Julinka679 Julinka679 komentáře u knih

Neplakej Neplakej Mary Kubica

Moje první kniha od autorky a i přes ne příliš pozitivní ohlasy jsem z ní nadšená!
Jedná se o psychologický thriller, ve kterém autorka postupně buduje atmosféru, udržuje napětí a na konci jen tyto pocity nechá vygradovat tak, že to nebudete čekat.
Mně se knížka trefila do vkusu, dávám tedy 4* a těším se na další knihy této autorky! :-)

16.07.2020 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Obsahuje SPOILERY!
S hodnocením jsem u této knihy trochu na rozpacích, skvělý začátek totiž vystřídal překombinovaný konec a hlavní hrdinka občas hýřila "pitomými" chvilkami, ve kterých by (snad) každému došlo co se děje (viz. situace s nalezením Eleanor, dvojčete Edith a zjevnou "nesouvislostí" s hrobem na palouku na kterém se nám předtím "válela" líbezná Marion, atd.). Naštěstí takových chvil nebylo tolik aby mne to odradilo od čtení. Konec mi se "zombie naháněčkou" ale přišel opravdu trochu překombinovaný a moc nedostál zbytku knihy.
Autorka nám ze začátku servíruje hutnou atmosféru se stupňujícím se pocitem strachu, napětí a mrazením a já doufala, že konec knihy bude ještě "větší", pro mě se bohužel nestalo (asi proto, že nejsem strašpytel).
I tak ale hodnotím kladně, kniha má rozhodně co nabídnout a jedná se o (pro mě) oddechovou duchařinu.
Za mě 3,5* :-)

24.12.2019 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Má první kniha od Třeštíkové a rozhodně nebude poslední!
Bábovky jsou vtipné, lehké, oddechové čtení, které máte přelouskáno za chvíli.
Za mě 4,5* a už si brousím zuby na další knihu od této spisovatelky :-)

09.08.2019 4 z 5

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

Tohle bych do Meyerové neřekla. Napsala vážně hodně dobrý thriller, který mě bavil od začátku až do konce! Opravdu doufám, že se dočkáme filmového zpracování protože tahle knížka si to zaslouží!
Postava Specialistky je velmi chytře a dobře propracovaná, věřila jsem jí všechno a jsem ráda, že kniha dopadla tak jak dopadla. Stephenie Meyer má můj velký obdiv, netušila jsem, že dokáže napsat něco lepšího než Hostitele ale evidentně se jí to povedlo!
Z knížky Specialistka jsem hodně nadšená, naprosto doporučuji!

09.01.2019 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Na knihu jsem se těšila, bohužel jsem nedostala co jsem očekávala. Je to opravdu pro děti a mládež, je to naivní a hloupoučké což samozřejmě nevadí ale nějak jsem se do toho nemohla začíst a celkem mi příběh Runeho a Poppy byl jedno a konec i když byl smutný tak ve mě nevzbudil patřičné emoce.
Za mě 1,5* ale zkusím od autorky ještě něco jiného :-)

12.12.2018 1 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Zdárně jsem se tedy donutila knihu dočíst, nečetla se moc dobře. Nějak se mi zdálo, že se snad celou dobu nic nedělo, bylo to zmatené až jsem se v příběhu ztrácela... Kdo je Bába Motyka, tak na to jsem nepřišla a asi mi to je pravděpodobně už i jedno a evidentně žádná ani nikdy nebyla...
Autora bych tedy rozhodně neoznačila za "finského Stephena Kinga", King je prostě jiná liga...
Ale abych pořád jen nekritizovala tak můžu říct, že občas byla kniha vtipná (upřímně jsem se párkrát zasmála) a některé situace byly zajímavé... bohužel tím asi můj výčet pozitiv končí :-/
Na knihu jsem se celkem těšila ale tento styl psaní pro mě není to pravé ořechové. I tak věřím, že si kniha najde své čtenáře a bude někoho bavit :-)

24.07.2018 2 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Na knihu jsem se velmi těšila. Hodnocení napovídalo, že to bude stát za to, proto jsem neváhala a knihu vzala co nejdříve do ruky... Ze začátku mě příběh zaujal a četl se "dobře", ovšem po asi 50 stranách své kouzlo ztratil a já se přistihla, že otáčím stránky s tím, že nevím, co bylo na té předchozí... Celkem mě to mrzí ale končím při "nedočteno", po dalším dílu raději nesáhnu...

