Jordyz Jordyz komentáře u knih

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Nooo, nebylo to špatné, ale trvalo mi půl knihy než jsem se do toho dostala. Připadá mi, že je to psané pro náctileté, chvílema nedomyšlené, ale žádná hrůza.....Každopádně jsem odhodlaná zkusit druhý díl....třeba mě to ještě chytne :-)

27.05.2015 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Jedním slovem - paráda! Čtivá kniha, konec pravda trochu předvídatelný..... Ale co mě opravdu bavilo je doslov! A to doslovy většinou jen prolítnu .....

05.05.2015 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Paráda, bavila mě víc jak první díl. Kniha se četla jedním dechem...jdu se vrhnout na další :-)....

07.03.2015 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Opět jsem nejdřív viděla film...trochu mi to zkazilo požitek ze čtení, ale i tak super čtění na víkend. A oproti prvnímu dílu kniha vs. film u druhého dílu v knize více podrobností - ne zásadních, ale kniha je bohatší. Jdu na třetí díl - a film jsem zatím neviděla, takže se těším :-)

07.02.2015 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Úžasně čtivá kniha, tak jako všechny jeho knihy.....:-)

24.12.2014 5 z 5

Sedm lží Sedm lží Elizabeth Kay

Nebylo to úplně špatné, ale bohužel takové jalové. Chyběl mi náboj a uvěřitelnost.

02.03.2021 3 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Skvělý příběh. O tom jak z malinké chybky v určitě fázi života se může stát chyba, za kterou se stydíte. O tom, že život není vždy takový jak si ho plánujete. Prostě o životě, nepředvídatelném, plném zvratů.

07.06.2020 4 z 5

Krvavý květ Krvavý květ Louise Boije af Gennäs

Kniha byla velice čtivá a napínavá. Konspirační teorie a politika mě nebavily a těžko se mi četly. Přesto knihu hodnotím kladně a určitě si přečtu i další díl. Krkolomný konec přičítám právě tomu, že se jedná o knihu ze série.

27.01.2020 4 z 5

Já jsem Čína Já jsem Čína Xiaolu Guo

Musím říct, že jsem trochu zklamaná. Ač šlo o zajímavou myšlenku, příběh mě úplně nechytil.Čekala jsem, že se dozvím víc o Číně. Zklamal mě i styl psaní.

18.09.2019 3 z 5

Kniha snů Kniha snů Nina George

Krásná kniha. Ne každá mě dokáže tak vtáhnout, že prostě nemůžu jít spát dokud ji nedočtu. I když celý příběh byl smutný, byl také o naději, o citech, o lásce. Krásně dojemně smutný a zároveň krásný příběh.

26.08.2019 5 z 5

Záblesk svetla Záblesk svetla Garth Stein

Příjemná odpočinková četba na dovolenou.

23.07.2019 4 z 5

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Skvělé čtení. Na knihu jsem narazila náhodou, ale určitě si přečtu i další ze série.

04.07.2019 4 z 5

Hoši z Brazílie Hoši z Brazílie Ira Levin

Zajímavá kniha, zajímavý námět. I přes rok vydání je stále čtivá.

27.05.2019 4 z 5

Černá hra Černá hra Jozef Karika

Skvělá kniha. Ještě dlouho na ni budu myslet.

26.03.2019 4 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Skvělá zápletka, nezvyklé prostředí a krásně čtivé. Co víc si přát? :-)

20.03.2019 4 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Prostě Yrsa…. Čtivé, napínavé.... musím říct, že tento díl mě sice zaujal zatím nejméně, ale zklamaná rozhodně nejsem. Z této tématiky šlo určitě vytěžit víc. Ale stejně, Yrsa začíná být mojí srdcovkou :-)

06.03.2019 4 z 5

Mnoho životů, mnoho mistrů Mnoho životů, mnoho mistrů Brian L. Weiss

Pro mě překvapující kniha. Nevěřím v Boha a přesto byla moje představa zhruba taková jako popisuje autor. Kniha je laskavá, plná naděje a dává nový náhled na život. Všechny nezdary jsou pouze lekcí :-)

28.01.2019 4 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Skvělé čtení. Hodně podobný příběh s jedničkou, ale to mi vůbec nepřekáželo. Určitě si přečtu i třetí díl.

10.12.2018 4 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Nějak se nemůžu rozhodnout, jaký mám vlastně z knihy pocit. Na jednu stranu mě bavilo ji číst, na druhou trochu zklamání z konce. Začátek se mi četl mnohem lépe než konec.

03.12.2018 4 z 5

Ať myši nepláčou Ať myši nepláčou Magda Váňová

Oddychovka nacpaná dějem tak, že mám pocit, že by to vystačilo na celou ságu. Oblíbená autorka opět nezklamala.

12.07.2018 4 z 5