Julinka679 Julinka679 komentáře u knih

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Kniha mě mile překvapila, četla se rychle, odsýpala, přeskakování mezi časovými osami mi ze začátku dělalo trochu problém ale uprostřed knihy jsem si zvykla a v ději jsem se zorientovala.
Jedná se o zajímavý příběh, vyprávěný trochu jinak než jsem normálně zvyklá ale ničemu to nevadí. Občas mi přišlo, že děj je zbytečně natahovaný, chvílemi i osekaný (v některých pasážích bych stran ubrala, v některých naopak přidala) ale knihu i s její hlavní hrdinkou jsem si oblíbila.
Hodnotím 4* a už se chystám na další knihy od této autorky :-)

22.04.2020 4 z 5

To To Stephen King

Jak zde již bylo několikrát zmíněno, i já jsem si u knihy nebyla jistá jak ji hodnotit.
Na jednu stranu rozhodně vyzdvihuji to, jak King dokázal vše vymyslet, vytvořit úplně nový "svět" ale na tu druhou jsem dle vysokého hodnocení knihy očekávala něco víc, což jsem bohužel nedostala. Určitě se ale jedná o velmi originální příběh, který si zaslouží palec nahoru!
Hodnotím tedy 4* a už se těším na další knihy od Kinga! :-)

14.04.2020 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Příběh Elišky, která se ve svých 33 letech vrací do rodného Veselí se četl velmi dobře, pro mě lépe než Bábovky (ale ty byly také super).
Kniha je vtipná, obsahuje jak příběh Elišky, tak i příběhy její rodiny a přátel, je v ní zahrnuto i moravské nářečí, které mi překvapivě do knihy sedí a i když má přes 400 stran tak to ničemu nevadí.
Za mě s přehledem 5* s velkým doporučením :-)

12.12.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Ač jsem to nečekala, profesora Thea jsem si i díky jeho povaze okamžitě zamilovala.
Knížka se čte rychle, neměla jsem potřebu přeskakovat strany a příběh mě bavil od začátku až do konce.
Hodnotím 4* a už se chystám na další díl :-)

09.08.2019 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Za mě tedy bohužel nic extra... Očekávala jsem o hodně víc, nějaké WOW momenty ale to se bohužel nestalo. Celkem utahaná knížka a nebýt toho konce tak dám knížce jen 1*. Hodně jsem se těšila, obsah i obálka nasvědčovali tomu, že se bude jednat o skvělou knížku ale já v tom žádné "kouzlo" neobjevila... Třeba bude další díl lepší. S odřenýma ušima 2* :-/ :-)

20.04.2019 2 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Za mě bohužel nedočteno. Murakamiho styl mi vůbec neseděl, knížkou jsem se prokousávala dlouho až jsem skočila přímo na konec a knihu odložila...
Celý děj se nic nedělo, žádný zvrat, nic zajímavého,... Opravdu nerozumím, jak tato kniha může mít 86%... Hodnotím 1* a v budoucnu po Murakamim asi nesáhnu.

04.01.2019 1 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Bára mě oproti Miladě bavila o hodně víc. Možná proto, že jsem s ní většinu času souhlasila (a soucítila) a hlavně mi její jednání a to, co se jí dělo občas přišlo hodně vtipné. (Ten Václav mi ale lezl krkem! :D)
Taková fajn jednohubka, u které jsem se celkem bavila :-)

03.06.2018 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Chápu ty, kteří jsou z knihy nadšení... i já jsem... ale po dočtení z toho mám hodně rozporuplné pocity. Ze začátku mi spisovatelčin styl psaní moc neseděl a vlastně do konce jsem s ním bojovala i když se mi příběh a nápad tohoto dystopického románu líbil... Což mě mrzí...
Pozitiv je ale samozřejmě několik... Po několika kapitolách pro mě nebyl problém se do hlavní hrdinky vcítit a prožít s ní její chvíle v Gileádu. Většinu času jsem s ní sympatizovala i když si tak úplně nedokážu představit, čím vším si musela projít.
Konec byl z mého pohledu takový hořkosladký ale dal se očekávat.
Hodnotím 4*, které si tato kniha zaslouží :-)