12.04.2018 2 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Přiznám se, že historické romány moc nemusím, až na pár výjimek (jako je třeba Cizinka).
Kniha se četla velmi dobře, příběh Vás vtáhne do děje, hlavní postavy jsou sympatické a Vy jen čekáte co se Claire stane příště.
Je zajímavé sledovat počínání ženy, která se z 20. století dostane do 18., kde nezná nikoho a její chování (v její době vcelku normální) ji dostává z jednoho problému do druhého. "Knižní" Claire (oproti té "seriálové") si mě získala a udržela mě u knihy setrvat až do samotného konce. :-) Neříkám, že by byl seriál špatný ale myslím, že mi dá hodně lidí za pravdu, že seriál prostě není kniha. :D
Už se těším na další díl a doufám, že bude stejně dobrý jako ten první. :-)

25.12.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Konečně jsem měla možnost si knihu přečíst a jsem nadšená :-) Postavy mi byly sympatické a hodně jsem samu sebe našla v Madeline :D Spisovatelka skvěle vybrala postavy Jane (svobodnou matku), Madeline (neřízenou střelu :D) a Celeste (bývalou právničku, které ubližuje vlastní manžel). Oproti knize minisérie s Shailene Woodley, Reese Witherspoon a Nicole Kidman obsahuje dost přidaných scén a v některých případech přímo nepotřebných. Minisérie není tak skvělá jako kniha, ale může snad někdo odolat Nicole, Reese a Shailene? Doufám, že ne :-)

14.04.2017 5 z 5

Havran a jiné básně (14 básní) Havran a jiné básně (14 básní) Edgar Allan Poe

Není co dodat! :-) ♥

24.02.2017 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Přečteno jedním dechem. Líbilo se mi, že kniha je sice romantická ale v určitých mezích. Konec jsem samozřejmě obrečela ale to asi hodně lidí. Teď se chystám podívat i na film, tak doufám, že bude stejně skvělý jako tato kniha.

23.07.2015 5 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Řekla bych, že u knih od Penelope Bloom už není moc co dodávat, pokud máte za sebou sérii Objekty touhy tak už víte do čeho jdete... No a Můj (tak trochu) komický románek se nese na stejné vlně.
Máme zde hlavní hrdinku Chelsey, která je opět trhlá, střelená a Damon, který je bohatý, divný, nevrlý a má s Chelsey dítě, akorát o něm teda neví... A tady na scénu přichází Luna, jejich dcera, která byla skvělá a musím říct, že jsem se bavila jak je tam chvílemi až cepovala :-D
Je to stále stejný vzorec jako u předchozí série takže ona je trhlá a on taky takže se k sobě hodí a vy se u toho budete bavit!
Za mě 4,5* a doporučuji :-)

17.10.2023 4 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

(SPOILER) Nevím jak vám ale mně to přišlo zvláštní...
Hlavní hrdinka Avery má z neznámého důvodu dědit po miliardáři, kterého vlastně nikdy neznala... Později se dozvídáme, že jej viděla jednou když jí bylo 6 let a to bylo celé.
Podmínkou pro převzetí dědictví je mj. bydlet a žít 1 rok v sídle Hawthornových, což uznejte je hodně nebezpečné, když při čtení závěti celá rodina zjistí, že vlastně dědí jen minimum... A samozřejmě mají pocit, že jim všechno jen tak patří... protože proč ne že...
Avery se do sídla tedy nastěhuje a začíná hra s šiframi...
Nemá smysl to protahovat - jsem z toho celkem zklamaná, to "velké" odhalení proč Avery dědila vlastně tak velké zase není a zajímavé už vůbec ne, prostě starý bohatý páprda si něco usmyslel, aspoň takový pocit z toho mám... Spojení se smrtí přítelkyně jeho vnuků mi přišlo divné, nepatřičné a trapné...

Je to slabší průměr 3* a uvidím jestli se budu pouštět do dalšího dílu nebo ne...

10.08.2023 3 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

U této série už úplně nemám co dodávat, vše již bylo řečeno...
Je to vtipné, oddechové, čte se to samo a za jeden/dva večery máte přečteno.
Drží si to pořád tu samou laťku, tak doufejme, že to autorce zůstane i nadále.
Já se bavila, ostatně jako u předešlých dílů.
Doporučuji a dávám 4* :-)

30.01.2023 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Co dodat k mé oblíbené autorce?! Opět perfektní!
Je jasné, že většina autorčiných knih je napsána stejným stylem a Poslední výročí není výjimkou, jenže kde bysme jinde řekli že je to jak přes kopírák tak u Moriarty to prostě funguje a doufejme, že bude i nadále.
Knížku jsem si opět užila a už se těším na další knihu od této autorky.
Hodnotím 4,5* a naprosto doporučuji (tak jako ostatní knihy).

27.06.2022 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Dle hodnocení tady na databázi jsem očekávala thrillerovou pecku ze které si sednu na p*del ale...
Atmosféra vcelku nijaká, to samé postavy, odhalení vraha bylo prostě neuspokojivé a o tom, že jsem se většinu času ztrácela v postavách ani nemluvím.
Sice jsem dočetla ale nemůžu hodnotit moc kladně, už jsem četla mnohem lepší thrillery tak doufám, že další knížky od autorky budou někde jinde.
Za mě 2,5* s odřenýma ušima.

