Z deníku ajťáka

od:


KoupitKoupit eknihu

Humorná próza známého herce a komika vyprávějící příhody ze života jedné ajťácké party, který je plný koblih, sladkých limonád, kabelů, mejlů a snů o holkách z právního oddělení, ke kterým se naši hrdinové snaží marně přiblížit. „Čekám, až mi potvrdí přátelství. Říkám si jestli vůbec poznala, že jde o mě. Jako profilovku mám totiž fotku Harryho Pottera.“ I ajťák umí vyznat ženě lásku. „Zkusím jí smazat poštu a počkám, až zavolá na helpdesk.“ I ajťák má svoje mužné zbraně. „Tak nevolá, asi jí smazaná pošta nezajímá.“ I ajťák prožívá citová zklamání. Spisovatel, herec a komik Lukáš Pavlásek je spolehlivý průvodce po tajných zákoutích ajťákovy rozpolcené duše. Ví toho o skrytém světě systémáků hodně. Býval ajťákem a teď vás bere na totální ajťácký mejdan. Stanete se: e-milovníkem, lovcem internetových nevěst, účastníkem teambuildingu, halucinogenním závislákem na koblize 2.0, drsňáckým pakem v tričku „Ajťáka musíš nemilovat“, zakladatelem osady podle Goodle maps, vytuněným ochráncem světa před mimozemskou invazí a Petrem Bezručem českého punku. Ale hlavně se budete smát....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269064/z-deniku-ajtaka-269064.jpg 3.2124
Série:

Ajťák (1.)

Žánr:
Humor, Literatura česká
Vydáno:, Vládce všech galaxií
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Přidat komentář
lassse
12. listopadu

Ale jo, občas to pobaví, zvláště, když jsem ze stejného oboru.

Lucek
06. listopadu

Nebavilo, nedočteno.

Vercatko91
04. září

Tak tohle bylo skvělý! Relativně dlouho se mi nestalo, že bych se u knihy doslova nahlas smála, to až u této. Jako je jasné, že některé situace jsou trochu nadnesené a že ajťáci jsou zcela normální lidé (možná?), ale přesto tomu musím dát plný počet hvězd, bylo to skvělý čtení a těším se na druhý díl.

verulinka20
26. srpna

Tak tohle bylo skvělý! Relativně dlouho se mi nestalo, že bych se u knihy doslova nahlas smála, to až u této.
Jako je jasné, že některé situace jsou trochu nadnesené a že ajťáci jsou zcela normální lidé (mnohdy možná normálnější než v jiných oborech), ale přesto tomu musím dát plný počet hvězd, bylo to skvělý čtení a těším se na druhý díl ;D

sola_lupa
27. dubna

Útlá knížka uprostřed objemnějších svazků v knihovně... tak proč ji nezkusit. Příště si tohle přemýšlení rozmyslím. Až na Kropáčkovi pokusy zažít každý den něco nového, to bylo takové nijaké. Vtip knihy mě bohužel minul.

Dany58
13. března

Knížku jsem přečetla v autobusu cestou ze školení (nic jiného jsem u sebe neměla), ale moc jsem se nebavila. Nechápu proč tato útlá brožovaná knížka stojí 245 Kč. Ještě, že jsem si ji půjčila v knihovně.

Clea3112
17.11.2017

Úsměv na rtech u mě kniha vyvolala a to se počítá :) Nenáročná pohodovka, a pokud máte ve svém okolí nějakého ajťáčka, vaše laskavé pochopení pro něj se jistě prohloubí....Oni ten svět prostě vidí "trošku"
jinak :)

freejazz
15.11.2017odpad!

keby som napísal a nebodaj vydal niečo takéto, chodím po kanáloch. naletel som na meno a popularitu. toto bolo supertrápne a prázdne, škoda času

aktak1203
15.05.2017

Trochu trapné čtení, ale chápu, že si najde své čtenáře - asi Ajťáky?? Ale nechci být zlá, já sama jsem nic nenapsala a asi je na to potřeba trochu talentu. Hodit na papír myšlenky nestačí.

kusma
22.03.2017

Některé kapitoly byly výborné, většina ale pouze průměrná. Povedla se víc druhá polovina knihy. Jako oddechovka naprosto ideální.

habs
17.03.2017

Bavil jsem se dobře, měsíce u kterých jsem se smál nahlas značně převažovaly nad těmi "slabšími".
Můžu s klidným svědomím doporučit všem kdo přišli do styku s nějakým ajťákem, :-)

karel0684
25.02.2017

Nejhorší na této knize je, že takoví ajťáci existují. A ještě horší jsou uživatelé.

