Justme3 Justme3 komentáře u knih

Skóre Skóre Elle Kennedy

Miluju Deana, tu jeho nevymáchanou pusu a nadmutý ego :D

31.05.2017 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Off-campus sérii miluji. Dokonce si troufám říct, že 1. díl je pro mě absolutně nejoblíbenější kniha, co se tohoto žánru týče.
Poslední díl mě ale lehce zklamal. Možná už jsem byla přeromantizovaná, možná jsem to nečetla ve správný čas a možná to bylo protože jsem v originále pár věcem úplně nerozumněla, možná jsem čekala další pecku (zvláště po Deanovi) a víme jak to dopadá - když se na něco moc těší, nikdy to není takové jak sis vysnila/ a. Tak jako tak, pro mě nejslabší díl série.
Tuck byl fajn, Sabrina mi vůbec nevadila, ovšem Johnovo mámu bych asi zabila. Jasně, jasně, i z jejího pohledu jsem se snažila dívat na situaci a v té chvíli jsem ji chápala a dokonce jsem si říkala, že jako matka bych možná reagovala na zprávu o dítěti podobně, ale to, že vlastnímu synovi téměř naplánovala budoucnost mi opravdu vadilo. Takové rodiče zkrátka nemusím.
Abych zde jen nepsala o negativech rodičovských, moc se mi líbilo, že nás autorky vzaly zpátky a ukázaly nám, jak k tomu vlastně došlo a postupně jsem se dopracovávali k současnosti, tedy konci 3. dílu, kdy na nás tu bombu o dítěti shodily.
Jsem velmi zvědavá s čím tedy autorky přijdou dál, protože novelky k této sérii (nebo alespoň k postavám z fotbalového týmu) údajně chystají.

20.06.2017 4 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Nádherná, originální, strhující a naprosto úchvatná kniha. Málo která kniha mě rozbrečí, a pokud už se to té knize povede, je to většinou díky stupidnosti, kterou je kniha napsaná a mě nezbývá nic jiného, než uronit nějakou tu slzu, za čas, který jsem strávila nad naprosto klišé příběhem s ještě klišejšími charaktery a naprosto debilní zápletkou. U Měděného jezdce nejde plakat kvůli stupidnímu příběhu. Protože měděný jezdec, takový příběh nemá. Není stupidní. Není nudný. A hlavně není ohraný. Je to naprosto strhující román z období druhé světové války (jejíž téma, já zrovna nemusím, vlastně ho vůbec nemusím, ale Paulina to dokázala a zvládla něco, co se nikomu za 17 let nepodařilo- nechala mě spadnout do té hrozné doby, kterou jsem si neskutečně zamilovala a musím hledat nové a nové informace, jen, abych se ještě lépe, dokázala vžít do rolí hlavních hrdinů).
Pro ty, kteří ještě nepřečetli, je nepředstavitelné jak je kniha skvělá. Nepopírám, že jsem měla problém se do příběhu dostat, vůbec ne. Nějakých 70 stránek (ve čtečce) mi trvalo, než jsem se dostala do stylu psaní a vyprávění autorky a způsobu žití v tehdejším Rusku.
Nechci psát spoilery, a tak raději se nebudu rozepisovat, ale jedno musím říct.
Kniha mě strašně příjemně překvapila. Měla jsem od ní velká očekávání, která se mi naštěstí vyplnila, dokonce bych řekla, že jsem i přes ta velká očekávání, knihu stále podceňovala. Byla to pro mne strašná Bomba. Jak celý příběh, skvěle propracované postavy, zápletky, vyvíjení příběhu a postav, ale hlavně konec, který mě donutil okamžitě začít druhý díl.

Takže pokud si někdo chcete sáhnout po knize, u které si ani na moment neodpočinete, protože budete neustále hltat slovo za slovem, jen abyste se dozvěděli, jak to sakra bude s Taťánou a Alexandrem, u které prosedíte celou noc, abyste se dostali o dalších 100 stránek dál a naprosto jste nadávali na život, který museli oba vést, sáhněte po této knize, protože žádná jiná, Vám nedá tak skutečně napsaný příběh, u kterého, věřte mi, uroníte minimálně jednu slzu.