20.05.2018 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Knížka se četla jedním dechem, mělo to spád, bylo to zajímavé, napínavé a konec opět otevřený (takže abych brzo začala číst Alianci!). Jediné za co ubírám hvězdičku tak je chování Tris, která mi většinu času lezla na nervy a občas i chování Tobiase nebylo moc logické... Když od toho odhlédnu, tak je Rezistence skvělá a já si díky ní "zamilovala" Christinu, Lynn,... ale hlavně Uriaha :-) a pokud očekáváte podobnost s filmovým zpracováním, tak v tom se kniha dost liší :-)

20.02.2018 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Já se bavila! Bridget je prostě jedním slovem trhlá. Daniel se mi moc nelíbil ale Mark Darcy s véčkovým svetrem a vtipnými ponožkami na začátku taky ne. Bridget evidentně nemá nouzi o chlapy ale ani o trapasy. Samozřejmě nechybí ani nějaké to drama v podobě její "trhlé" matky - vážně nevím, po kom to ta Bridget má :D
Za mě pohodové čtení, které máte za chvilku přečtené, u kterého se zasmějete a budete Jonesové přát její happyend :-)

28.01.2018 4 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Ze začátku jsem se tak trochu přemáhala jestli knížku odložit nebo ne, ale po pár stránkách jsem se do ní začetla :-) je to skvělá knížka :3 tady jsou upíři trochu jiní než jak je popisují ostatní autoři a rozhodně to není na škodu :-) už čtu druhý díl a budu v tom rozhodně pokračovat :3

01.07.2014 5 z 5

Pokud vám přišlo, že Damon Rose (z předchozího dílu) je divný, tak Chris vám přijde mnohem divnější... Sice jsme s ním už měli tu čest ale tady se rozjela úplně jiná liga divnosti a ani Belle to nezachránila protože ona je vlastně taky divná, proto se k sobě zase tak skvěle hodí...
Není co dodat, je to opět trhlé, střelené a vtipné a já se dobře bavila!
4,5* a doporučuji! :-)

17.10.2023 4 z 5

Ale tak proč ne... Od autora mám raději jeho thrillery ale ani tohle nebylo úplně špatné.
Knížka napsána (jen a pouze) formou e-mailů, což byla příjemná změna.
Hlavní hrdinka na svůj věk poměrně trhlá, nemůžu si pomoct ale připomnělo mi to sérii o Bridget Jones, která je za mě taky hodně zábavná.
Coco střídá jeden průšvih za druhým a nikoho nepřekvapí když se ze všeho dostane a všechno dobře dopadne...
Za mě příjemná oddechovka za 3,5*.

30.01.2023 3 z 5

Geiger Geiger Gustaf Skördeman

Achjo, já tu politiku v knihách prostě nemusím a Geiger není výjimkou...
Tohle téma pro mě není to pravé ořechové a i když jsem věděla, že to v knize bude, chtěla jsem tomu dát šanci. Bohužel to nevyšlo a další díl z této série si už určitě nepřečtu.
Za mě slabé 2*.

18.11.2022 2 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Na knížku jsem se těšila, horory mám ráda a anotace zněla dobře. Bohužel to pro mě postrádalo správnou atmosféru a postavy byli takové nemastné neslané.
Nedokázala jsem knížku dočíst, přeskakovala jsem mezi kapitolami až na konec a i když jsem se snažila knize dát šanci tak si mě bohužel nezískala.
Dávám 1* a doufám, že aspoň někdo si k Mýtnému najde cestu.

18.11.2022 1 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

(SPOILER) Manželka mezi námi je spíše takový mix chaosu, zvláštních postav a mnohdy až moc divného chování.
Knížka se nečetla špatně, to je určitě jedním z pozitiv, rozhodně se mi líbil styl jakým byl příběh napsán, kdy do konce "nevíte", která žena je která. Schválně píšu uvozovky protože mi to "odhalení" došlo někde uprostřed, možná i dřív.
Úplně jsem nepochopila anebo mi prostě nesednul ten vztah bratr-sestra, kde se sestra chovala spíše jako milenka než sestra... No, nevím jak vám ale mě to přišlo divný...
S přivřenýma oběma očima 3*.

