Johny_H. Online Johny_H. komentáře u knih

Čekání na nekonečno Čekání na nekonečno František Niedl

Budu se opakovat, ale po přečtení některých knih od autora jsem si dal osobní výzvu přečíst vše co autor napsal, jinak by se mi tato kniha nedostala do ruky. Autor píše opravdu na 5 hvězdiček o tom není pochyb a i takto citlivé téma a z mé strany nezajímavé dokáže napsat velice čtivě a po prvních 50 stránkách jsem se při čtení až na některá místa bavil. Jediné co mně dělalo problém je doba a země do které je děj zasazen. To je ale moje chyba jelikož historie jde až na pár období mimo mě a poslední rok který mi něco opravdu říká (myšleno že mám o tom větší ponětí než průměr) je rok 1945 pak až od roku narození a naštěstí jsem tuto dobu neprožil. Toto by mohlo shodit jednu hvězdu, ale budu fér mám být více vzdělán o historii země ve které jsem se narodil a dávám 5 hvězd.

21.07.2023 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Potom co jsem začal číst Františka Kotletu mi byl pořád doporučovaný Jiří Kulhánek. Prý je lepší no musím říci, že má jiný styl psaní a chápu, že někomu to vyhovuje více. Mě osobně více baví Kotleta, ale to je jen na okraj srovnávat tyto autory podle mého nejde. Dílo je moc hezky a přehledně psané a už teď se těším na další díl. Autor umí psát a pravděpodobně to není poslední série do které se od něj pustím. Jediný co je trochu škoda je že první díl není alespoň z části uzavřen. Druhý díl jsem nečetl, ale pravděpodobně to bude jeden příběh který vše co nakousne první uzavře v druhém což je škoda, že zde nedokončil alespoň nějakou dějovou linii do konce.

16.07.2023 5 z 5

Těžký prachy Těžký prachy Ed McBain

Další kniha která není tak dobrá jako předešlé prvních 50 stran je opravdu dlouhých a nezajímavých. Nestane se žádný zločin a jen se intrikaří po únosu je to opravdové vzrůšo a i když znáte únosce nejste si jisti jak to celé dopadne a co bude dál. 150 stránek se opravdu povedlo prvních 50 bylo nudných a dalo by se to odpustit kdyby to byla prvotina takto ne.

16.07.2023 4 z 5

Klaun to zkouší znovu Klaun to zkouší znovu Jiří Suchý

Moc pěkná knížka, která vás rozesměje i donutí se zamyslet. Moc pěkné i na podruhé.

09.07.2023 5 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Tak dobře malé varování pokud nemáte silný žaludek a nervy nepouštějte se do toho. V případě že se do toho pustíte prvních 100 stránek se násilí jen a jen zhoršuje. Pokud si na 20 stránce myslíte že horší to být nemůže počkejte si na 40, 60, nebo 80. Děs běs a brutalita v tom nejsurovějším podání jaké může jen být. Po 100 stránkách sklouzne kniha k pořádně drásavému thrilleru, který se zamotává a zamotává až nakonec přijde nečekané rozuzlení a postupné odmotávání zamotaného příběhu. No naprostá paráda jen pro silné žaludky.

08.07.2023 5 z 5

Krv prvorodených Krv prvorodených Juraj Červenák

Doufal jsem že výhrady k předchozímu dílu zde nebudou a nespletl jsem se. V minulém dílu bylo moc postav a na seznámení to byl až moc složité tady známe hlavní postavy a díky tomu, že hlavní postavy neznají podezřelé je seznámení s nimi lehčí a celý děj je o to více zajímavější a plný akce a skutečně zde máte možnost i pátrat což je super.

06.07.2023

Kapitán Kloss Kapitán Kloss Zbigniew Safjan

Poslední dva příběhy jsou opravdu dobré jinak je to takový průměr, který je ale moc pěkně nakreslený to zase jo.

04.07.2023 3 z 5

Poslední batalion Poslední batalion František Niedl

Tuto knihu jsem začal číst v rámci osobní výzvy přečíst vše od tohoto autora na základě toho že jsem četl sérii Rytíři z Vřesova a moc se mi líbila. Musím říci že první kapitola dá-li se to tak nazvat je zmatená moc jmen a celkově začátek je horší, ale čím dál více je to lepší a lepší a na cca 100 stránce jste v táhnuti do děje a nemůžete se odtrhnout moc pěkný počin a váhám zda se mi více líbí kniha Past či tato. Škoda konce který byl sice asi tak nějak jasný ale nemusel zůstat otevřený a skončit tak jak si to většina z nás domyslí.