12.09.2014 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Perfektní oddechové počtení, u kterého se budete culit i popadat za břicho.

16.12.2019 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Úžasná kniha. Ačkoli mám problém začíst se do knih, které jsou o více postavách než jedné až dvou, tato mě pohltila od samého začátku.
Dlouho jsem na knihu vídala pozitivní ohlasy a tak, když jsme jeli na dovolenou, volba na čtecí výbavu byla jasná.
Byla jsem fascinovaná jak krásně dokáže autor vše podat, popsat, vybarvit. Nic se mi nezdálo zbytečně protahované, ani useknuté.
Každá postava byla originální a svá. Samozřejmě zde nechyběla láska, přátelství ale ani nenávist se závistí. Člověk až žasne, co jsou některé postavy ochotné obětovat, jen aby dosáhly svého.
Hodnotím plným počtem, už se nemůžu dočkat, až sáhnu i po dalších dílech autora.

20.06.2017

Plán Plán Elle Kennedy

Pro mě nejslabší díl série, ale vůbec to nebylo způsobeno Sabrinou. Většina recenzentů na internetu jí dost odsuzovala, já ji ale chápu a soucítila jsem s ní. Byla velmi ambiciózní, věděla co chce, a jak toho dosáhnout. Nebyla naivní ani se nepodřazovala (jako je tomu ve většině knih tohoto žánru ((ovšem ne v knihách této božské autorky)), což je právě onen důvod, proč lidem nesedla. Prostě byla sebejistá.)
Přesto mi v příběhu něco scházelo. Asi nějaká jiskra? Možná více za břicho popadajících se situací? Nevím, něco z toho, možná něco jiného. I tak ale dávám 4 hvězdičky

31.05.2017 4 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Díl jsem četla nadvakrát. Poprvé jsem ho musela odložit a vrátit se k němu až po vydání celé série v originále, tedy o více než rok později. A musím říct, že jsem ho už neodložila. Postavy jsem si naprosto zamilovala a nejednou si málem učůrla smíchy.

29.12.2019 4 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Super počtení, zábavné, oddechové. :)

16.12.2019 4 z 5

Samec Samec Alice Clayton

DOPORUČUJI!!!!!!!!
Této knížce nejde dát nic jiného, než plný počet hvězdiček. Proč? Sakra, je tady více než jeden důvod, ale Náš sexy zrzoun veterinář, rozhodně není ten první. (Stavím ho až na druhé místo! :D )
Nejvíce si na této knize vážím postoje k pitbullům. Jsou to skvělá, hrdá plemena, která si rozhodně nezaslouží pověst, jež jim oddaně přináší média. Sama jsem hrdá maminka těchto děťátek, takže jakmile jsem si přečetla anotaci, bylo jasné, že knihu zhltnu jedním dechem. A že ji budu milovat.

Stejně jako v Nabíječi, se mi strašně líbila interakce mezi hlavními postavami. Chloe byla správně praštěná a impulzivní. Líbil se mi na ní její postoj k životu (až na tu obrovskou lež) a její ochota pomáhat čtyřnohým miláčkům.
A Lucas? Tak na tom se mi líbilo úplně všechno /asi tedy až na detail zrzavých vlasů, který se mi v hlavě ne a ne zpracovat/. Sexy veterinář se smyslem pro humor, beznadějný romantik, ochranář, silák a ještě dobrovolník? Nejspíš bych si dala ledový kafe, abych trochu zchladla. :D

02.12.2015 5 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Má zamilovanost jen a jen roste. Petrusová je prostě třída a to jsem přečetla pouze jen 2 její knihy. Už se nemůžu dočkat s čím na mě vybafne v dalších jejích dílech :)

18.01.2015 5 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Knihu jsem četla v originálu a líbila se mi. Hm, to je slabí slovo, naprosto jsem jí žrala! :D Takže jsem moc zvědavá na český překlad :)

11.01.2015 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Přečtena na dovolené jedním dechem. Na tuto knihu jsem měla zálusk již dlouho, a když se na ní konečně dostalo, byla jsem nadšená! Nečekala jsem, že mě příběh chytne až tak moc.
Autor si opravdu pohrál s postavami. Každá má originální charakter, který se do příběhu nádherně hodí. Nic není uspěchané ani zbytečně protahované. Vše plyne jako divoká voda, jež tvoří nejrůznější vlny. Taková kniha totiž je. Jako moře. Obrovské, divoké, nevyzpytatelné, napínavé a dechberoucí.
Knihu rozhodně doporučuji!