Miqqie
16.02.2017

Četl jsem s dlouhými přestávkami, ale moc to nevadilo, protože nejde o ucelený děj. Co jsem ale při čtení musel naprosto zásadově dodržovat, bylo čtení textu s vnitřním hlasem Lukáše Pavláska. Až teprve tehdy to bylo vtipné. Bez tohoto vylepšení to byly nudné a absurdní příběhy. Takže když jsem striktně dodržoval toto pravidlo, dobře jsem se bavil.
Jeho fanouškům doporučuji a nezapomeňte na jeho hlas :)

chanahd
11.02.2017

Moc humorné mi to nepřišlo.

pkweb.eu
26.01.2017

Vesměs je to přesně podle očekávání. Kniha mě ničím nepřekvapila a docela jsem se pobavil.

SmajlinkaCZ
19.11.2016

Neurazilo, nenadchlo.

frkotik
27.10.2016

To teda byla slabota. Nejhorší byla ta zarámovanost jednotlivých příběhů vždy do jednoho měsíce, dost uměle vytvořené... Myslel jsem si, jaká to nebude bomba a nebyla :)

Strmiska
23.10.2016

Pro pracovníky v IT povinná četba.

ajtak
18.10.2016

Sice kniha začala nadějně, i jsem se zasmál, ale pak už mi tam toho moc vtipného nepřišlo. Je to krátká kniha, ale spíše za to nestojí, čekal jsem nějaký lepší humor typu it crowd, tbbt apod. Možná kdyby to autor vyprávěl, tak by to bylo vtipnější. Nebo by to musel psát opravdu ajťák, který zná takové ty technické průpovídky.

Ben Nevis
06.10.2016

Nějací ajťáci se v tom asi najdou a budou kejhat jako potrefená husa. Nicméně nedá se říct, že by knížka charakterizovala celé toto povolání a jeho protagonisty. Někteří ajťáci koukají v práci na filmy, jiní lítají jako hadr na holi. Záleží na firmě. Je však pravda, že to povolání přitahuje určité typy inteligence víc než jiné. :-)
Humor mi tu však přijde poněkud nedotažený. Hlavní hrdina se rozhodne pro nějakou akci/činnost/změnu a pak ji na začátku nebo v půlce vzdá a to je celá zápletka měsíce. Často mi bylo spíš trapně než abych se bavila. IT crowd to prostě není.

pobijecmuch
30.09.2016

Lukáše mám rád pro jeho (taneční) humor, ale toto jsem asi nepochopil. Pro mně je to jednoduché čtení žáků základní školy. Snaha byla, ale asi ne velká ..... ha-ha, hi-hi, ho-ho.

blonde_elis
29.06.2016

Po knize jsem sáhla hlavně kvůli jejímu autorovi. Humor Lukáše Pavláska mi byl vždy blízký a jinak tomu není ani v této knize. Zpočátku jsem se nasmála opravdu vydatně, četla jsem knihu v MHD, a tak jsem musela snášet mnoho pohoršených pohledů, když se mě zmocňovaly neovladatelné záchvaty smíchu... :D Nicméně druhá polovina knihy už mi připadala vtipná o něco méně. I tak ale stojí za to.
Krátké a vyloženě oddechové počteníčko, ale pokud máte rádi Pavláskův styl humoru, rozhodně si ho nenechte ujít! :)

Spýťa
06.06.2016

Dost jsem se pobavil.

RSR
25.05.2016

Takové milé, odpočinkové čtení.

Gibis
05.05.2016

Vážně jsem se pobavila :) Při čtení jsem si živě dokázala představit, jak příhody vypráví právě Lukáš Pavlásek, s tím svým stále jako by trochu překvapeným výrazem ve tváři a vykulenýma očima a zážitek byl o to veselejší :)

orson
12.04.2016

Nečekaně dobrá a vtipná kniha... hlavně pro nás, které IT živí / živila. Tolik trefných a vtipných situací se jen tak nevidí. Doufám, že bude časem nějaké pokračování.

Monike
04.04.2016

Skvele jsem se pobavila!Super oddychovka :-)

babyboar
08.03.2016

Zprvu jsem se smála docela hodně, pak už o něco méně. Velmi oddechové čtivo pro každého, kdo měl kdy co do činění s nějakým "ajťákem". Ačkoli vtipy jsou velmi jednoduché a toho skutečně ajťáckého humoru je tam jako šafránu. IT Crowd to fakt není.

tulip131
08.02.2016

Jako čtenářská jednohubka do vlaku na dlouho cestu, což byl i můj případ, to jde. Ale každá stránka navíc by už byla nudná. Ale abych nebyla úplně negativní, několik úsměvných chvilek to mělo.

tess.for
30.01.2016

Humor Lukáše Pavláska musíte buď mít rádi a nebo neradi. A kdo ho má rád, tak by si určitě měl přečíst tuhle skvělou knížku. Viděla jsem tam nejen IT Crowd a fakt jsem se pobavila. Těším se na další.