Johny_H. Johny_H. komentáře u knih

Jako z lásky Jako z lásky Ed McBain

Upřímně nemohl jsem být více vzdálený k možnostem kdo je pachatel. A přes to vám dá na konci autor možnost pár řádek před vyřešením zjistit kdo za tím stojí. Opět moc povedené dílo o tom jak pracuje 87 revír.

28.11.2023 5 z 5

Ivan Mládek obrazem i slovem Ivan Mládek obrazem i slovem Ivan Mládek

Asi mám raději jeho hudební, knižní nebo televizní tvorbu než tvorbu malířskou. Takto obrazy jsou stejně jako vše od Pana Mládka dokonalost sama a sám bych si rád nějaký pořídil, ale nějak neumím tento styl knih číst.

25.11.2023 5 z 5

Hory mají oči – Počátek Hory mají oči – Počátek Jimmy Palmiotti (p)

Perfektně nakreslené samá akce a brutalita a dokonce to má i dost zajímavý děj. Jako jednohubka je to parádní dílo.

23.11.2023 5 z 5

Pro hrst dukátů Pro hrst dukátů Juraj Červenák

Ok tak toto byla neskutečná jízda. Pojďme si to trochu rozebrat je trochu složitější se v této knize alespoň pro mě vyznat v jménech, ale i tak jsem si to neskutečně užil. Akce bylo požehnaně a o osud jedné konkrétní postavy jsem se skutečně bál. Celou dobu je budována výborně atmosféra a to i přes trošku kostrbatou první kapitolu. Jen doporučuji od stránky 250 je dobré knihu dočíst jedním dechem. Jelikož já jsem skončil na stránce 308 a to napětí než jsem se vrátil z práce a mohl to dočíst bylo opravdu strašné a měl jsem co dělat se soustředit. Jako vždy musím dát 5/5 a snad díl 9 vyjde co nejdříve v češtině a objeví se u nás v knihovně.

23.11.2023 5 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Mám moc rád tohoto autora, ale tohle mi vůbec nesedlo. Moc postav a pořádně nevím co se tam dělo až jsem byl nucen občas přeskakovat a to opravdu nedělám.

19.11.2023 1 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Přesto že jsem zastáncem otevřených konců tak zde bych ocenil mírný epilog ohledně toho jak se našemu pavoučkovy žije dál po skončení hlavního příběhu. Jinak není co hodnotit. Napsané je to perfektně a příběh je také perfektní což je u pana Niedlla už standart a těším se na jeho detektivní trilogii kterou mám v plánu.

16.11.2023 5 z 5

Město strachu Město strachu Alexander Gordon Smith

Čtvrtý díl je takový lehce výplňovým dílem, kde se musí dořešit vše staré a rozehrát velké finále. Stejně tak jako druhý díl musel budovat atmosféru pro třetí. Ano může to pro někoho být je nekončící akce která jen mění pozadí, ale mě to bavilo už jen z toho důvodu, že víme komu máme fandit a kdo je tak v uvozovkách kladná postava pro náš příběh. (Ano touto poznámkou narážím na z mého úhlu pohledu knihu která je také provázená akcí jen se mění pozadí a dobře to nedělá Stroncium.) Moc jsem si knihu užil a nemohu se dočkat nového roku, až vyjde díl Poprava.

11.11.2023 5 z 5

Příliš tiché hodiny Příliš tiché hodiny Ed McBain

I když nejsem čtenář povídek tak toto jsem si užil. Nejlepší byla první a pak to šlo kvalitou dolů. První i druhou jsem si neskutečně užil poslední byla slabší ale ne na tolik abych ubral bod na celkovém hodnocením. Tuto sérii mohu zatím jen doporučit každému kdo má rád méně morbidní detektivky s propracovaným vyšetřovacím systémem.

