Jordyz Jordyz komentáře u knih

Lazar Lazar Lars Kepler

Skvělý díl série. Napínavé od začátku až do konce.

18.11.2020 4 z 5

Pohřbeni zaživa Pohřbeni zaživa Dominik Dán

Opravdu zajímavé téma. Jen mě trochu iritovala část 'pomsta'. Daleko víc mě zajímalo téma starobince. Každopádně čtivé velmi a přečteno za dva dny.

10.11.2020 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Skvělé čtení. Povedená série.

09.11.2020 4 z 5

Nádherná kniha - o umírání, o hodnotách, kvalitě života, o lásce....o životě.
Jsou knihy, které si chci přečíst - na to mi stačí knihovna - a které chci mít doma. A tuto knihu si určitě koupím!

17.06.2020 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Zpočátku mi překážel styl, jakým je kniha napsaná. Forma deníku psaného jakoby bez emocí mě chvílemi iritovala. Ale v půlce se to zlomilo a dočetla jsem jedním dechem. Kniha přináší víc otázek než odpovědí a určitě to není jedna z těch, na které hned po přečtení zapomenete.
To, že balet je dřina je všeobecně známo, ale až takové temno? Opravdu je láska k baletu tak velká, že jsou ochotné tohle podstupovat? Nebo díky tomu, že jsou dívky v útlém věku daleko od rodiny a mezi "svými", nevnímají toto zacházení jako něco za hranou? ...

11.06.2020 4 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Skvělý příběh. O tom jak z malinké chybky v určitě fázi života se může stát chyba, za kterou se stydíte. O tom, že život není vždy takový jak si ho plánujete. Prostě o životě, nepředvídatelném, plném zvratů.

07.06.2020 4 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Tak nevím. Ze začátku mě knížka hodně bavila, ale ke konci už jsem ji hlavně chtěla dočíst. Už toho všeho bylo jaksi moc. Námět fajn, ale moc rozvleklé a pořád stejné, až mě to unavovalo číst.

07.06.2020 3 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Krása, jak už bylo napsáno - pohlazení po duši. Je to jako když vám někdo ukáže kus své duše. Krásné duše, pokorné, dobré.... Víc takových knih. Číst tuto bylo jako meditovat. Neustále jsem měla na tváři úsměv :-)

23.03.2020 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Přečteno jedním dechem. Co víc dodat:-)

09.03.2020 4 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Bohužel mě kniha úplně nevtáhla. Na konci se nedostavil vlastně žádný pocit - ať už překvapení, radost z dobrého konce nebo zhltnutí posledních 30 stran, protože prostě nemůžete přestat číst. Prostě jsem knihu dočetla - a nic. Kniha postrádala napětí a spád.

30.01.2020 3 z 5

Krvavý květ Krvavý květ Louise Boije af Gennäs

Kniha byla velice čtivá a napínavá. Konspirační teorie a politika mě nebavily a těžko se mi četly. Přesto knihu hodnotím kladně a určitě si přečtu i další díl. Krkolomný konec přičítám právě tomu, že se jedná o knihu ze série.

27.01.2020 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Nebylo to špatné, ale nadšení se úplně nedostavilo. Od začátku jsem tušila jak to celé bylo. Každopádně to byl zajímavý náhled do života amišů a jejich víry. To mě bavilo.

11.12.2019 4 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Zhltla jsem tento díl neskutečně rychle. Bavil mě stejně tak jako předchozí díl a už se těším na další. Škoda, že se jedná jen o trilogii.

29.11.2019 5 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Skvělé oddechové čtení. Opravdu mě to pobavilo i přes to, že kniha není nejnovějšího data vydání. Téma, které nestárne. Doporučuji!

20.11.2019 5 z 5

Záchranný člun Záchranný člun Charlotte Rogan

Bohužel se mi nečetlo moc dobře. Utíkaly mi během čtení myšlenky a to samo o sobě není dobrou recenzí pro knihu s tak napínavým námětem. Dle mého i přes zajímavé téma celkem nuda. Téma má velký potenciál, tady se nepodařilo využít.

01.11.2019 2 z 5

Uzel Uzel Dominik Dán

Skvělá kniha. Připomínka toho, že to nebyla lehká doba....(jak někteří rádi zapomínají na to špatné). Děsivé a už i nepředstavitelné. Určitě doporučuji si přečíst!

29.10.2019 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Musím se připojit k názorům, že na tolik stran je tam málo děje, ALE vůbec mi to nevadilo. Příběh krásně plynul, vůbec se mi od něj nechtělo odcházet. Těším se na další díl!

15.10.2019 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Skvělé čtení. Mám ráda detektivky, kdy celou dobu vím kdo je vrah a nakonec se ukáže, že to byl někdo jiný :-)
Oblíbená autorka, určitě si přečtu i další díly z této série.

27.09.2019 4 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Skvělá kniha. Určitě doporučuji všem, kteří se chtějí vymanit z přehršle informací na internetu a tlaku reklamy.... Zajímavé, poučné, čtivé a krásně graficky zprácováno.

27.09.2019 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Lehce jsem se ztrácela ve jménech. Pořád jsem musela přemýšlet, která je která a který chlap ke které patří.... To mi dost překáželo. Příběh nebyl složitý, předvídatelkný, ale celkově čtivý. Oddychovka, nic zásadního jsem nečekala ani nedostala. Takže na víkendovku by to šlo....

23.09.2019 3 z 5