Juzzy Juzzy komentáře u knih

Mrazivá noc Mrazivá noc John Lutz

Vynikající. Spravedlivý udržoval čtenáře v napětí od začátku do konce. A k tomu grande finale. Naprostá spokojenost, určitě od Johna Lutze přečtu i další díla.

05.04.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Určitě minimálně k zamýšlení, ponuré, místy až děsivé. O to víc, že jsme v obdobném (relativně mírnějším) režimu sami žili. Závěr byl zvláštní - 9/10.

21.03.2016 4 z 5

Chladná krev Chladná krev Lisa Jackson

Nemůžu si pomoct, ale po vynikajícím příběhu, plném napětí, mě vyvrcholení trochu zklamalo. A těch posledních 10 stran plných sentimentality a slz mě donutilo ubrat pátou hvězdu.

03.03.2016 4 z 5

Sama proti času Sama proti času Radka Červinková

Zajímavý pohled do nitra naší excelentní sportovkyně, která bez jakýchkoliv vhodných podmínek pro svůj sport (alespoň v prvních letech kariéry) vystoupala na absolutní vrchol a již dnes je řazena mezi legendy svého sportu a nejlepší (nejúspěšnější) naše sportovce všech dob.

13.02.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

No, jak bych to řekl.. Hlavní hrdinka v mých očích výjimečně nepopulární, vlastně všechny postavy byly zvláštně laděné. Možná až přílišná romantika na tento žánr. Čtvrtá hvězda za kvalitní vyvrcholení.

09.02.2016 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Skvělý závěr, opět vysoce sypmatické duo Cormorane a Robin, ale spousta bezduchého děje. Řekl bych, že tak 100-150 zbytečných stran navíc. Detektivky Rowlingové bohužel nejsou tak čtivé, jak nejlepší severské. :-/

26.01.2016 4 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Skvělé vyvrcholení trilogie. Místy už překombinované, ale za mě rozhodně lepší než dvojka Buzz a na úrovni strhující jedničky Game.

12.01.2016 5 z 5

Teď, nebo nikdy Teď, nebo nikdy Harlan Coben

Opět vynikající. Není co dodat.

02.01.2016 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Příjemná oddychovka, ale erotikon je o chloupek lepší. :-)

22.12.2015 4 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Stále skvělé, ale občas už přitažené za vlasy. Game nasadila laťku příliš vysoko, Buzz něco z tempa ubralo, ale i tak se už těším na finále.

15.12.2015 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Já jsem spokojený. Krvavě-poetická rychlovka. Nordic noir s lidskou tváří. Pro někoho zvláštní, pro mě čtivé.

26.11.2015 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Vynikající, strhující, od začátku až do konce. Milé překvapení! - doplnění: Angličtina nevadila, ne vše jsem si přeložil, ale dalo se lehce vydedukovat z kontextu. Co se týče závěru, byl skvělý, srozumitelný a připravil půdu pro pokračování (Buzz, Bubble). Těším se na něj.

14.11.2015 5 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Vynikající, velkolepé, 300 stran akce.

25.10.2015 5 z 5

Martina Martina Adrianne Blue

Zajímavé čtení, jen překlad nejspíš dělal "netenista" či "netenistka". Spousta nepřesností vyplývajících z neznalosti žargonu.

30.09.2015 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Opět skvělé, pachatele jsem nedokázal určit. Ale na pátou hvězdu tomu něco chybělo - místy až překonstruovaný děj zavánějící sci-fi. A taky z logiky příběhu nerozumím proč nedošlo nejdřív na Simonu.

22.09.2015 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Nejdrsnější, nejodpornější, nejlepší... Joona & Saga navždy!

24.08.2015 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Dost dobré na Harryho rozjezd.

12.08.2015 5 z 5

Open – Otevřená zpověď Open – Otevřená zpověď Andre Agassi

Velmi zajímavý pohled do zákulisí špičkové tenisu a sportu vůbec. Skutečně OPEN, navíc jeden z největších a nejsympatičtějších hráčů všech dob.

26.07.2015 5 z 5

Ďáblova hora Ďáblova hora Deon Meyer

Strhující, drsné, "Meyerovské" - třetí přečtená kniha Deona, třetí pětihvězdičková.. Bohužel u této je v českém překladu přespříliš gramatických chyb a překlepů. Je to škoda.

10.07.2015 5 z 5

Smrt za svítání Smrt za svítání Deon Meyer

Překvapivě dobré a chytlavé.

12.06.2015 5 z 5