Káča Máča Káča Máča komentáře u knih

Ze série Jonassonových humoristických románů bych Zabijáka označila za ten nejslabší. Tentokrát jsem se během čtení pousmála tak dvakrát, kdežto u Analfabetky a Staříka jsem propukávala v neřízený smích. Docela škoda, Jonassův humor zůstal stejný, ale tentokrát z nějakého důvodu nepomohlo ani profesionálně zvládnuté propojení s Biblí. Dočetla jsem, ale moc jsem se nebavila. Haleluja, hosana a tak dál...

18.08.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tož, jsem nějaká zmatená. Málokdy nevím, jak knihu hodnotit, ale po tomhle mám vážně dost rozporuplné pocity... Příběh je vcelku dobrý, ale až do půlky knihy jsem se obrovsky nudila, protože se prakticky nic nedělo. Navíc téměř vše odhadnete dopředu a nějaké lapání po vzduchu z překvapení vám Manželé nezpůsobí... Práce policie taky není moc profesionálně vyvedená, je to prostě oddechovka ke kafi, ale nic víc.

14.07.2017 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Výborná detektivka (obzvlášť, když uvážím, že to není můj nejoblíbenější žánr), která umí vtáhnout do děje a příjemně mě překvapila. Děj hezky plynul, nebyl nijak složitý díky absenci více dějových linek. Těším se na Noční lov :).

21.06.2017 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Čarokrásně děsivé...

16.09.2016 4 z 5

Analfabetka je naprosto výborná záležitost, u které jsem se bavila až do konce. Absurdní příběh, který se točí kolem prudce inteligentní Nombeko a jejích (ne zas tak inteligentních) přátel nemá chybu.

21.08.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Úžasná kniha, vtáhla mě do děje od samotného začátku. Splnila vše, co od dobré knihy očekávám, dojala, nenudila...

29.07.2016 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Na mě možná až trochu moc přeslazené, samé muchlovačky a flirtovačky mezi Sky a Holderem, které mě občas dost nudily. Každopádně konec mě dokázal překvapit... I tak po pokračování ale nejspíš nesáhnu, kniha mě moc neoslovila, ale ani neurazila.

10.03.2016 3 z 5

Bestie Bestie Jeffrey Moussaieff Masson

Další výborná kniha od pana Massona. Nedá se ani vyjádřit, jak moc sympatizuji s jeho názory v otázce zvířecího chování a chování lidí vůči zvířatům. Toto dílo by si měli přečíst všichni, aby se jim trochu otevřeli oči, zejména ti, kteří odsuzují druhé za jejich "přehnanou" lásku ke zvířatům či za jejich životní styl vegetariána/vegana. Jen škoda, že přesně to nestane a většinou po tomto díle sáhnou pouze ti, kteří nemají se zvířecím terorem téměř nic společného a spíše se snaží o opak...

27.01.2016 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Zajímavý příběh podivínské dívky a ještě podivnějších vztahů. Autorka zkombinovala téměř nemožné do jednoho příběhu. Za normálních okolností by mi spojení homosexuálního páru umírajícího na AIDS a čtrnáctileté dívky, která si neustále hraje na to, že je středověký sirotek, přišlo dost bizarní. Do tohoto příběhu mi ale všechno tak nějak samovolně zapadlo dohromady a divné mi to nepřišlo ani trochu. Bylo zajímavé sledovat, jak se všechny vztahy neustále vyvíjejí a to mělo za následek, že jsem se od knihy nemohla vůbec odtrhnout.

24.01.2016 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Naprosto dokonalá kniha, nejen pro milovníky koček. Obsahuje tolik moudrých myšlenek, se kterými jsem se setkala poprvé, překvapily mě svou logičností, jednoduchostí a přesto neskonalou hloubkou a moudrostí. A protože jsem knihomol, milovník koček a nových inspirativních myšlenek vedoucích k lepšímu životu, byla pro mě knížka opravdu čtenářským zážitkem :). Už držím v ruce nedočkavě pokračování.

