Krev, pot a skluzy - Ivánku, kamaráde...

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Petr Čtvrtníček napsal hru Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? na přelomu roku 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál ve fotbalovém svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel. V beznadějně vyprodaných sálech exceloval v hlavních rolích Petr Čtvrtníček společně s Jiřím Lábusem za živého hudebního doprovodu Malého symfonického orchestru BEZDREV. Tato kniha je nejen literárním přepisem této hry, ale přináší mnoho dalších motivů z pera nepřéhlednutelně upřímného mystifikátora Petra Čtvrtníčka. Není tedy vyloučeno, že tato jeho literární prvotina se fotbalu nakonec vůbec nebude týkat... Faktografickou část knihy Mrdky nepochopily nic zpracoval a připravil k vydání Dr. Zdeněk Pavlis. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111654/krev-pot-a-skluzy-ivanku-kamarade-111654.gif 3.817
Žánr
Humor, Literatura česká
Vydáno, XYZ (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Krev, pot a skluzy - Ivánku, kamaráde...

Přidat komentář
Venda32
16.02.2020

Čtvrtníček je génius. Z odposlechů udělat hru, na kterou se budou stát fronty, to už chce mít pod čepicí. Vydání knihy, která bude úspěšná, už je jen pochopitelnou třešničkou na dortu. U knížky se pobavíte a nudit se nebudete.

OldaB
21.12.2016

Co dodat, prostě klasika. Naživo to je samozřejmě o level výš.


Koka
29.04.2013

V době všeobecného marasmu se pořád najde pár lidí, kteří se k svinstvům stavějí čelem - kritikou, opovržením. Uplátkářství, které je léta přisáté na sportu, způsobem sobě vlastním obnažil a vysmál Petr Čtvrtníček a kolektiv v knížce Krev, pot a skluzy, ve veřejnosti známé spíše pod názvem divadelním - Ivánku, kamaráde ....
Po šokujícím scénickém čtení Ivánkova příběhu, poskládaného z policejních odposlechů, vyšla i knižní verze, neboť naštěstí - jak říká autor - "každej má nějakej bod tání."
Pokud nechápete, proč se pořád dokola řeší korupce ve fotbale, ve stavebnictví, v politice, ve veřejné správě, tak si vzpomeňte na Ivánkova slova: "dyť já to nedělám pro sebe!" A takových nezištných obětavců je u nás hodně!
Tato kniha by měla být povinnou četbou. Autorovi a kol. patří zásluha, že alespoň jeden špinavý příběh nezůstal pokrytý vrstvou bankovek natolik, aby na něj nebylo vidět.