Krvavý květ

Sara se po podivné smrti svého otce a děsivém znásilnění rozhodne přestěhovat z malého švédského města do anonymního Stockholmu a začít zde s čistým štítem. Jenže od začátku nic nejde podle plánu – může si dovolit jenom hrozné bydlení na špinavém předměstí a jedinou prací, kterou si najde, je výpomoc v bistru. Nepřijde jí však podezřelé, že se její život zničehonic začne až příliš rychlým tempem měnit k lepšímu, když získá skvělou a dobře placenou práci, krásné bydlení i nové kamarády a dokonce i přítele. Má přece odhodlání. Časem si ovšem divných věcí, které se okolo ní dějí, začne všímat i ona. Má pocit, že ji někdo sleduje, že se jí někdo přehrabuje ve věcech, a pak se dokonce na jejím Instagramu objeví fotka jí samotné, jak spí ve vaně. Když se rozhodne navštívit svého psychologa, obyvatelka domu jí řekne, že tam žádný psycholog nikdy ordinaci neměl. A Sara pomalu zjišťuje, že všechny tyhle podivné situace nějakým způsobem odkazují k práci jejího otce, vysoce postaveného státního úředníka, který po sobě zanechal složku s novinovými výstřižky, jejichž valná část se týká případů, kdy Švédsko nějakým způsobem porušovalo lidská práva… Vynikající mix severské krimi a konspiračního thrilleru pro všechny, kterým se stýská po Miléniu Stiega Larssona....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417075/krvavy-svet-Dvz-417075.jpg 3.793

Vzdor 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery
Vydáno, Kalibr

Blodlokan, 2018

Kniha Krvavý květ

kramver

Kdybych si tuhle knížku nepřečetla, nic by se nestalo. Ocenit mohu uvedení novinových výstřižků o švédských vládních skandálech, ty byly zajímavé. Zbytek knihy vyzněl do ztracena. Připadala jsem si trochu jako v Truman show, přičemž jsem vůbec nechápala proč se to děje a proč zrovna Saře. Proč si někdo dal takovou práci. Jelikož první díl serie to nevysvětluje, dozvěděla bych se to nejspíš v dílech následujících. K tomu ale bohužel nedojde. Příliš mnoho nelogičností a neustálý otázník v mých očích ohledně děje, postav, motivací, mě nepřiměje číst dál.

Janík511

Na knihu jsem se dlouho těšila a po přečtení musím konstatovat, že nic moc. Akční kapitoly střídaly nudné pasáže z článků, které se ani netočily stejného tématu. Měla jsem v tom zmatek a nudilo mě to. Hrdinka mi přišla taková nemastná, neslaná, zjistila, kdo ji znásilnil a přišla mi jako z ledu. Zatím nemám potřebu se pouštět do dalšího dílu. Určitě bych ubrala strany a vynechala ty nudné pasáže. Takže tentokrát jen ***.

Leena

Zaujalo mě to, bylo to čtivé a zajímavé tak cca do půlky.
Jakmile se objevily politicky laděné nudné články, trochu mě to znechutilo, politiku v knihách nemám ráda.
To si mohla autorka odpustit, stačil by jen popsaný názor hlavní hrdinky, ne dlouhosáhlé články, to čtivosti dost ubralo.
Ale jinak to špatné nebylo, určitě přečtu další pokračování.

Allla9

Takové nevýrazné. Hodně stránek nezáživných a moc náhod.

něcosivymysli

100 dobrých stran na konci knihu o skoro 400 stranách nezachrání.

SilvieSisinka
22.11.2020

Kniha mě bavila až ke konci. Moc stránek a nuda. Pořád dokola. Nemělo to šťávu.

Eliot30
15.11.2020

Tohle se četlo velmi špatně, příběh je sice napínavý, ale není to prostě můj šálek kávy, některé pasáže jsem musela přeskakovat.

Enny06
06.11.2020

Prvních cca 250 stran bylo pro mě utrpení. Pak to začalo být celkem zajímavé, když nebudu počítat novinové články. Po dalším díle nesáhnu.