Káča2015

Paměť BabylonuPaměť BabylonuChristelle Dabos

Za mě opět superlativ. Podle anotace jsem se bála, že mi prostředí Babylonu nebude vyhovovat, opak je pravdou. Příběh neztratil na svižnosti a nové i staré postavy se nadále projevují tak, že jim člověk fandí.

29.10.2020

Snoubenci zimySnoubenci zimyChristelle Dabos

Nejsem typický čtenář fantasy, ale série mě opravdu chytla. Za mě plný počet hvězdiček, chodím pozdě spát, v noci se budím a přemýšlím o Svitu Luny a další den zase jenom číhám, kdy budu moci zase číst :)

13.10.2020

Byla jednou jedna řekaByla jednou jedna řekaDiane Setterfield

Skvělé!

09.09.2020

Magorova oázaMagorova oázaIvan Martin Jirous

Skvělé čtení, člověk odpustí i ten opravdu nepohodlný formát.

13.08.2020

Rady pánu Bohu, jak vylepšit světRady pánu Bohu, jak vylepšit světAleš Palán

Z šumavských samotářů jsem cítila sílu a hloubku, ale tato kniha je pro mě bohužel jenom další knihou typu "slepičí polévka pro duši". Neublíží, ale ani mi nic významného nenabídla.

10.08.2020

Kdeže ptáče nejlíp pějeKdeže ptáče nejlíp pějeAlejandro Jodorowsky

Tak tato kniha byla jízda! Málokdy se stane, aby tak rozmáchlá anotace dodržela, co slíbila a kniha si zachovala hlavu, patu, spád a srozumitelnost. Za mě veliké díky.

09.08.2020

Kdo ví, kde budu zítraKdo ví, kde budu zítraJindřich Šídlo

Už dlouho jsem neměla chuť mrsknout s knihou do kouta... Pan Etzler se zaklíná CNN a její objektivitou, vyčítá Fox News, že dělí svět na bad boys a good boys, přitom se dopouští stejného faulu. CNN a její zdroje přebírá většina světových médií. Na přednáškách např. paní Kutilové se dozvíte, jak jsou nežádoucí zdroje odmítány a jak svět informací funguje. U pana Etzlera je asi pochopitelné, že po letech strádání se mu CNN jeví jako velká matka, kterou nekritizuje, protože mu podala pomocnou ruku (samozřejmě uznávám, že tvrdě pracoval a nebylo to zadarmo), ale potom prostě nemůže mluvit o objektivitě. Dodávám, že jsem knihu nedočetla do konce, možná se dál zlepší, ale neměla jsem na to žaludek.

03.08.2020

Máme na vybranouMáme na vybranouEdith Eva Eger

Silné vyprávění silné osobnosti. Knihy tohoto typu mě nabíjí energií a chutí neskuhrat, nedívat se na svět černě. Vřele doporučuji.

30.04.2020

Kéž je nám odpuštěnoKéž je nám odpuštěnoA. M. Homes

Nedočetla jsem. Srovnání s Irvingem nebo Updikem mi připadá hodně přemrštěné.

30.04.2020

Samotní lidéSamotní lidéJitka Prokšová

Prima společnost na jeden večer.

Návrat mistraNávrat mistraFrantišek Niedl

Další série pana Niedla. Dokonalá oddychovka - to myslím jako pochvalu. Moje srdce zůstává u Wolframa Katzingera z Olšové, ale Platnéř je velmi zdařilá série.

MelmothMelmothSarah Perry

Nestvůru z Essexu za mě zatím nepřekonala žádná další kniha autorky. Melmoth se rozhodně čte výborně, ale nevtáhla mě jako Nestvůra. Postavy jsou nicméně zajímavé a čas s nimi strávený nebyl ztracený, takže 4 hvězdičky.

23.04.2020

Max Schmitt na singlu - Nutkavé psaní o obrazech a jiných věcechMax Schmitt na singlu - Nutkavé psaní o obrazech a jiných věcechMichael Třeštík

Pan Třeštík opět nezklamal. Já i manžel jsme jeho knihu přečetli jedním dechem a měli si několik večerů o čem povídat.