02.07.2023 5 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

Autor má rozhodně lepší série a z dosud předčtených (nečetl jsem jen sérii Věda kontra iracionalita) Je tato série druhá nejslabší hned po sérii Underground. každému sedne něco jiného autora mám jinak moc rád a naopak nejlepší je série Spad a zatím probíhající série Legie.

28.06.2023 3 z 5

Až do nejdelší smrti Až do nejdelší smrti Ed McBain

Nádherná a moc napínavá knížka kterou jsem si užil od začátku do konce. Nejlépe si vyhradit čas protože ji budete chtít dočíst co nejdříve.

27.06.2023 5 z 5

Rok ajťáka Rok ajťáka Lukáš Pavlásek

Moc hezká kniha. Sice asi nejhorší ze série zvláště proto, že zde Kropáček byl jen málo, ale i přes to jsem si tuto kočičárnu náramně užil a skoro celou dobu se smál jak blázen. Nechtěl bych ji číst ve vlaku asi by na mě lidé divně koukaly.

25.06.2023 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Začátek zajímavý a konec taky, ale prostředek zbytečně zdlouhavý až nudný kdybych nebyl na dovolené a měl sebou jinou knihu asi bych ji nedočetl. Z mého úhlu pohledu je film lepší ten mě na rozdíl od knihy bavil.

24.06.2023 3 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Zajímavý příběh, který je místy až moc složitý a na můj vkus je zde příliš mnoho postav kde jsem se párkrát ztratil vzhledem k tomu jak kniha končí mám naději, že příští díly na tom budou o poznání lépe.

20.06.2023 4 z 5

Past Past František Niedl

Nádherná kniha, kterou zabíjí epilog knihy kde se pořádně nedozvíme nic o tom jak postavy dopadnou. Kdyby nebyl konec tak špatný bylo by hodnocení lepší než 4,5 ale zaokrouhlím to na 5.

14.06.2023 5 z 5

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

Je velice složité toto hodnotit. V prvním díle jsme měli 1 postavu a tu jsem celou dobu sledovali s menšími odbočkami stejně jako díl druhý. Postav bylo tak nějak akorát. Ne však v této knize první půlka nudná moc konverzace málo akce která až na jednu výjimku s Vikingem za moc nestála a upřímně proč jsem nesledovali více Vikinga je mi záhadou. Na rozdíl od ostatních postav byl zajímavě vykreslen. Nová postava je nic moc a v druhé půlce je asi ještě horší. Druhá půlka je celá znatelně lepší spoustu akce a náš starý známí se vrací a je tak skvělí jako na začátku což opět mohlo být druhá půlka vnímaná spíše jeho optikou a bylo by to zajímavější. Dávám 4 hvězdy série skvělá a díly další by se hodily.

14.06.2023 4 z 5

Vražda předem ohlášená Vražda předem ohlášená Ed McBain

Moc pěkná kniha s překvapivými zvraty a skvělým vyvrcholením ve kterém pár stránek před rozuzlením zápletky má čtenář možnost odhalit pachatele dříve něž detektivové. Dost možná nejlepší příběh z této série

04.06.2023 5 z 5

Ajťák vrací úder Ajťák vrací úder Lukáš Pavlásek

Tři čtvrtě knihy bylo lepší než první, ale poslední čtvrtina hodně upadla.

03.06.2023 5 z 5

Ticho ve tmě Ticho ve tmě Darcy Coates

Moc milá a pěkná série ke které se určitě někdy vrátím. Posední kniha byla pořádně nabitá akcí s emotivním koncem který se dá od autorky trochu čekat.

31.05.2023 5 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Moc hezky se tato kniha četla. Nešetří se zde pořádnou akcí a překvapivými z vraty. Jen některé věci by se zde mohli více vysvětlit.

27.05.2023 5 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Moc hezká knížka která se kvalitou již přibližuje sérii Rytíři z Vřesova.

22.05.2023 5 z 5