Kacennnka Kacennnka komentáře u knih

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Poslední kapitola z pohledu Clivea byla stejně nejlepší :D

První První Kiera Cass

Ruku na srdce. Tohle jsme všichni čekali.

Zoo City Zoo City Lauren Beukes

Zoo City je podivný, ale velice zajímavý a originální příběh z neotřelého prostředí Johanesburgu. Je to trochu fantasy, trochu detektivka, trochu ze života. Hlavní hrdinka má lenochoda, takže za to jsou plusové body. Někomu to možná bude v jistých věcech připomínat Zlatý kompas, ale rozhodně to není na škodu.

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Lepší než první díl.

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Eleanor a Park je příběh, který se četl opravdu skvěle. Rowellová dokázala příběh vyprávět tak, že mi na postavách začalo záležet a vůbec mi nebylo ukradené, jak to s nimi bude. I když všichni tak trochu tuší. Nicméně jsem knihu nemohla odložit a stránky ubíhaly jedna za druhou. Dokonce mě ani nerušila skutečnost, že je kniha psaní er-formou z pohledu obou postav, které se někdy dost často střídaly. Však místo toho, aby to rušilo, to dokreslovalo atmosféru.

03.11.2019 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Možná by to chtělo víc děje a trochu méně vzdychající Tessy. No, ale je to Clareová, takže...

03.11.2019 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Číst poprvé Pottera po dvacítce a s tím maximálním hypem není procházka růžovou zahradou.

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Lepší průměr. Hodně se mi líbil styl, jakým to bylo psané, ale samotná zápletka nepřinesla nic extra originálního.

Šampion Šampion Marie Lu

Jedna z mála knih, kde epilog není totální klišé. :)

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

Četla jsem už blog, takže mi to tolik nového nedalo. Ale Michelle musíte milovat.

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Ticho je prostě fiasko a nikdo mi to nevezme. Tenhel díl neměl existovat.

03.11.2019 2 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Objevuje se tu postava Adriana Ivaškova, takže boží. Tečka.

03.11.2019 4 z 5

Pokud jste fanoušci Gilmorových děvčat, měli byste přistupovat ke knize střízlivě a bez velkých očekávání. Pikantních historek ze zákulisí se nedočkáte a fotek ze zákulisí je také pomálu. Na druhou stranu, pokud jste fanoušci samotné herečky, kniha by se vám opravdu mohla líbit. Autorka toho na sebe práskne opravdu hodně a určitě si ji pak ještě více oblíbíte.

Život je jinde Život je jinde Milan Kundera

Kunderovo psaní je často trochu zvláštní a tady se to odrazilo víc než dost. Pohled Jaroslava je naivní, jeho postava místy až otravná, ale přesto má takový být. Oproti tomu surrealistické části z Xaverova pohledu jsou přesným opakem, ač je někdy těžké sledovat jeho děj.

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Milion sluncí, sice místy působil pouze jako spojnice mezi prvním a posledním dílem, nicméně čtenář velice brzy zjistí, že události z prostřední části příběhu mají důležitou roli pro nadcházející události. Milion sluncí navíc nabízí úplně jiné vyprávění než jednička, což pro některé čtenáře může být šok. Z jemné narace prvního dílu, která působila velice lehce a vyváženě, se stává poměrně drsný příběh, který nešetří násilím a dějovými zvraty.

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

read-in-2019, 2-read-in-english
[edit]
Kasie West miluju, ale tohle mi prostě nesedlo. Četla jsem ji už od vydání a dočetla až teď. Lacey mi většinu času vadila (přitom jsem ji v Love, life and the list měla ráda), prostředí filmového natáčení mě fakt nebavilo, a i když byl Donovan slaďouš, chyběla mi tam nějaká větší chemie. Od Kasie je to zklamání, ale ohledně contemporary obecně průměr. Nebylo tam nic, přes co bych se vyloženě nemohla přenést, ale čekala jsem víc.

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Tuším, že tohle byla má třetí kniha od Kasie a pořád mě měla čím překvapit. I když mi Gia dost lezla na nervy, dalo se to vydržet, protože přesně o to šlo. Nicméně kniha byla plná úsměvných momentů a vám tak jako tak nezbylo nic než fandit hlavním hrdinům. Protože i Hayden byl strašně roztomilý a Gia se postupem času taky vzpamatovala, i když by někdy potřebovala facku.

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

Veliké zklamání, za což jsem vlastně ráda, alespoň vím, že Kasie dokáže napsat špatnou knihu (i když moc nevěřím, že tohle psala opravdu ona).Celá ta myšlenka je uhozená. Dát do ruky osmnáctileté holky tolik peněz je prostě šílené a Maddie, která mi byla ze začátku fakt sympatická, se změnila na totální blbku, která si myslela, že si všechny koupí. Nejvíc mi asi vadil přístup jejích rodičů, kdy jí pořád opakovali, že jsou to její peníze, a ať si s nimi dělá, co chce, ale že by možná měla zajít za konzultantem. A tím to skončilo - rodiče dostali svůj milion a už se nestarali. Jakože... fakt? A romantická linka taky poměrně na prd.

03.11.2019 2 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Na lovu je klasická pohádka, převyprávění Krásky a Zvířete, které toho nenabídlo o moc více než Disney (stále jsem podvědomě čekala na mluvící nábytek). Navíc dějová linka s ptákem Ohnivákem mi tam přišla spíš do počtu a autorka místo něho mohla použít téměř cokoli jiného.

Poslední poznámka patří zasazení příběhu do středověkého Ruska. Tohle zasazení mi přišlo trochu zbytečné a o to více opomíjené, mnohem více bych uvítala neupřesněnou lokalizaci. Nemluvě o tom, že mě neustále rozčiluje, jak si autoři (především ti američtí) myslí, že nejvíc ruská jména jsou Vasilisa a Ivan.

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

ako dobrý, ale bylo tam moc dramatu najednou a milostný trojúhelník. Na což nejsem u Kasie zvyklá a ani si zvykat nechci (na to jsou tu jiní, třeba Katie McGarry je odbornice na rodinná dramata). Kasie West má i lepší, třeba PS.