julythreemosen julythreemosen komentáře u knih

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Tohle bylo zase skvělééé! Kroniky pozůstalých je jedna z mých nej sérií, na tento sequel jsem se tak těšila a jsem absolutně spokojená, ta kniha mi dala úplně všechno, co jsem chtěla! Skvělé postavy, chytlavý příběh, dočkala jsem se také svých milovaných pověstí/bájí a v tomto sequelu i mnohých básniček, které mě dost bavily. Neskutečně se mi líbí ta lyričnost, která na mě z knihy dýchá. Kniha byla dlouhá, ale na konci jsem si stejně řekla, že chci víc! Děj byl do poslední kapitoly z mého pohledu nádherně odvyprávěný a dal by se považovat za uzavřený... Ta poslední kapitola ale?! Musela jsem si ji přečíst dvakrát... No uau....

15.08.2019 5 z 5

Vzhůru k obloze Vzhůru k obloze Brandon Sanderson

Aaaaaaaaaaaaa, to bylo tak neuvěřitelně skvělé! Nejlepší! Já tu knihu fakt strašně moc žeru... Letos se mi už do ruky pár vesmírných sci-fi dostalo, dost jich mám i na tbr poličce, ale já už teď vím, že ta jediná, po které teď toužím, je druhý díl Skywardu! Neumím vážně vyjádřit dostatečně své nadšení z knihy. Prostě jenom.... Prosím, všichni, kdokoliv, přečtěte si to...

10.08.2019 5 z 5

Krvavé Impérium Krvavé Impérium S. J. Kincaid

Hodnocení: 2,5*
Tohle byla teda hrůza a opravdu velké zklamání... Což mě vlastně hodně překvapilo, protože půlka knihy se mi líbila strašně moc, kniha je celkově psána velmi čtivě, autorčin styl psaní mi vyhovuje v tom, že se nezaobírá zbytečnými konverzacemi nebo popisy detailů, ale jde k věci, co kapitola, to zvrat, dost se mi to líbilo, dokud mě děj bavil a dával smysl. Bohužel tento styl psaní autorku pravdpodobně přivedl k tomu, že děj v druhé polovině knihy hnala do krajností, už jsem těm zvratům nedokázala věřit, nebavilo mě to, všechno mě začalo frustrovat a už jsem jen chtěla, ať to skončí... Velká škoda, protože první díl i půlku tohoto jsem si užila moc. Myslela jsem si dokonce, že se jedná o dualogii, ale ono prý ne, v originále ještě třetí díl ani nevyšel. Teď jsem ale dost na vážkách - věcný a rychlý styl psaní pecka, to, kam pokročil děj, absolutní propadák... Má to cenu vůbec číst dál? :(

12.06.2019 2 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

No, na takovéto knížky jsem sice už moc stará, ale pořád se mi líbí - takže si honem musím přečíst všechny knížky Jenny Han, dokud nebude pozdě. :D Super odreagování do náročných dnů.

10.04.2019 4 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Nádherná kniha! První setkání s autorkou a už se moc těším na další knihy. Příběh byl krátký, odsýpal, nenudila jsem se ani vteřinu. Postavy byly skvělé a nejvíce na celé knize oceňuji originální myšlenku a hlavně její bezchybné zpracování. Z knihy jsem si hodně vzala a myslím, že se k ní ještě někdy vrátím. Krásná...

28.03.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Tenhle styl psaní mi moc vyhovuje. Není to nic složitého, takže si v klidu bez bolehlavu můžu užít napínavou atmosféru a čtivý styl psaní. Severské detektivky mám moc ráda, to ne že ne, z nějakého důvodu mi ale Bryndzův styl sedl a už se moc těším na další díly, hlavně na vývoj Eriky, která klasicky nemá moc veselou minulost ani přítomnost, ale je mi moc sympatická.

19.07.2018 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Tak tohle byla jízda. Opravdu, opravdu skvělá kniha! Jak jsem si po prvním dílu říkala, že je to jen taková pohádka, a že jsem marně čekala na nějakou akci - zde se mi jí dostalo tak desetinásobek. Knihu jsem četla elektronicky, takže mi stránky ubíhaly nestkutečně rychle, hltala jsem kapitolu za kapitolou a tuto malou cihličku jsem přečetla opravdu hodně rychle. Byť se děj více méně odehrával jen na jednom místě, i tak se pořád něco dělo, k poutavosti příběhu dopomáhalo i střídání postav, které děj vyprávěly. Líbily se mi i různé kapku abstraktní popisy, hlavní hrdinku jem si oblíbila ještě víc. Přidanou hodnotou k vážně zajímavému a poutavému ději byl nádherný styl autorčina psaní, no a zkrátka klobouk dolů. Jak jsou druhé díly většinou vycpávkové, tak tento druhý díl předčil veškerá má očekávání a vyhoupl se na žebříček nejlepších knh, jaké jsem letos (nebo možná vůbec) četla.