07.11.2023 5 z 5

Krev, pot a skluzy - Ivánku, kamaráde... Krev, pot a skluzy - Ivánku, kamaráde... Petr Čtvrtníček

Velice zajímavá kniha která pro lidi kteří mají rádi Petra Čtvrtníčka je jako stvořená. Jeho humor má své kouzlo a Ivánek je legenda stejně tak jako jeho série o startování internetu. Zde jsou tyto scénky v psané podobě a je to naprostá paráda. Pro mě škoda pro někoho výhra že od 150 stránky se míjíme s prostředím divadelní hry Ivánku kamaráde a jsou zde kapitoly o fotbalových korupcích, které jsou dobře napsané, ale mě toto téma nezajímá a tak jsem to jen prošel abych se dozvěděl zda je to až dokonce a je proto strhávám jednu hvězdu, ale někoho to může zajímat to zase jo napsané je to pěkně.

04.11.2023 4 z 5

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

(SPOILER) Jedná se o prvotinu a možná jsem něco nepochopil. Dějová linka s detektivem byla v pořádku, i když byla málo popisná na místech činu a zbytečně podrobná v postelových scénách. Policisté stojí na mrtvém bodě a vše se vyřeší na pár stránkách. Mimochodem, IT oddělení by asi přišlo na sledovací aplikaci, když dokážou odemknout mobil a prohlédnout ho celý, včetně smazaných zpráv.

Co měla být dějová linie se Zuzanou? Její románek zabírá velkou část knihy a vyšetřování se ani nedotkne. V půlce úplně zmizí, jen aby se na konci zase vrátila. Mám podezření, že autorka napsala detektivku a nakladatel jí řekl: Hezký příběh, ale krátký. Autorka neváhala a dopsala román se Zuzkou. Nebo mě napadá, že se nemohla rozhodnout, zda napíše román nebo detektivku, tak to smotala dohromady.

Pokud počítáme, že se jedná o prvotinu, tak hodnotím 4/5 pro detektivní část a 3/5 pro romantickou část. Na míchání žánrů mám názor 1/5. Mám Lucii rád. Opravdové zločiny si pravidelně pouštím, vždy to zlepší neděli. Ale tady bych doporučil buď psát romantiku pro ženy nebo detektivní žánr. Vzhledem k tomu, že kniha je detektivka, tak dám detektivnímu části příběhu vyšší váhu při hodnocení a výsledek je 3,5 a zaokrouhlím nahoru kvůli tomu, že autorka je sympatická a je to prvotina.

02.11.2023 4 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Napínavé od začátku do konce. Opravdu povedený díl který je místy až moc pro některé lidi krvavý než díly předchozí mě jako otrlému to ovšem nevadilo a celé jsem si to moc užil a nemohu jinak než dát 5/5. PS: Mě tato knihy vyšla na dovolenou a pokud nejste rychlí čtenáři doporučuji si na ní udělat čas jelikož ji budete chtít dočíst co nejdříve.

29.10.2023 5 z 5

#Murdertrending - Chci vidět popravu v přímém přenosu #Murdertrending - Chci vidět popravu v přímém přenosu Gretchen McNeil

Souhlasím s Rodaw že mezi knihami je málo vyvraždovaček a musím říci že nápad je velice dobrý a zato dávám 4 hvězdy, ale šlo to lépe uchytit. Například s hlavní postavou Dee jsem se měli setkat tak jak jsme se setkaly to ano, ale její minulost neměla být vyprávěná její postavou ani na ní neodkazovat, ale například jsme se o ní mohly dozvědět formou vyšetřování případu z minulosti který by probíhal na lichých kapitolách nezávazně k příběhu než by se spojil. A stejně tak mohla tato kniha být ze série knih kde by vyšla jedna kniha předtím, kde by byli naši zabijáci z ostrova jako vrazi na svobodě a probíhalo by po nich pátrání. Takové dopadení Kuchařky bych si jistě užil. No a mohlo by to končit tím, že by do cely dostaly dopis a to by byla pozvánka na ostrov kde budou vykonávat tuto "práci" samozřejmě tam by neměli ještě přezdívky a nevěděli bychom co je v dopise a když nad tím přemýšlím mohly by to být povídky.