25.12.2015 5 z 5

... a bude hůř ... a bude hůř Jan Pelc

Jsem asi někde v polovině a už měsíc se nemůžu odhodlat k pokračování... tolik znechucení během chvíle mi nevyvolala ještě žádná knížka - to je asi tak jediné plus, protože tolik chlastu, kriminality, drog a sexu asi nenajdete v jedné knížce najednou. Kniha má nejspíš poukázat na poměry v totalitním Česku a možná přiblížit květinové děti, ale víc času zabere luštění prapodivného slangu a vulgarit. Vsadím se, že kdybych otočila na jakoukoli stranu v knížce, bude Olin buď v hospodě, na šrot (takže v hospodě) nebo na záchytce... pro mě opravdu špatné čtení, ačkoli mi vulgarismy víceméně nevadí, v této knížce je jich až moc. Pro mě absolutně nezajímavý děj o lidech, které nesnáším - alkoholiky, čili vychl*stané palice a povaleče, kterým je nejspíš jedno úplně všechno a všechno se to točí dokola - chlast, drogy, záchytka...

31.10.2015

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Jeden z nejlepších psychothrillerů, jaký jsem četla. Příběh mě místy docela děsil, zároveň mi ale nedával moc šanci k tomu, abych knížku odložila. Pořád se něco dělo. Za mě jednoznačně 5 hvězdiček a rozhodně to nebyla poslední knížka od Abbottové.

26.05.2017 5 z 5

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Kniha se četla sama, ostatně jako všechno od Leily Meachamové... až mě mrzí, že už si nic o rodinách Toliverů, Warwicků a DuMontů nepřečtu. Pokračování o tom, co bylo ještě před Poselstvím růží předčilo má očekávání a ačkoli jsem měla co dělat, abych se neztratila v té záplavě postav a udržela v hlavě příbuzenské vztahy, nakonec mi všechno krásně zapadlo do sebe a sem tam mi ukápla i slza.

03.08.2016 5 z 5

Metoda RUŠ aneb Já to mám jinak Metoda RUŠ aneb Já to mám jinak Karel Nejedlý

Výborná a inspirativní kniha. Doslova návod na to, jak žít ideálně šťastný život :). Doporučuji k přečetní každému, kdo se sebou chce něco dělat...

16.05.2016 5 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Poměrně zajímavé a vcelku vtipné čtení, které mě mile překvapilo, když uvážím, jak skeptická jsem k povinné četbě.

02.05.2016 3 z 5

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Celkem slušně zpracovaný příběh s temným fantasy nádechem. Bála jsem se, aby se nejednalo o klasiku "divná holka se zabouchne do nejhezčího kluka na škole", ale byla jsem příjemně překvapená. Asi sáhnu i po druhém dílu.

16.03.2016 4 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

O žádný závratný literární počin se nejedná, spíš taková krátká oddechovka, když vyloženě nevíte, co s časem a chcete si počíst o dívce, která vedla až naivně dokonalý život s dokonalou rodinou...

28.02.2016 3 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Zajímavý příběh dvou lidí s tragickou minulostí... úplně "knižní top" to pro mě sice nebyl, ale bylo to příjemné a oddechové čtení.

06.02.2016 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Půlhodinová jednohubka, nedá se říct, že by něčím byla extra zvláštní. Spíš takové čtení pro děti před spaním ;).

02.02.2016 3 z 5

Meditace Meditace Sri Chinmoy

Málokdy knihu nedočtu do konce... bohužel tato kniha k těm nedočteným patří. Slibuji si od meditace něco jiného, co už jsem četla i v jiných publikacích, než to, co popisuje Sri Chinmoy, který je orientován spíše na Boha - a já jsem úplný neznaboh a ani se nechystám v Boha věřit. V meditaci vidím techniku zklidnění své vlastní mysli a eliminaci stresů - což ale zároveň i to jediné, co tím chci dosáhnout... za mě tedy nic moc, nebudu hodnotit.

30.01.2016