my dospělí pořád něco normovat, když holka čte, je to špatně, když nečte tak taky, všechno na dítěti musí být tak akorát, aby moc nevystupovalo z řady ... Děti, o kterých knížka je, jsou hodně mimo průměrné stádo, ale právě proto byly prostě úžasní. Přemýšlela jsem při čtení o tom, jak moc má člověk vychovávat nebo nechat být a přijmout dítě takové jaké je...

02.03.2022 5 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Moc krásné čtení. Někdy dost zdlouhavé, ale přes ty dlouhé popisy to vůbec nebylo nudné. Naopak. Hrabě je úžasně napsaná postava.
Děj se začíná odehrávat po revoluci v Rusku, po pádu cara. Šlechtici, kteří neutekli, jsou souzeni. Hrabě Roskov se naopak vrací do Ruska z Paříže, aby pomohl odejít rodině, je souzen a odsouzen k domácímu vězení v hotelu Metropol, kde stráví 30 let. Do života mu přichází různé věci, ale on se dokáže přizpůsobit každé situaci a najít v ní to dobré s elegancí a vznešeností šlechtice. Jeho myšlenky, životní postoje, úvahy, tolik věcí mě zaujalo, že si knížku urcitě ještě někdy přečtu.

09.05.2024 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Audiokniha
Moje první knížka od Kinga. Píše skvěle!!! Bylo to velmi dlouhé a prví třetinu se v podstatě nic neděje, přesto jsem se anj chvilku nenudila. Určitě si chci přečíst od něj něco dalšího, akorát na ty horory moc nejsem.

26.04.2024 5 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Audiokniha
Skvělá knížka, i když se nečetla ( v mém případě neposlouchala) lehce. Příběh začíná u tří dětí, kamarádů - Niny, Etiéna a Adriena. Kolem těchto tří se všechno točí. Je to napínavé, zajímavé, se spoustou odboček k dalším postavám. Někdy zdlouhavé. Spoustu rozuzlení mě překvapilo. V románu je tolik vět a myšlenek, které jsem si při poslechu chtěla zapsat... asi si tu knížku musím koupit i v papírové podobě, a to dělám opravdu výjimečně!!!

20.04.2024 5 z 5

Divné děti a smutná kočka Divné děti a smutná kočka Petra Soukupová

Audiokniha
Tvorbu paní Soukupové mám moc ráda. V těch knížkách to není o nějakých velkých událostech, chvílemi je spíš o ničem než o něčem. A to se mi právě moc líbí. Jak popisuje vztahy, bez masek, bez pozlátek, na přímo. Chtěla bych umět takto někdy popsat svoje pocity. Chování člověka je zanesené spoustou výchovných vzorců, často ani my samy nechápeme, proč v nás některé věci vyvolávají silné reakce, nechápeme proč se chováme nějak, nedochází nám tam souvislosti. Paní Soukupová mě o tom vždycky donutí přemýšlet. První knížka v sérii se mi líbila o malinko víc. Tady mě to chvilkama přišlo trošku rozvleklé. Přesto doporučuji. Krásná knížka.

04.03.2024 4 z 5

Změň svůj dech a začnou se dít věci Změň svůj dech a začnou se dít věci Rostislav Václavek

Knížku jsem si přečetla, protože jsem na youtube viděla nějaký dýchánek s Rosťou Václavkem. Zaujalo mě jak mluví o dechu a spoustu věcí se mi spojilo a dává mi smysl. Ta knížka ale není zpracovaná nejlíp. Navíc, některé věci mu moc nevěřím. Rosťa se zabývá dechem, spoustu toho nastudoval, Buteyko metody, atd.... Ale dál tam pak mluví třeba o cvičení - tzv. fasciální cchi, které prý vyvinul, odkazuje na to, že pár let cvičí cchi-kung, apod, ale já myslím, že za správně prováděným cchi-kungem jsou léta a léta praxe. Dále třeba kapitoly o stravě mi připadají velmi zjednodušené, a třeba pít zeleninové a ovocné šťávy v zimě mi připadá vysloveně nesmysl. Prostě informace ohledně dýchání mi dávají smysl, a v knížce to na mě i působí, že tuto oblast má Rosťa nejvíc "zmáknutou", to ostatní na mě působí trošku neprofesionálně.

06.02.2024 3 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Audiokniha na ČRo
Knížky od Jane Austenové miluji, až si uvědomuji, že dost nekriticky. Ano, jsou dost na jedno brdo, vždycky tam jde o podobný typ úžasné ženy, v podstatě bezchybné povahy, a muže, který si ji po nějakých peripetiích vezme. Ale mě to prostě baví. Je to moje dávka romantiky. Anna Elliotová se mi líbí ani nevím proč. Děje v knížce moc není....ale prostě se mi to dobře čte. Je to takové moje pohlazení po duši.

