Káča2015 Káča2015 komentáře u knih

Soumrak bílého muže Soumrak bílého muže Benjamin Kuras

Jednoduše formulované myšlenky o složitých věcech. Chvílemi jsem si chtěla zacpat uši - pravdy o nás na mě z knihy promlouvaly a nebylo úniku. Doporučila bych především středoškolákům.

29.09.2016 5 z 5

Exotem na této zemi Exotem na této zemi Ladislav Heryán

Vrátila jsem se ze dvou půlnočních mší a hned se začetla do knížky, kterou jsem našla pod stromečkem. Exotů typu Heryán by bylo potřeba v každém kostele alespoň deset a hned by mi bylo veseleji.

30.12.2016 5 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Máte děti? Chcete jim říct, jak je milujete a přejete jim plně prožitý svobodný a zodpovědný život? Máte strach, že to stejně nedokážete formulovat? Tak jim dejte do ruky tuhle knížku. Protože Marek Orko Vácha formuloval (a asi nejen za mě) tyhle emoce tak, že už nemusíte nic dodávat.
No a jestli nemáte děti, může nastartovat i vás.

22.08.2017 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Za mě možná tři hvězdičky, podobných úvah jsem už četla hodně. Jenže.... četla si ji taky dcera a knize vděčím za to, že se náš dům celý víkend třepetal smíchem a chvílemi otřásal smíchem až k slzám. Takže mých pět hvězdiček je v zastoupení a ode mne jako poděkování :)

12.10.2017 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Netušila jsem, co mě čeká. Osud české lékařky - kdyby to nebyla biografie, ale román, řekla bych, že to autor trochu překombinoval. Život píše zápletky, které bychom si netroufali ani vymyslet.

08.08.2016 5 z 5

Snoubenci zimy Snoubenci zimy Christelle Dabos

Nejsem typický čtenář fantasy, ale série mě opravdu chytla. Za mě plný počet hvězdiček, chodím pozdě spát, v noci se budím a přemýšlím o Svitu Luny a další den zase jenom číhám, kdy budu moci zase číst :)

13.10.2020 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Jako vždy skvělé! Jediné, co bylo změnou oproti ostatním knihám, že Britt Marii jsem fandila už od první chvíle, její "vnitřní průpovídky" byly tak chytlavé, že jsem si ji zamilovala prakticky hned.

12.10.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla, knížka je přesně taková, jako pan Čepelka - vtipná, kultivovaná, zajímavá, přemýšlivá...

14.07.2016 5 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Dokonalé!

05.06.2018 5 z 5

Měl jsem štěstí na lidi Měl jsem štěstí na lidi Josef Beránek

Pro mě hodně důležitá kniha. Pan Vacek se nebojí nepříjemných témat, otázek, které poctivě hledajícího člověka nutně potkají a ne vždy na ně v "oficiálním proudu" najde uspokojivou odpověď.

07.08.2016 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Jednou za rok (minimálně) je potřeba vzít Elizabeth a Darceyho a provětrat je :)

14.07.2016 5 z 5

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Silné vyprávění silné osobnosti. Knihy tohoto typu mě nabíjí energií a chutí neskuhrat, nedívat se na svět černě. Vřele doporučuji.

30.04.2020 5 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Další série pana Niedla. Dokonalá oddychovka - to myslím jako pochvalu. Moje srdce zůstává u Wolframa Katzingera z Olšové, ale Platnéř je velmi zdařilá série.

23.04.2020 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Čipera a Jem se stávají mými nejoblíbenějšími hrdiny.

13.03.2018 5 z 5

Země bez obzoru Země bez obzoru Petr Vaďura

Pro mě bude toto rok Ladislava Heryána... Nejprve jeho skvělý Exot na této zemi a teď kniha, se kterou jsem strávila celé léto a budu se k ní vracet pořád. Protože jeho úvahy to chytré, dospělé, hluboké, upřímné, skromné, poučené a přitom ne poučující. Vezměte si k ruce Bibli, nespěchejte a nechte se inspirovat. No a v červenci ještě jedna přednáška, na které mluvil "stále o tomtéž a opět jinak". Mám radost, že v církvi jsou i exoti.

22.08.2017 5 z 5

Muž se srdcem kovboje Muž se srdcem kovboje Jack Schaefer

Můj táta ji předal mně, já ji předala dcerám a doufám, že tím to ještě nekončí. Jedna z jasných srdcovek mého života :)

08.08.2016 5 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

07.08.2016 5 z 5

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Moje třetí Ishigurova knížka, každá je jiná a každá je skvělá. U Pohřbeného obra jsem trochu bojovala se žánrem, je to alegorie, musela jsem se odpoutat od přemýšlení, co to vlastně čtu a nechat se unášet...

17.02.2023 5 z 5

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Svižné čtení, jednoduchý svět sympatických rytířů. Jenom mě trochu dráždí to neustálé opakování kdo je kdo. Informaci, že Máří si musela vzít uslintaného dědka, jsem četla tolikrát, že mám podezření, že si autor myslí, že čtenář trpí alzheimerem. :) Ale to je jediná výtka, jinak mě série opravdu baví.

20.06.2019 5 z 5

Nestvůra z Essexu Nestvůra z Essexu Sarah Perry

Bingo! Takových románů bych nutně potřebovala deset za rok.

10.07.2018 5 z 5