04.06.2017 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Přečtená v originále. Naprosto úžasný kousek, trochu naivní a zase téměř nereálný děj, ale o to přece v těchto knihách jde. Takže plný počet bodů je jistý :)

31.05.2017 5 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Hezké, milé, zábavné. Tak bych asi popsala tuto knihu.
Autorka ví, co dělá. Řekla bych, že dokonce jako jedna z mála si umí s postavami pořádně pohrát a vždy přijít s něčím novým. Možná ne originálním, ale prostě novým.
Olivie a její osobnost mi neuvěřitelně sedly. Nejspíše to bude tím, že jsme si tolik podobné. Nate byl rozkošný, měl své chyby a trápily ho pořádné chmury, ale jako správný chlap se sebral a dokázal knihu pozvednout na vrchol.

Jediné, co bych knize vytkla- ačkoli se to týká spíše překlad- bylo užití výrazů "tatínek" a "maminka". Často mi to lezlo na nervy. Zvláště v určitých situacích, kde se to dle mého vůbec nehodilo a pouze to sráželo moje nadšení z knihy.Přesto si ode mě získá plný počet hvězdiček.

27.12.2015 4 z 5

Všechno, nebo nic Všechno, nebo nic Raine Miller

Já vám nevím. Už první díl mě nijak nebral. Hlavní postavy jsou neustále omílané dokola. Chlap se zamiluje a stane se z něj ochranářská gorila, zatímco holka je neuvěřitelně submisivní s příšernou minulostí na krku. Jako oddechovka, u které nechcete nic nového, žádné napětí, očekávání a příběh, je to určitě dobré. Ovšem pokud chcete knihu, u které se zasmějete, trochu potrápíte, rozhodně nesahejte po této sérii. Jinak se spálíte :)

02.12.2015 2 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Propadla jsem ji napoprvé i napodruhé a troufám se říci, že až si k ní sednu po třetí, propadnu ji stejně, jako doposud. Je to kniha, která toho v sobě opravdu nese hodně. Hlavní dvojice je naprosto skvělá. Je krásné jak se jejich vztah vyvíjí a jak oba bojují se svojí minulostí. Navíc, když to čtete, máte chuť stát se Avery. Ačkoli si prošla vším, v co každá dívka doufá, že se jí nikdy nepřihodí, myslím, že by mnohé z vás měly chuť s ní okamžitě měnit. Já takové choutky chvilkami vážně měla (kdo by nechtěl Cama-Camrona pro sebe, že?).
Kniha je opravdu skvělá a doporučuji si na ni najít jeden den a jen si sednout a nechat se pohltit příběhem, který vás dostane do kolenou, protože stojí opravdu za to.

11.10.2014 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Božský cizinec... moje nejoblíbenější kniha z celé série. Ihned, jak jsem začala knihu číst, jsem se od ni nedokázala odtrhnout a to na knihách miluji. To vtáhnutí do sebe, naprosté pohlcení, že kterého není úniku. To přesně pro mě znamenal Cizinec. a Max mi k sobě krásně pasovali. Ihned od začátku mezi nimi byla jasná chemie a žár, který nešel přehlídnout. A ačkoli se Sára bránila a snažila utéct, stejně ji nakonec došlo, že nemá kam. Před Maxem, se prostě utéct nedá. A neutečete ani vy. Oba si naprosto zamilujete, věřte mi :)

