Jordyz Jordyz komentáře u knih

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Parádní čtení. Jen nechápu, proč já taková poseroutka jsem se rozhodla číst takovou knihu:-) Byl to boj. Bylo to jako když se dívám na horor, zavírám oči, chvílemi si i zacpávám uši, ale u knihy to moc nefunguje. Já se tak bála, že jsem konec dočítala pouze za přítomnosti přítele :-)
Každopádně skvěle napsáno, čtivá každá stránka a ani chvilka nudy. Perfektní a určitě ne poslední kniha od této autorky.

13.08.2018 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Rozhodně MUSÍM vilu navštívit a rozhodně VÍM, že tam chci bydlet :-)
Za mě hezké, oddechové počtení.

07.08.2018 4 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Jak moc dokáže láska zatemnit rozum...Hezky napsáno.

30.07.2018 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Zajímavé čtení. Opravdu trefné přirovnání, až je zarážející jak moc.
Taková chuťovka na jeden den, ale opravdu stojí za přečtení.

27.07.2018 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Doporučuji si přečíst. Neuvěřitelné, co vše se dělo, co vše je schopný člověk přežít a jak lehce člověk (ne svou vlastní vinou) může přijít o kus svého života.... Pro mě byla kniha zajímavá i tím, že se v ní objevují názvy vesnic a měst z mého okolí.

26.07.2018 4 z 5

Ať myši nepláčou Ať myši nepláčou Magda Váňová

Oddychovka nacpaná dějem tak, že mám pocit, že by to vystačilo na celou ságu. Oblíbená autorka opět nezklamala.

12.07.2018 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Skvělá kniha. Dostala jsem se k ní až díky ČV. Nechápu, že jsme se tak dlouho míjely. Každopádně souhlasím s některými názory, že není až tak lehce čtivá, ale ta hloubka a téma to bohatě vynahrazuje. Je děsivá ta představa režimu, který vás hlídá na každém kroku a ještě děsivější, že každý člověk má svou hranici... Dlouho tuto knihu nedostanu z hlavy, takže za mě 5* - a to si je opravdu šetřím.

09.07.2018 5 z 5

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Tato série mě opravdu baví. Všechny díly jsou čtivé. Jen mi trochu vadily ty zbytečně detailní popisy týrání/vraždy. To nemusím. Jinak to nemá chybu.

02.07.2018 4 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Dominik Dán

Příjemné překvapení a autora zařazuji do oblíbených. Perfektní čtivá detektivka. Úplně jiná než jaké jsem zatím četla. Zajímavý pohled přímo z pohledu vyšetřovatelů s popisem toho, jak to chodí v zákulisí. Doporučuji.

27.06.2018 4 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Oblíbený autor a skvělé čtení.

25.06.2018 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Kniha se mi zdála příliš rozvleklá a konec překotný. Přesto musím říct, že se mi líbila. Nenechala mě klidnou a pořád se k ní v myšlenkách vracím.

19.06.2018 4 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Napínavá kniha, která se nedá odložit. V momentě, kdy už mě to napínání přestávalo bavit, přišel zlom v ději a ten konec jsem rozhodně nečekala. Za mě skvělá kniha.

14.06.2018 5 z 5

Náhoda nebo osud Náhoda nebo osud Magda Váňová

Odpočinková víkendová četba. Příběhy jako ze života, parádní čtení.

11.06.2018 4 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Perfektní počtení na jeden den, i když mi trochu překážela jistá předvídatelnost děje...

09.05.2018 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Krásná kniha, i když se mi chvílemi četla těžce - asi díky formě vyprávění, kterou byla psaná - musím říct, že z ní ve mě zůstane dlouho zvláštní pocit. Jak jednoduše se dá odsuzovat, když si něco takového neprožijete...

07.05.2018 4 z 5

Jak si říci o to, co potřebujete, abyste to skutečně dostali Jak si říci o to, co potřebujete, abyste to skutečně dostali Alena Hanušová

Chtěla jsem se naučit komunikovat a díky této knize jsem víc poznala sama sebe... Doporučuji!

07.05.2018 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Tato série mě opravdu pohltila. Jsem zvědavá jak celý příběh dopadne a pro zatím vůbec netuším, jaký by ten konec mohl být - a to mě baví!
Oproti prvnímu dílu měl tendo díl větší spád a plnější děj. Za mě určitě zlepšení a těším se na další!

25.04.2018 4 z 5

Kritik Kritik Peter May

Oblíbený autor, takže jsem zaujatá :-) Ale musím říct, že tento díl byl pro mě čtivější než díl první. Možná je to i tématem vína a vinic. Každopádně tuto sérii určitě neopouštím a těším se na další díl.

29.03.2018 4 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Oblíbený autor, skělé čtení.

22.03.2018 4 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Jednoduše skvělé čtení. Už čtu podruhé a pořád se stejným nadšením :-)

26.02.2018 5 z 5