23.04.2020

Knihkupectví na Bylinkovém náměstíKnihkupectví na Bylinkovém náměstíEric de Kermel

Poprvé v životě jsem si uvědomila, že čtu knihu - kýč. Kniha se skládá ze samých ingrediencí, které mají být poučné, laskavé, moudré, postavy jsou super, má se to asi líbit úplně všem, kteří jsou přemýšliví, mají rádi druhé lidi a vůbec... No a bylo mi z toho až nevolno. Nicméně autorovi vděčím za nový zážitek :)

Poslední batalionPoslední batalionFrantišek Niedl

Knihy Františka Niedla jsem si hodně oblíbila, ale Poslední batalion byl za mě nejslabší.

Wolf HallWolf HallHilary Mantel

Velká slabota. Ve srovnání například s knihami Alison Weirové ze stejného prostředí neobstojí ani náhodou. Naprosto postrádám nějakou psychologii postav, vtažení do děje.

Rok vdovouRok vdovouJohn Irving

Odkládám... Po Irvingovi jsem sáhla jako po jistotě, ale prostě se nemůžu do knihy dostat. Jsem asi na str. 100 a neustále se mele dokola to samý, necítím žádný posun ať v ději nebo vývoji postav. Třeba někdy příště.

Clayův mostClayův mostMarkus Zusak

O hvězdičku méně za rozjezd...

20.04.2020

LobotomíkLobotomíkPavel Bušta

Surreálné, ale milé...

16.01.2020

151 dní Pacifickou hřebenovkou – Dobrodružství Holky s bucket listem151 dní Pacifickou hřebenovkou – Dobrodružství Holky s bucket listemLucie Kutrová

Včera jsem začala číst, jsem v půlce. Smála jsem se tak, že jsem potom nemohla usnout dlouho za půlnoc. I kdyby mě Lucčiny opakující se návaly pláče a euforie přestaly bavit, už za ten jeden super strávený večer jí patří plný počet hvězd.
Pozn. Chápu, že její styl projevu může být někomu nesympatický, ale já bych s ní na kafe rozhodně šla :)

22.10.2019

Ministerstvo nejvyššího štěstíMinisterstvo nejvyššího štěstíArundhati Roy

Bohužel za mě veliké zklamání. Bůh maličkostí se stal jedním z mých nejsilnějších čtenářských zážitků, pokračování jsem nedočetla.

12.08.2019

Rozervané královstvíRozervané královstvíFrantišek Niedl

Svižné čtení, jednoduchý svět sympatických rytířů. Jenom mě trochu dráždí to neustálé opakování kdo je kdo. Informaci, že Máří si musela vzít uslintaného dědka, jsem četla tolikrát, že mám podezření, že si autor myslí, že čtenář trpí alzheimerem. :) Ale to je jediná výtka, jinak mě série opravdu baví.

20.06.2019

Starý krajStarý krajDörte Hansen

Skvělá kniha, zhltla ji celá moje rodina :)

15.02.2019

Nadechnout se bíléNadechnout se bíléJakub Brdíčko

Moc fajn čtení.

14.02.2019

Mít s kým běžetMít s kým běžetDavid Grossman

Skvělé, syrové.

16.01.2019

Magor a jeho dobaMagor a jeho dobaMarek Švehla

Skvělý, děkuji.

28.08.2018

Nestvůra z EssexuNestvůra z EssexuSarah Perry

Bingo! Takových románů bych nutně potřebovala deset za rok.

10.07.2018

Měla jsi vůbec někdy rodinu?Měla jsi vůbec někdy rodinu?Bill Clegg

Čekala jsem víc. Dočetla jsem s přemáháním. Postavy - hlavní problém, kdybych to četla podruhý, udělám si poznámky, kdo je kdo. Protože jednotlivé kapitoly jsou brány z pohledu postav, ale nestřídají se nijak dynamicky, hlavně ze začátku jsem naprosto ztrácela orientaci, kdo to vlastně mluví a jakou má v příběhu roli.

10.07.2018

Gentleman v MoskvěGentleman v MoskvěAmor Towles

Dokonalé!

05.06.2018

OneironOneironLaura Lindstedt

Poutavé. Pravděpodobně je to jinak, ale oceňuji autorčin pokus o promyšlené ztvárnění našich posledních okamžiků.

17.05.2018