02.01.2024 5 z 5

Probuzená šelma Probuzená šelma František Niedl

Já jsem většinou k Niedlovi celkem nekritická, a i když mám nějaké výhrady, tak dobře hodnotím, protože se knížky dobře čtou i když jsou to takové pohádky pro dospělé. Ale tentokrát mi to byla slabota. Dabert už tady působí fakt jako Chuck Norris, je nejchytřejší, nejlepší, neporazitelný, ženy (nejlépe ty krásné a o polovinu mladší) mu houfně skáčou do postele. Zároveň děj tak nějak nedrží pohromadě, Dabert tady utíká před teroristy z předchozího dílu, a při tom zabíjí teroristy a klátí krásné ženy. Nebavilo mě to a chvílemi to přišlo až směšně naivní.

04.12.2023 2 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Moje druhá kniha od Kundery a opět dobrá. Ludvík napíše své dívce na pohlednici pár nevinných slov, které tehdejší režim otočí až absurdně proti němu. Jsou padesátá léta minulého století, každý se chce zavděčit, každý chce být co "nejlepší komunista", ale lidi to dělají spíše z přesvědčení, aby se dočkaly těch "lepších zítřků". Následuje vyhození z fakulty, že strany, vojna u PTP, vězení. Tahle část knihy je asi nejsilnější. A pak po letech, kdy už Ludvík tak nějak normálně žije, setkání s postavami z minulosti, touha po pomstě, která stejně nikam nevede.

24.10.2023 5 z 5

Hodně zajímavá knihy, hodně důležitých informací pro mě a taky hodně pochopení a AHA momentů. Snažím se to brát s rezervou, ze začátku jsem z knihy měla pocit, že dýchání je jediná věc, která rozhoduje jestli budete zdraví nebo nemocní. Výživoví poradci by zase řekli že je to strava, někdo jiný, že je to genetika, atd, atd. Ale autor ve své knize sám říká, že je to jeden (I když velmi důležitý) pilíř. Líbí se mi, jak to dává do souvislostí, uvádí vědecké výzkumy, jména, odkazy.. S nějakými metodami už jsem se setkala, na mé cestě za zdravím. Např. Wim Hof, jóga, pranajama, .. Pro mne to bylo velmi užitečné čtení. Zároveň to bylo napsáno velmi čtivě a je to pochopitelné i pro laiky.

24.05.2023 5 z 5

Dobrý příběh, silný, ale bylo to psané tak jednoduše a jakoby bez emocí. Nevyvolávalo to ve mně žádné pocity. Prostě něco tomu chybělo...

09.03.2023 3 z 5

Co nám oheň vzal Co nám oheň vzal Mariana Enríquez

Málokdy čtu povídky. Sotva si zvyknu na postavy a prostředí, už to končí. Bylo mi ale doporučeno číst povídky jinak. Soustředit se na prostředí a kulisy a ne tolik na dějovou linku. No tady to ani jinak nešlo. Popisy prostředí byly skvělé ve všech povídkách. Vykreslení postav se mi taky líbilo, vždy byly něčím zajímavé a nikdy ne jednobarevné. Většinou se tam vyskytovali lidi na okraji společnosti, alkoholici, feťáci, zloději, ... Povídky končí tam, kde by u románu v podstatě začínal děj. Po dočtení povídky jsem si vždy říkala: co že!? Vyvolávaly napětí a celkově způsobovaly zvláštní ztísněnost, a některé i znechucení nad morbidnostmi, které se tam děly. Ale jsem ráda, že jsem to četla a asi to musím nechat v sobě ještě dozrát...

06.03.2023 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Knížka se mi moc líbila. Bohužel jsem viděla seriál před nějakou dobou, takže jsem věděla, co se stane, a jak to asi skončí. Knížka se se seriálem rozchází jenom drobně. Tím jsem se připravila o to napětí, jak to asi dopadne, je mi jasné, že toto by mě nenapadlo. Přesto se mi to moc dobře četlo, mělo to spád. Líbily se mi postavy, jak byly propracované. Překvapilo mě třeba otázka domácího násilí. Jak to není černobílé a v knize jsou skvěle popsané myšlenky i pocity oběti.

18.02.2023 5 z 5

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

Přečteno díky čtenářské výzvě. Samozřejmě znám film, knížku jsem četla poprvé. Co k tomu říct? Je tam legrace, láska, dojetí, kdybych to notoricky neznala, tak snad i trošku napětí jak to dopadne. Paní Poledňaková uměla vychytat to hezké v lidech a z toho ostatního si dělat srandu. Knížka se mi moc líbí.

09.02.2023 5 z 5

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Další díl rytířů z Vřesova se mi opět líbil. Tentokrát se vlastně nic významného nedělo, v Čechách probíhají boje, část šlechty je věrná králi, část je proti němu. Beneš s Wolframem bojují na straně krále. Přestože se nic moc nedělo, kniha nenudila a hezky odsýpala.

08.02.2023 5 z 5

Štvanice Štvanice František Niedl

Michael Dabert mě opravdu baví, je to svižné, dobře se to čte a nenudí. Těším se na další díl.

08.12.2022 5 z 5