Johny_H. Johny_H. komentáře u knih

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Moc hezky se tato kniha četla. Nešetří se zde pořádnou akcí a překvapivými z vraty. Jen některé věci by se zde mohli více vysvětlit.

27.05.2023 5 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Moc hezká knížka která se kvalitou již přibližuje sérii Rytíři z Vřesova.

22.05.2023 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Pravdě podobně bych řekl že tato kniha je moc složité fantasy pro někoho jako jsem já. Popisné scény mě vytáčeli do nepříčetnosti a příběh jsem si tím pádem moc neužil. Zkusil jsem poslední dvě povídky jako audio knihu a musím říci že pak je to o něčem zcela jiném a je to moc povedené. Kdybych měl hodnotit knihu z toho jak se mi četla dám 2 hvězdy, ale jednu bych ještě musel srazit za první povídku. Tak na konec jen 1 hvězdu z audio knihy krásných 5 hvězd a hodnotím tedy 3 hvězdy. Zbytek pokud se k tomu dokopu dám pouze audioknihou jelikož číst se to z mého úhlu pohledu nedá.

21.05.2023 3 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Představení dalšího města a v průběhu napojení na předchozí příběh. Moc pěkné a jsem zvědavý jak to bude pokračovat. Rozhodně je toto město lepší k žití než město předchozí.

08.05.2023 5 z 5

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Mám velký problém tuto knihu hodnotit. Jelikož u této knihy musíte hodnotit humor a to zkrátka nejde. Ano já osobně jsem se zasmál a je to zajímavý vhled do života ajťáků i když mírně z nich dělá karikatury na ně samé. Dám 5 hvězd ne není to až tak dobré, ale místní hodnocení je zase moc malé.

30.04.2023 5 z 5

Zub za zub Zub za zub Ed McBain

Moc pěkná detektivka, která je plná akce a kde se na pár stránkách dá nudnější příběh vyšetřování spojit s parádní akcí z které opravdu mrazí.

30.04.2023 5 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Sice trochu očekávaný konec, ale po dlouhé době šlo o velmi slušný díl. Musím říci, že jsem si tuto knihu překvapivě užil.

28.04.2023 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Poslední díl byl zase stejně dobrý jako první díl. Asi bych dvojku upravil tak aby byly pouze dva díly o zhruba 500 až 600 stránkách.

23.04.2023 5 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Místy moc jednoduchý a zároveň složitý děj. Mám autora rád, ale tento díl mi moc nesedl. Je z mého úhlu pohledu moc komplikovaně psán a na rozdíl od jiných jeho hrdinů z předchozích knih je Hynek opravdu už moc. Téměř pořád umírá a nebo stojí v beznadějné situaci a pokaždé se s toho dostane. Moc s ním díky tomu nesoucítím.

16.04.2023 3 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

Moc hezké a zajímavé sci-fi. Které jsem si opravdu užil. Je zajímavé jak tato autorka ve svých knihách dává hlavní roli někomu o kom celou knihu přemýšlíte zda je hodný nebo je to ve skutečnosti hajzl.

13.04.2023 5 z 5

Vrahův žold Vrahův žold Ed McBain

Nijak zvlášť akční příběh tentokrát nečekejte, ale spíše milou a pohodovou vyšetřovací práci s hezky zpravovaným koncem.

08.04.2023 5 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Nic moc. Nejsem cílový zákazník autora. Poté to knize tuto sérii ukončuji. Knihy mají dobrý humor, ale děj je moc složitý na to abych si ho užil a díky tomu mi i spousta vtipů úplně mine.

07.04.2023 3 z 5

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

Obávám se že autor musí trpět nějakou psychickou poruchou. Jinak si neumím vysvětlit, jak je možné, že vymyslí takové způsoby mučení vraždy a podobně. Moc pěkná knížka plná zvratů. Nejdříve se stane něco co vás uvede do děje a naladí tempo. Potom se vše na okamžik mírně zklidní (Ovšem je to také maso). Po odpočinku se příběh začne komplikovat více a více a když si myslíte, že už to více nejde a můžete začít přemýšlet je tu další komplikace. Vše vrcholí a už už si myslíte že jste u konce a vtom zvrat a znova a zase. No zkrátka parádní kniha, kterou si dám někdy ještě jednou a vezmu si k ní tužku a papír, aby jsem si udělal lepší obrázek o postavách kdyby mi na první čtení něco uniklo.

01.04.2023 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

O hodně lepší díl než předešlý, ale začátek je moc roztahaný a musíte se pročíst zhruba na stranu 150 aby se začalo něco zajímavé dít.

26.03.2023 4 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Opravdu mě to moc bavilo, ale je to akorát místy moc dlouhé. Solo byl skvělí jen vzhledem k předchozí knize byl jeho příběh i konec očekávaný a mohli situaci v silu 17 pospat z pohledu těch dětí, které našli v silu 17 v předchozím díle. O nich na rozdíl od Sóla nevíme vůbec nic.

19.03.2023 4 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Velice zajímavý příběh, který ale na můj vkus obsahuje málo bitev a spíše popisuje život hlavní postavy. Upřímně nejvíce mě bavily Šedá snad bude i v příštích dílech.

12.03.2023 4 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Tak to byla zase pořádná nálož. První třetina trochu slabší oproti ostatním knihám, ale jak se to rozjede tak je to naprostá paráda. Závěr knihy naprosto dokonalý a opět nádherný díl série. Část mě se těší až vyjdou všechny a já si je pak dám hezky po sobě všech 12 a druhá část nechce aby tato série končila. Doufám že už spolu pracují na nějaké další sérii a bude minimálně 2x tak dlouhá.

09.03.2023 5 z 5

Koho zvolil vrah Koho zvolil vrah Ed McBain

Moc hezká milá detektivka s uvěřitelným a ne brutálním případem, ale tím je poměrně smutný.

04.03.2023 5 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Nemusím ani psát komentář vše již napsal uživatel icewind a já bych se jen opakoval jen se lišíme v hodnocení o jednu hvězdu.

02.03.2023 3 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Tak toto byla famózní jízda plná zvratů. Čím dále čtete tím vám přibývají otázky na které chcete najít odpověď a ty nepřichází dokut nepřijde velké finále. Opravdu něco co si užijete a je dobré mít na tuto knihu čas jinak budete v myšlenkách pořád přemítat jak to bude dál.

25.02.2023 5 z 5