17.07.2018 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Co do děje nebyla tato kniha vlastně žádným překvapením, ovšem svět, ve kterém je zabudován, je opravdu impozantní a originální. L. Bardugo píše opravdu čtivě, takže děj svižně odsýpal, ovšem doufám, že se v následujících dílech dočkám trošku originálnějších zvratů, jelikož tato série má určitě velký potenciál, což se již ukázalo také v druhé sérii z tohoto světa - Šest vran bylo pro mne zatím mnohem silnějším čtenářským zážitekem.

11.02.2018 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Kniha se mi moc líbila. Stejně jako série Divergence ubíhala příjemným tempem a velice rychlý začátek pak nebyl zadusán zdlouhavým dějem, spíše naopak. Líbily se mi popisy jiných planet a kultur, líbila se mi Cyra a už se zkrátka nemůžu dočkat dalšího dílu. Negativního humbuku okolo knihy jsem si byla vědoma, naštěstí jsem mu nepřikládala význam a nakonec se ukázalo, že nebyl pravdivý. (Jak to vůbec vzniklo? To je mi záhadou.) Moc fajn čtení.

28.03.2017 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Ze začátku jsem si říkala, že roztomilejší knížku jsem fakt dlouho nečetla. Místy depresivní ale skrz naskrz roztomilá. No.... Pak přišly poslední 4 kapitoly, které mi zlomily srdce, takže děkuju. Vážně.... Chtělo by to ještě další díl, ne? A pak ještě jeden? Achjo.
Rainbow Rowell se zase předvedla. Možná jsem dějově čekala něco trošičku víc, ale nakonec... Kniha je prostě přesně o tom, o čem tvrdí být a taková jaká je, je moc a moc krásná.

06.03.2016 5 z 5

Pátý elefant Pátý elefant Terry Pratchett

Pratchett zkrátka nikdy nezklame. Moc jsem se nasmála a pobavila a to se mi u moc knih nestává. :)

11.06.2015 5 z 5

Nana Nana Émile Zola

Já mám prostě Zolu ráda a Nana je klasika. :) Zasloužených 5 hvězdiček.

19.02.2015 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Tak skvostné, jak se proslýchá. A ještě víc!

02.09.2014 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Skvělé.Jako vždy mě tato nadějná autorka nezklamala. Miluji její vtip, styl psaní, příběh... Líbilo se mi i české prostředí, do kterého je děj zasazen, na což nejsem moc zvyklá. Vskutku, bylo to fantastické a vtipné. Jediný zápor jsem viděla v tom, že to bylo moc krátké... Dovedla bych si představit pokračování, ale zase takhle to má určité kouzlo... Komu se zalíbila tahle kniha a ještě nečetl Bavettovic trilogii, vřele doporučuji!

03.05.2014 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Perfektní kniha. Pro ty, co mají rádi sci-fi tohoto typu, je to přesně to pravé. Příběh mě úplně strhl, nemohla jsem přestat číst. Opravdu skvěle napsaná kniha. Doporučuji všem :)

28.12.2013 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Musím se přidat ke všem nadšeným čtenářům. Nádherný romantický příběh, který nelze tak snadno odložit. Snadno si jej zamilujete, tak jako Liz i pana "bručouna" Darcyho. Nejnovější filmové zpracování taky nemá chybu. :)

15.08.2012 5 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Bylo to hezké... Neměla jsem žádná očekávání ani žádnou znalost o obsahu knihy. Nalákala mě čarodějnická tematika. Vyhovoval mi rozsah knihy, řekla, co chtěla, bez zbytečných stran navíc. Někteří si stěují, že kniha je romance a ne fantasy, které předpokládám chtěli od knihy dostat. Ale mě zaprvé ta romantika nevadila a zadruhé nebyla rozhodně primárním tématem, proplétala se s magickým a místy detektivním příběhem a mně se to líbilo. Magie tady nebyla nijak fantaskní, spíše bylinky a říkanky, to se mi líbilo a vykreslovalo to hezky atmosféru vinic. Kniha byla příjemné počtení na pár letích odpolední.