02.07.2014 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Velice povedená kniha. Stejně jako u předešlých knih jsem se zasmála, celá zčervenala jak rajče ale hlavně si oddechla u pěkně napsané knihy. A upřímně, u této knihy jsme byla asi i nejvíc napnutá. Ne, že bych nevěděla, jak to skončí, to bylo jasné, ale byla jsem napnutá jak kšandy už snad od 20 str., kdy se mezi nimi stále nic nestalo a já musela čekat ještě pomalu dalších 100, než se konečně něco přihodilo. :D Ale to se mi na té knize líbilo, neskočili na to hned, napřed si mezi s sebou vybudovali vztah a až poté, ačkoli si to navzájem nepřiznali, se mezi nimi odehrálo něco víc, než jen slovní přestřelky a sexuální narážky.
Řekla bych, že to bylo vážně hezké završení série, ačkoli mě ještě čeká poslední novelka, tak jsem na ni zvědavá a uvidíme... :)

02.07.2014 5 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Právě jsem si sakra zlepšila den!
Knihu jsem četla před rokem v originále, a ačkoli ani zdaleka nepatří k mým oblíbeným, autorka je ztělesněná dokonalost. Její další knihy, zvláště ty vydané v minulých měsících si mě získaly tak, jako žádné jiné.
Nemám ráda příběhy s muzikanty. Ne, ti není pravda, nemám ráda knihy zabývající se moderní hudbou. Nevím proč, asi jsem vždy měla nešťastný výběr na podobné tituly a tak jsem si knihy se zpěváky a kapelami automaticky zaškatulkovala jako "drž se sakra dál". U této knihy to bylo velmi podobné, nechtělo se mi do ní, ale nacházela jsem se v situaci, kdy jsem všechny autorčiny knihy odškrtla ze svého seznamu "přečíst" a tak jsem po ní nakonec taky sáhla. Nebudu lhát, neuchvátila mě, přesně jak jsem čekala. Ale na druhou stranu, jsem nebyla v rozpoležení ze svých pocitů z tohoto díla.
Knížka má velmi silné hrdiny, pěknou zápletku a zajímavý vývoj. V originále se četla pěkně, angličtina je na super úrovni, autorka přesně ví, jak ukázat veškeré pocity postav a umí si s vámi hezký pohrát. Za mě hodnotím spíše autorku, než knihu.
Těším se, až vyjdou další autorčiny knihy, především The Kiss Thief, Dirty headlines a její nejpopulárnější serie Sinners of Saint. Pokud si libijete čtení v angličtině, vysoce vás nabádám, abyste přestali dělat cokoli na čem pracujete a šli jste si přečíst tyto tituly. Věřte mi, že vás nenechají spát ani po přečtení.

31.05.2019 4 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Nerada píšu negativní recenze. Je i možné, že si to tato kniha nezaslouží a v jiné době bych na ni měla rozdílný názor. Možná jsem pro ni sáhla v nesprávný čas, a mé "čtecí krizi a pauze" vůbec nepomohla. Ovšem i tak svůj názor zveřejním.
Čteno v angličtině.
Prvně co bych knize vytkla byl věk postav. Začínat děj s hlavní hrdinkou, kterou teprve čekají 17. narozeniny bylo opravdu riskantní a pokus se vůbec nevydařil. Být jí už přes dvacet, věřím, že bych se na to dívala trochu jinak.
Dále se mi vůbec nelíbila interakce mezi Sophie a dvěma bratry. Už od první chvíle, kdy Nico promluvil jsem ho neměla ráda. Vůbec mi k němu jeho způsob vyjadřování neseděl (přišlo mi, že autorka vůbec netrefila mluvu mafiánů, to je ale dle mého problém většiny knih s touto tématikou). A že ji Luca okamžitě nenáviděl a odstrkoval? Hmmmm, všichni víme, kam to v dalších dílech povede.
Knihu jsem bohužel nedočetla. Prostě mi to chování hlavních postav nedovolilo. Zbytek stránek jsem jen prolistovala a četla pouze, pokud mě něco zaujalo /a toho moc nebylo/.

Hvězdičku dávám za zajímavý nápad, ovšem zpracování bylo žalostné.

03.09.2017 1 z 5