27.06.2022 2 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Další skvělá knížka od mé oblíbené autorky!
Tady není co dodat, je to romantické, dojemné, hlavní hrdinka dřív mluví než myslí a tím se dostává do trapných a někdy až nepříjemných situací, což je většinu času hodně vtipné.
Dopisy, které nalezne ve své kabelce jsou naprosto dojemné, nádherné a mrzí mě, že lásce těchto dvou lidí nebylo přáno. I když je kniha romantická tak jedna její část/linka končí hořkosladce... ale nemůžeme mít všechno.

Hodnotím 5* a naprosto doporučuji! :-)

26.02.2022 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

(SPOILER) Od autorky jsem již četla Noci běsů a musím říct, že si mě naprosto získala, dokázala mě okamžitě vtáhnout do příběhu a já se jen vezla.
Jedná se o mrazivý, místy až děsivý příběh dvojčat, z nichž jedna v metru prostě zmizela a druhá, která má nepříliš hodného "pasažéra" (což se čtenář dozvídá mnohem později) ji jde hledat.
Abych pravdu řekla tak odhalení, že nejlepší kamarádka Klaudie je vlastně oním "pasažérem" a dělí se s ní o jedno tělo jsem nečekala ale jakmile jsem se to dozvěděla tak mi některé věci začali dávat mnohem větší smysl.

Klaudie je jinak normální holka, která sice za sebou má ne příliš dobrou minulost ale i tak se jí daří normálně fungovat... Až do té doby než zjistí, že její sestra (dvojče - jak se později dozvídáme) jen tak z ničeho nic zmizela v metru. Okolnosti jejího zmizení jsou zvláštní a nikdo netuší, co se děje. Podobných případů ale bylo, je a bude více...

Co pro mě mělo opravdu mrazivou atmosféru tak je samozřejmě samotné metro ale to, že se v Sářině těle vrátila jiná "duše" mělo taky své kouzlo a musím se přiznat, že jsem to vůbec nečekala.

Zmizení Sáry Lindertové je příběh, který je originální, zajímavý, s hořkosladkým koncem... ale rozhodně to není na škodu.

Za mě 4,5*, naprosto doporučuji a už se těším na další knížky od této skvělé spisovatelky! :-)

26.02.2022 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

(SPOILER) Ke knize jsem přistupovala naprosto skepticky ale tím víc mě to dostalo!
Tisíc kousků tebe pojednává o cestování mezi dimenzemi (ne časem, jak si někteří mylně myslí) a v případě hlavní postavy Meg (Marguerite) i honbou za dopadení vraha jejího otce.
Postupně se s Meg dostáváme do jiných světů, někdy hodně odlišných, někdy méně a abych pravdu řekla tak mým nejoblíbenějším je Rusko!
Meg cestuje pomocí přístroje nazvaného Ohnivák (ano, podle fénixe), kterého vynalezli její rodiče, kteří jsou velmi uznávaní a chytří vědci. Do jiných dimenzí se dostává v doprovodu kamaráda Thea, se kterým se snaží dostihnout vraha jejího otce Paula Markova.
V průběhu se dozvídáme pravdu o tom, že Paul je nevinný a Henryho Caina (Megina otce) zabil někdo jiný, bohužel se na konci dozvídáme, že jde o Thea z jiné dimenze, který je špionem Wyatta Conleyho, což je totální zmetek (pokud se ptáte mě).
Zkráceně řečeno vše dopadne dobře a Meg zjistí, že její otec není mrtvý ale "uklizený" v jiné dimenzi a za pomoci Paula jej dostane zpět do svého světa, kde se potkají úplně všichni, i Megin Theo.
Líbilo se mi jaký měla Meg vztah s ruským Paulem, který se mi asi zamlouval úplně nejvíc, měl prostě něco do sebe! Proto mě hodně zamrzelo když na následky svých zranění, která utrpěl ve válce mezi bratry Alexandrem a Sergejem, zemřel.
Jsem zvědavá jaký bude vztah Paula a Meg v dalších dílech, jelikož Paulovi slíbila, že mu dá šanci a třeba by ho i mohla milovat stejně jako toho v Rusku.
Doufám, že i další díly budou takhle skvělé protože tohle byla jízda!
Hodnotím 5*, které si kniha právoplatně zaslouží a naprosto doporučuji! :-)

07.06.2021 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Další skvěle napsaná a hodně čtivá kniha od Liane. U této autorky snad s žádnou knížkou nejde šlápnout vedle.
Opět originální příběh, který je vyprávěn z pohledu několika osob a který má hořkosladký konec jak je u autorčiných knih běžné.
Možná se mi líbilo více Na co Alice zapomněla než Manželovo tajemství ale i tak se jedná o skvělou knihu, kterou naprosto doporučuji.
Za mě tedy 4,5* a už se těším na další knihy od mé oblíbené spisovatelky :-)

18.11.2020 4 z 5