11.07.2021 3 z 5

Moje nejoblíbenější jednorázovka Moje nejoblíbenější jednorázovka Christina Lauren

Tato autorka je hodně oblíbená v žánru romantických knih a není divu, nejsou to takové ty hloupoučké knihy ala červená knihovna, ale mají v sobě nějaký přesah - tedy, aspoň tato kniha jej podle mě aspoň částečně měla. Bavilo mě to, kniha byla hodně čtivá a mě jako člověka pohybujícího se ve vědecké praxi hodně nadchlo prostředí univerzity a přírodních věd, všechny narážky na vědu a práci v laborce jsem si užila. Hlavní postavy byly hodně sympatické a jejich chování bylo podle mě opodstatněné a nic mi vyloženě nervalo oči. Asi to není něco, co by se mohlo snadno ve skutečnosti stát, ale bavilo mě to. Jak si 4 klučičí kamarádi a 1 kamarádka hledají přes seznamku partnera na společenskou akci. Bavila mě dynamika kamarádů a také formát chatů, který se v knize dost objevoval, a také dopisování přes seznamku byl příjemný prvek. Zkrátka, nemůžu i na nic stěžovat, knihu jsem slupla rychle a hned bych si od autorky dala další. Musím také vyzdvihnout, že mi v rámci možností připadalo jednání postav úměrné věku a nedočkala jsem se žádných trapných vtípků a poznámek či chování, jak někdy v romantických knihách vídám - takže to je za mne další palec nahoru.

25.12.2020 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Na knížku od Oly (kterou velmi ráda sleduji na instagramu, sestavování veškerého jejího lega a sbírka funko pop mě opravdu fascinuje, nehledě na nádherné fotky knížek a boží knihovnu) jsem se dost těšila a dostala jsem vše, co jsem od knihy četla. Budu to říkat jako další člověk v pořadí, ale tohle je prostě taková ta super feel-good contemporary, která vám dá všechno, co by vám dát měla - a ještě spoustu čokolády a Harryho Pottera navrch (což mně osobně vůbec nevadí...). V rámci žánru se tedy jedná o uspokojivé dílko, nemohu si jen odpustit, že se mi zkrátka a dobře nelíbilo chování Mei na konci - obecně cítím, že v těchto contemporary ňuňu příbězích už často vidím mouchy hlavně proto, že jsem z nich už docela vyrostla, a jednání hlavních postav (jakkoliv je možná úměrné věku) už mě docela vytáčí. Taky si s každou další říkám, že tento žánr už prostě není pro mě, a měla bych se přesunout k "dospěláckým" knihám - ale jaksi tady zase vždycky skončím. :D Mou poslední výtkou je, bohužel, formát knihy, konkrétně papír, na kterém je kniha vytištěná, to bylo něco neskutečně nervydrásajícího, je sice super, že byl použitý tvrdý vysokogramážní (nebo jak se tomu říká) papír, ale pro čtenáře to prostě nebylo vůbec pohodlné, často jsem knihu odkládala, protože už jsem ji dál nedokázala dál držet. Vyzdvihnout naopak musím obálku, ta je "velký dobrý". Jo a miluju Avu, Liz a ty ňuňaté jednorožce všude v knize...

04.12.2020 3 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Co kniha vyšla u nás, neviděla jsem na ni až takové pozitivní recenze, jak jsem očekávala. Do knihy jsem tedy nešla s žádným očekáváním, a musím íct, že mě nezklamala. Ano, měla 500 stran a vlastně jsem v půce knihy zjistila, že se tam toho moc nestalo, ale druhá půlka mi to vynahradila. Knihu jsem četla (jako jedinou ze všech knih od Bardugo) v angličtině a moc jsem si užila autorčin sloh. Až na pomalejší rozjezd já osobně nemám knize co vytknout. King of Scars podle mě spíše navzuje na Grišu a s Vránama se proplétá jen okrajově, to je možná pro někoho zklamáním, protože u nás obecně vedou Vrány nad Grišou (u mě taky, ale Griša se mi pořád líbila). Mně se prostě líbilo budování atosféry a politického pozadí, líbily se mi staré známé milované postavy. A druhá půlka knihy mě zkrátka dostala, akce za akcí, zvrat za zvratem - některým to, věřím, mohlo připadat překombinované a nic nového pod sluncem ve vodách YA, ale mně to nějakým způsobem nevadilo. Miluju postavy v tomto světě a příběh jsme hltala. A jazyk je tak krásný - četla jsem hodně knih, kde jsem si musela rvát vlasy nad stylem psaní nebo hloupostí postav - a tady jsem naštěstí nic takového nemusela a jen si užívala stránku za stránkou. Už jen přečkat pár měsíců a vrhnout se na druhý díl, který mě opavdu, opravdu zajímá.

06.11.2020 5 z 5