Jordyz Jordyz komentáře u knih

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Na knihu jsem se moc těšila, ale jsem z ní rozčarovaná.
Bohužel se mi nelíbilo zpracování - příliš mnoho postav, míst...kapitoly - resp. pasáže z jednolivých míst - tak krátké, že se mi až na konci povedlo se zorientovat... Bylo to pojato více z technické stránky, politicky než z pohledu lidí - ten mi tam chyběl. Téma skvělé, ale zasloužilo by si jiné zpracování.

06.05.2019 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Tak nevím, jestli mi pomohlo nebo spíš uškodilo, že jsem nejdřív viděla seriál. Chvílemi jsem měla pocit, že díky seriálu vlastně vím, o čem to je. Knize se zase nedá upřít lepší vykreslení prožitků.... Prolínání dějů mi dost překáželo, nebylo jasné, kdy se vracíme do minulosti.... Taky mi vadily chybějící uvozovky v přímé řeči právě u té části z minulosti.
Na knihu jsem se těšila, úplné nadšení se nedostavilo, ale nezatracuji. Stojí za přečtení, myšlenka je určitě dobrá.

30.04.2019 4 z 5

Nightflyers Nightflyers George R. R. Martin

Příběh by si určitě zasloužil větší rozsah. Takto se mi to zdálo zbytečně uspěchané. Za mě žádné velké nadšení.

29.04.2019 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Skvělé, přečteno za pár dní. Sice jsem tak nějak od začátku tušila kdo by v tom mohl mít prsty, ale nepřekáželo mi to.
Posledních sto stran nešlo prostě odložit, četla jsem do noci :-)

23.04.2019 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Skvělá detektivka - bez oddechu od začátku do konce.

01.04.2019 4 z 5

Černá hra Černá hra Jozef Karika

Skvělá kniha. Ještě dlouho na ni budu myslet.

26.03.2019 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Přečteno za dva dny. Napětí celou dobu gradovalo, zvraty nečekané. Četlo se samo, určitě doporučuju.

22.03.2019 4 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Skvělá zápletka, nezvyklé prostředí a krásně čtivé. Co víc si přát? :-)

20.03.2019 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Tato kniha se mi od autorky zatím líbila nejméně. Příběh mi připadal až moc překombinovaný a i přes krásné prostředí, do kterého byl zasazen, mě moc nezaujal.

19.03.2019 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Skvělá kniha! Děsivá, neustále mě nutí přemýšlet o něčem mezi nebem a zemí.... A rozhodně vím, kam se nechci jet podívat :-)

11.03.2019 5 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Prostě Yrsa…. Čtivé, napínavé.... musím říct, že tento díl mě sice zaujal zatím nejméně, ale zklamaná rozhodně nejsem. Z této tématiky šlo určitě vytěžit víc. Ale stejně, Yrsa začíná být mojí srdcovkou :-)

06.03.2019 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Prostě skvělá kniha. Nevím, jak nejlépe popsat - příběh byl takový "plný", všechny postavy měly své životy perfektně/uvěřitelně vykreslené. Já jsem nadšená. Česká tvorba na vysoké úrovni.

04.03.2019 4 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Skvělá detektivka. Přečtená za chvíli, napínavá od začátku až do konce, děsivá... Opravdu stojí za to.

26.02.2019 4 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Bezvadné pokračování série. Na každý díl se moc těším, je to úžasná oddychovka. Snad ani zklamat nemůže. U tohoto dílu jsem tak nějak tušila kdo je vrah, ale vůbec mi to nepřekáželo.

25.02.2019 4 z 5

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Super! Když se chcete něco dozvědět o Japonsku/Japoncích nenásilným čtivým stylem. Vydržela bych klidně číst ještě dál a dál. Moc mě to bavilo.

19.02.2019 4 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Všechny knihy od tohoto autora se čtou tak nějak samy. Žádné složité vysvětlování nebo popisy. Příběh běží a čtenář ho jenom sleduje. Určitě si s chutí přečtu i další knihy.

18.02.2019 4 z 5

Den přizpůsobení Den přizpůsobení Chuck Palahniuk

Tak nevím... Ano myšlenka zajímavá, ale nelíbilo se mi zpracování. Četlo se špatně, v postavách jsem se ztrácela, příběh byl zmatený.

13.02.2019 3 z 5

Mnoho životů, mnoho mistrů Mnoho životů, mnoho mistrů Brian L. Weiss

Pro mě překvapující kniha. Nevěřím v Boha a přesto byla moje představa zhruba taková jako popisuje autor. Kniha je laskavá, plná naděje a dává nový náhled na život. Všechny nezdary jsou pouze lekcí :-)

28.01.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pohodová oddychovka. Asi jsem čekala víc, dost mi připomínalo Erotikon. Toto byl takový slabší odvar. Ale přesto nejsem úplně zklamaná, rozhodně bych nezatracovala.

28.01.2019 4 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Neskutečná kniha! Nenechá vás v klidu. Někdy bylo tak těžké ji číst, že jste měli chuť se dívat jinam. Bylo zajímavé pozorovat svoje pocity, jako - to už bych nevydržela, to bych nedokázala tolerovat... Taky mě fascinovalo, že veškeré zvraty se staly naprosto nečekaně. Až u této knihy jsem si uvědomila, že to není běžné. V jiných knihách prostě cítíte, že se něco chystá. Tady ne, prostě se to stane. Stejně jako v životě. Úžasná kniha, budu všude doporučovat, nemůžu na ni přestat myslet.

21.01.2019 5 z 5