25.10.2023 4 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Moc pěkně napsaný příběh jak už jsem od autora zvyklí. Pokud si ovšem nevybere jako hlavní postavu nepříjemného člověka což se stalo jen u jedné knihy. Lukáš je neuvěřitelně příjemný a velmi zajímavá postava svou pasivností k boji a je zde vidět velký charakteristický posun od prvního dílu a těším se na závěr série 5/5 jinak propojení knih opravdu moc oceňuji. Takové malé pomrknutí po čtenáři.

22.10.2023 5 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Alexander Gordon Smith

Moc pěkná kniha která se z temného sci-fi příběhu mění na psycho horor alespoň prvních 150 stránek a to stojí opravdu zato. Těším se na další příběh a nemohu jinak než 5/5 a asi se podívám i na jiné knihy od autora.

19.10.2023 5 z 5

Udělal jsem to já! Udělal jsem to já! Ed McBain

Moc smutná detektivka až spíše drama, která ukáže hlavním hrdinům že každý je smrtelný. Nic méně jako detektivka to moc zajímavé není a proto ubírám jednu hvězdu.

17.10.2023 4 z 5

Cesta do Říma Cesta do Říma Ben Kane

Poslední díl který se nečetl nikterak špatně, ale repetitivní tažení Romula s armádou už bylo moc prakticky všechny knihy se tohoto týkaly a vždy se dostal do maléru jen aby ho vyřešil a myslím si že si to ke konci uvědomil i autor a proto zkrátil Romulův příběh. Podle mě by šlo tento příběh (myslím celou trilogii) dát do rozumné 1 knihy o 500 stránkách ale na trilogii to téma moc není.

16.10.2023 3 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Není to úplně nejhorší jen postavy jsou takové ploché a kniha zbytečně dlouhá. Spoustu věcí co se zde odehrává nemá na následující děj vliv a myslím si, že by toto téma šlo zpracovat trochu jinak tak nějak temněji aby to byl spíše horor. Nejhorší a nejmíň zajímavá postava zde byl komisař kterého jsem jen a jen těžce překousával protože byl opravdu příšerně nezajímavý. hodnocení 2,6 hvězdičky a tedy zaokrouhlím na 3.

11.10.2023 3 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Nádherné dílo plné zvratů. Přestože skoro každému dojde, kdo je viník hned na začátku a myslí si, jaká to bude nuda na konci ohledně rozřešení, tak přijde zvrat, a i když si už teď myslíte, že víte vše, tak se zase mýlíte a je tu další zvrat naprostá paráda 5/5. Jinak Jaroš je prostě nejlepší a jestli autor tuto postavu v nějakém díle zabije tak mu uberu pár hvězd, jelikož je to dost možná nejlepší literární postava.

11.10.2023 5 z 5

Pralinky z mašinky Pralinky z mašinky Záviš (p)

Nádherné dílo u kterého se zasmějete a najdete zde vhodné básničky i pro menší děti já osobně jsem si tuto knihu od Záviše užil nejvíc ze všech a dole jsem zanechal pár básních u kterých jsem se málem rozbrečel smích, nebo jsem se musel opravdu zamyslet .

Kurevník

hned k panu faráři

Párek labutí

Na jezeře párek labutí
inspiroval ženu k sehnutí
za chvíli měla už plná ústa
zastrčil ho a řek moje úcta

07.10.2023 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Bráním se této knize dát 5/5 a upřímně by to kvůli přílišným jménům bylo na 4/5. Nic méně příběh je neuvěřitelně poutavý a i když nestíháte sledovat některé osudy velmi vedlejších postav jako já tak si tuto knihu užijete a proto přidávám jednu hvězdu navíc.

05.10.2023 5 z 5