Hoši z Brazílie

V japonské restauraci v Americe se scházejí muži z organizace Kameradenwerk, aby projednali jakési „obchodní záležitosti“. Jejich předseda a organizátor celé akce, doktor Josef Mengele, který prováděl za Hitlerovy vlády pokusy na lidech, jim přednese plán, podle něhož mají v průběhu dvou let zabít 94 mužů z různých zemí světa, kterým je šedesát pět let a jsou státními zaměstnanci. Projednává s nimi detaily plánovaných vražd, ale nikdo z nich netuší, že jsou odposloucháváni. Odposlech si u servírky zaplatil mladík jménem Barry Koehler, který když uslyší všechno, co je zaznamenáno na pásce, neváhá a volá do Evropy spisovateli Yakovu Liebermannovi (ten kdysi přežil holocaust a nyní usiluje o spravedlivé potrestání nacistů). Liebermann mu nevěří, ale než mu to stačí Barry vysvětlit, je telefon hluchý. Liebermann má podezření, že se jeho „zvědovi“ něco stalo. Začne si ověřovat podivná úmrtí státních zaměstnanců v Rakousku a dlouho nemůže najít mezi těmi potencionálními oběťmi žádnou spojitost. Až přijde na to, že všichni mají syna. A že tento syn má černou patku a modré oči a že se stoprocentně podobá Hitlerovi, když mu bylo třináct. A že mu ve třinácti letech zemřel otec. Dojde mu, že Mengele si vytvořením stejných životních podmínek chce zajistit, že z geneticky shodných chlapců vyroste alespoň jeden nový vůdce. Liebermannovi se podaří Mengeleho zabít, ale v té době už je několik mužů mrtvých a z jejich synů tedy rostou potencionální Hitleři…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1766/hosi-z-brazilie-cQV-1766.jpg 4.394
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Mustang

Boys from Brazil, 1976

Kniha Hoši z Brazílie

Bibionyka
18.06.2020

Líbila se mi kniha i filmové zpracování. Zajímavá fantazie a napínavý děj z tohoto románu dělají něco, u čeho se člověk rozhodně ani na chvíli nenudí.

Lka
10.04.2020

Super čtení, napínavé a velmi zajímavé. Jen mi dělal problém se vyznat ve spoustu jmen.

hanzmb
26.01.2020

Dostat se mi tato kniha do ruky před 40 lety, tak ji shltnu v jednom kuse a do roka se k ní znovu vrátím. Stejně jako jsem v té době prožíval Rosemary má děťátko. Z dnešního pohledu už je toto téma mockrát zpracované a spíš to vyvolává nostalgický pocit. Nebo i pocit naštvání, o kolik nádherných knih jsme v době jejich vydání přišli.
Ta anotace je opravdu dílo idiota.

mol378
25.07.2019

Dobře vymyšlené, napínavé. O tom, jak vždycky na světě nějaká skupina lidí usiluje o zlo a jde přes mrtvoly za svým cílem a ještě si to ospravedlní vznešenou ideou. Nechápu ovšem anotaci k této knize - poznávání toho, co se děje a proč se to děje a kdo to dělá je podstatnou součástí požitku z četby této knihy a v anotaci je to vyžvaněno naprudko.

Jordyz
27.05.2019

Zajímavá kniha, zajímavý námět. I přes rok vydání je stále čtivá.

ludek.n
15.10.2018

Levinovi Hoši z Brazílie jsou bezesporu zajímavé dílo. Autor do této poválečné psychologicko-politické fikce přimíchal i několik hrstí frenetických a napínavých momentů, čímž vytvořil předpoklady pro podnětnou četbu. S čím však mám u této knihy problém, je její základní myšlenka a vůbec téma jako takové. Tohle prostě není můj šálek čaje, čímž kniha v mých očích ztrácí na čtivosti. Nedokázal jsem se do příběhu ponořit a valná většina textu pro mě byla odtažitým a chladným vyprávěním, které mi pouze proplouvalo před očima, aniž by se mě nějak významně dotklo. Jistě, jsou zde okamžiky, kdy člověka mrazí a ponouká ho to k přemýšlení, jenže v mém případě to bylo stejné, jako dloubat jazykem do bolavého zubu. Ne a ne přestat, ale k uspokojení se nedopracuji, ať to dělám, jak chci dlouho…

Opatov
23.09.2018

Nadherna knizka a jeste hezci film. Geneticky pokus o zachovani Hitlera. Zajimavy namet, desiva predstava. Hezky se cte.

Baiba
13.07.2017

První polovina svižná, napínavá, pak to ovšem začalo nějak drhnout a měla jsem trochu problém knihu vůbec dočíst. Postavy nejsou moc dobře propracované a zápletka... no, možná je přežitá, ale nejspíše byla přitažená za vlasy už v době, kdy Levin román napsal. A ten konec?? Jak z šestákového románu. No, Levin to umí líp. Na Stepfordské paničky nebo Rosemary člověk rozhodně jen tak nezapomene.