Metoda RUŠ aneb Já to mám jinak

Lidé stále hledají zázračnou pilulku na různé problémy. Nemusíte už hledat. Skutečnost je daleko prostší. Problémy si tvoříme sami, ano, my sami osobně, i když to většinou netušíme. V této knize se dozvíte, jak to na tomto světě chodí, podle jakých zákonitostí vytváříme všechno to příjemné i nepříjemné v našem životě, v našem osobním vesmíru. A pak si probereme, jak to nepříjemné už vytvořené odstranit a následně pak prožívat už jen to příjemné. A to všechno logicky, průhledně, přímočaře, věcně, s jasnými a neokecatelnými výsledky. Tato kniha neříká, jak se máte chovat. Tato kniha věcně vysvětluje, jak v sobě najít konkrétní negace a jak je navždy odstranit. Víte, co to znamená, když vám černá kočka přejde přes cestu? Že to zvíře někam jde :)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225096/metoda-rus-aneb-ja-to-mam-jinak-CeJ-225096.jpg 4.335
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno

Kniha Metoda RUŠ aneb Já to mám jinak

Vendyorit

Kniha je čtivá a obsahuje řadu myšlenek, které kdyby si člověk vzal k srdci a praktikoval je, tak věřím, že by se cítil lépe. Zkušenosti s RUŠ metodou však nemám a nemohou soudit, nakolik je přínosná.

Bonda
17.02.2019

Nechtěně tragikomické mi přijdou popsané případy lidí pracujících v humanitárních organizacích (jak je naznačeno), kteří po absolvování RUŠ terapie radostně prohlásí, že utrpení lidí je jim už srdečně jedno. Úspěšná terapie… Jinak popsaná metoda opravdu působí nevěrohodně, ovšem tomu odporují mnohá kladná svědectví od lidí, kteří tím prošli. Snad dobře funguje efekt vědomého vystavení se skutečnostem, které si nechceme připustit, jejich promyšlení a "zvyknutí si na ně", přijetí. Věřím, že do nějaké míry to může fungovat. Nakolik jde o potlačení, neumím posoudit.

Lynxova
25.01.2019

V polovině prosince 2018 jsem byla na natáčení pořadu Jana Krause, kde byl hostem i Karel Nejedlý. Jeho vystoupení mě oslovilo. Následoval náročný a vyčerpávající konec roku.
2. ledna 2019 pořad vysílala televize, takže jsem si vystoupení Karla užila podruhé a po několika dnech, kdy jsem se cítila velmi špatně ( dlouhodobě a ze všech možných důvodů a příčin), jsem si knihu objednala. Je dražší, ale obsahově celkem rozsáhlá, bavila mě celou dobu, je prokládaná vtipy a obrázky. Hlavně mě ale dostala nad hladinu a velmi vážně uvažuji o absolvování kurzu této metody. Doporučuji všem, kteří jsou ochotni na sobě pracovat, ale to je jedno, protože vím, že taková kniha se dostane do rukou právě těm, kterým má...Tak si to s Karlem taky pěkně užijte :) PS: Je konec ledna a Já už to mám asi taky jinak :)

JointlieKat94
08.06.2018

Zdá se to jako povedená, lehká práce. Kniha je tvořena vtipy, obrázky, rychlým cvičením.. které ale, po několika stránkách, už tak rychlé a lehké není. Knihu mi propůjčil kolega z práce, vše vypadalo lehce.. prvně jsem přečetla a vrátila. Pak jsem objednala, a to i pár kousků do rodiny. :)

pohodaman
27.03.2018

Jeví se to tak dokonale, až to svádí k tomu být skeptický a nedůvěřivý. Naštěstí jsem do toho šel a naprosto si to užívám!

Blanchidlo
17.01.2018

Skvělá kniha proložená vtipy a malůvkami, čte se snadno.

Alma5
19.04.2017

Knihu rozhodně stojí za to přečíst, i když by se člověk o samotnou metodu nezajímal. Jsou tam jednoduše a přesvědčivě popsány a vysvětleny zákonitosti, proč člověk nežije šťastně,a co dělat pro zlepšení (v tomto případě samozřejmě použít metodu). Je ovšem otázka, jestli se popsanou metodou dají všechny příčiny potíží popsanou metodou a) najít a b) vyřešit, obzvlášť tak rychle jak je slibováno. Metoda je popsána dosti detailně na to, aby člověk mohl vyzkoušet v praxi. (Sama jsem zkoušela, ale moc mi to nejde).

Káča Máča
16.05.2016

Výborná a inspirativní kniha. Doslova návod na to, jak žít ideálně šťastný život :). Doporučuji k přečetní každému, kdo se sebou chce něco dělat...

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč
Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč
Kam se poděl můj sýr?
Kam se poděl můj sýr?
Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvícení
Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvícení
Velmi osobní kniha o zdraví
Velmi osobní kniha o zdraví

psychické problémy životní problémy rozvoj osobnosti psychoterapie

Karel Nejedlý
česká, 1954