15.07.2022 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Thrillery jsou mým oblíbeným žánrem a Jáma zněla zajímavě takže jsem si myslela, že to bude sázka na jistotu ale bohužel nebyla.
Nečetlo se to špatně, autorčin styl je poutavý ale jak již bylo v komentářích zmíněno, je to nemastné, neslané, přeplácané a nedotažené. Opravdu jsem měla pocit jako by autorka psala jednu knihu a vzápětí se pustila do další protože se jí nepovedlo udržet myšlenky na jednom místě a plně s nimi pracovat tak aby vytvořili jeden jediný příběh.
Za mě si knížka vysloužila 2* a zkusím od autorky něco jiného.

11.06.2022 2 z 5

Čekání na Toma Hankse Čekání na Toma Hankse Kerry Winfrey

Oddechová jednohubka, která je taková nemastná, neslaná...
Když odhlédnu od té praštěnosti hlavní hrdinky tak se to četlo rychle a jako romantická oddechovka to není špatné. Už jsem ale četla mnohem lepší knihy...
Hodnotím 3* a snad další kniha od autorky již bude lepší :-)

14.05.2022 3 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

(SPOILER) Našli jste na základě DNA v poslední době svou spřízněnou duši? Gratuluji. Bohužel spárování bylo chybné... A co teď s tím, že?!

Hodně dobrý thriller se zajímavým námětem a spoustou zvratů.
Není úplně co dodat protože většina již byla řečena, knížka mě až na pár pasáží velmi bavila a konec byl uspokojivý, hlavně ten s Christopherem, kdy jej jeho "spřízněná duše" zabila stejným stylem jakým on zabíjel své oběti. Tam jsem si říkala, že si o to vyloženě koledoval. Velmi zajímavou dějovou linkou je i ta se zakladatelkou Spřízněných duší a tady nám na scénu přichází psychopat č. 2 (psychopat č. 1 - pro nás známý jako Christopher), který si s ní hraje již od začátku ale na první pohled byste to do něj neřekli a mysleli si, že je to milující přítel. To bohužel ani náhodou a není překvapením, že za celou věcí s chybným spárováním stojí on.
Zbytek dějových linek pro mě nebyl natolik zajímavý jako výše zmíněné ale rozhodně se nečetli špatně a mají hodně co říct.

Je to moje prvotina od tohoto autora ale jsem velmi mile překvapena a doufám, že i další knihy budou stejně tak dobré.

Za mě 4,5* a naprosto doporučuji! :-)

14.05.2022 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

(SPOILER) Tohle si nechám líbit!
Vítejte ve světě kde čarodějnice patří na hranici, kde se čarodějnice loví a kde se najdou idioti, kteří čarodějnici nepoznají ani když si ji vezmou! :D
Hlavní hrdinka Louise, pardon Lou, je drzá čarodějnice, která pro sarkasmus, ironii a sprostá slova nechodí daleko a z jejího slovníku by se mnozí styděli.
Reid je její protiklad, upjatý lovec čarodějnic, který snad ani nezná slovo zábava a Lou ho dohání k šílenství... Neměl si ji brát ale co měl dělat že?!
Lou samozřejmě svému manželovi neřekla kdo nebo čím je takže když se to Reid dozví tak se zachová jako naprostý kretén ale nakonec se vzpamatuje a půjde ji osvobodit ze spárů její fanatické matky, která svou dceru chce obětovat, tak jak ji chtěla obětovat už před mnoha lety než Lou od ní utekla.

Skvělé fantasy, které je vtipné, má pomalou romantickou linku a buď knížku budete milovat nebo nenávidět. Já jsem samozřejmě první tým.

Hodnotím 4,5* a naprosto doporučuji :-)

26.02.2022 4 z 5