Les přízraků

Joachim Stein zimuje na hradě Stříbrná skála. Klidné Vánoce s rodinou však zkalí potyčka se zločineckým podsvětím v nedalekém městě Trutnov. Vzápětí kapitána požádá o pomoc bohatá šlechtična Beatrix Zilvárová, jejíž milovaný synovec a dědic Adam zmizel na lovu. Zatímco Stein s věrným pobočníkem Jarošem zjišťují, zda šlo o únos a kdo za ním stojí, přímo v ulicích Trutnova dojde k brutální vraždě váženého měšťana. Aby rozpletli záhady, které jsou možná propojené, musejí se kapitán a seržant vydat až do strašidelného lesa v Krkonoších a bojovat tam o holý život. Navíc ve Steinovi narůstá obava, že by nebezpečí mohlo ohrozit i jeho nejbližší. Juraj Červenák přináší už šestou knihu z cyklu historických detektivek zasazených do dob protitureckých válek na sklonku šestnáctého století....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422754/big_les-prizraku-xrx-422754.jpg 4.6354

Kapitán Stein a notár Barbarič 6.

Detektivky, krimi, Literatura slovenská, Historické romány

Vydáno: , Argo

Les prízrakov, 2019

Kniha Les přízraků

Harold

Skvělý detektivní a především dobrodružný příběh. Děj perfektně odsýpá, celá kniha se čte jedním dechem. Chvílemi dost napínavé, ovšem celkově odpočinkové čtení. Líbí se mi detaily zbraní hlavním hrdinů i padouchů. Prostředí Podkrkonoší je velmi dobré, temné lesy s potoky počátku 17. stol. si dokáži živě představit. Chvílemi se jedná docela o krvavou záležitost, ale veškerá syrovost dobře sedí místu, času i hrdinům, kteří si prošli mnohé střety s Turky v minulosti. Vřele doporučuji

Petrasuvicka

Miluju Jaroše (stále ještě úplně nechápu proč, nicméně jeho fyzickém vzhledu mám naprosto dokonale přesnou představu :D ). Původně jsem po téhle knížce chtěla sáhnout po něčem jiném, protože jsem si říkala, abych neměla příliš mnoho Červenáka a Steinových jatek za sebou. Naopak se po Lesu přízraků příšerně těším na plzeňský případ. Stále čtivé, akční, dobrodružné, napínavé a hezky propojené s místními pověstmi a legendami.

Opatov

Sice mi chyběl Barbarič, ale i tak čtivé dobrodružství. Tajemný les ztratí v průběhu děje své kouzlo a počet mrtvol dostačující. Steinův trochu morbidni způsob vyšetřování nemá chybu.

avalonek

Zase jsem se vrátila k mému velmi oblíbenému spisovateli.A musím říct,že jsem to tentokrát přečetla šílenou rychlostí,jak to bylo dobrý..Sice nezastávám Steinovu víru a přesvědčení,ale přesto jsem si ho oblíbila a Jaroš,ten mě jako vždy nezklamal svým temným já..Prostě dobré čtení

OldřichHanton

Přestože jsem Les přízraků četl hodně dlouho, moje dojmy z něj jsou docela dobré. Když už jsem se ke čtení dostal, dobře jsem se bavil. Je to samozřejmě vyloženě oddechová četba, spíše dobrodružný příběh, než detektivka, navíc s pár téměř pohádkovými motivy.
Když v předchozím dílu série chyběl kapitán Stein, tentokrát odpočívá notář Barbarič. Ději to ale nijak nevadí, autor má zase více prostoru propracovat ostatní postavy a otevřít vedlejší dějové linky, které asi budou pokračovat v dalších dílech ságy. Prostředí Trutnova a Krkonoš je určitě atraktivní a pro takový dobrodružný příběh dobře zvolené.
Les přízraků je podle mě jeden z nejlepších dílů série, tak doufám, že to bude pokračovat i nadále. Už stihly vyjít další dva díly a Já mám trochu skluz, ale ten myslím brzy doženu.

ErikaKej

Dalšia sólovka, tento krát absentoval Barbarič, ale podobne ako Vlk a Dýka, ani tento krát to na kvalite nič neubralo. Hoci musim povedať, že predchádzajúca kniha ma oslovila viac - osobný pocit. Dej je stále veľmi pekne napísaný, plynie rychlo, v knihe bolo niekoľko prekvapivych momentov, bavilo ma nahliadnutie do Steinovskej familie a osobne som fandila Jarošovi a som zvedavá ako bude story pokračovať.
Knihu som počúvala v audioverzii a Marek Geišberg opät vynikajúco! Neviem si Steina a Barbariča predstaviť v prednese nikoho lepšieho. Juraj Červenák vo mne vypestoval závislosť a Marek Geišberg zavislost na Červenákovych knihách len v audio- podobe. Už aj idem na další diel.

Tato řada je opravdu výborná a i když knih stále přibývá, vůbec neztrácí na kvalitě ;-), právě naopak. Protože konkrétně tento případ, který vyšetřují pouze kapitán Stein s Jarošem, je (zase) naprosto dokonalý! Tentokrát se vypravíme do Trutnova a pochopitelně ani o napětí nebude nouze ;-). Kromě toho se čtenář lépe seznámí se soukromým životem Steina a na scéně se objeví i jeho manželka Magdalena a děti, z nichž nejstarší Johanka hraje dost důležitou roli. A tato částečně romantická linka mi byla opravdu hodně sympatická ;-). Především je ale nutné najít zmizelého Adama a zároveň zjistit, kdo zabil pana Smiřického. Pátrání se tedy rozběhne na plné obrátky a samozřejmě po několika (často i nečekaných) zvratech se Steinovi podaří nejen tyto, ale také další zločiny objasnit. Na závěr bych už jen ráda dodala, že bych se opravdu nutně chtěla dozvědět, jak to bude dál s Jarošem a co mu vlastně chybí? Snad na něj tedy autor nezapomene a vysvětlení nabídne v další části, na kterou se již nyní moc těším :-).

Ivan F

Príbeh o tom, ako sám pán kapitán (no takmer sám, má po ruke kaprála Jaroša) ťažký prípad vyšetruje a popritom sa aj presťahuje. Vyšetrovanie mu ide od ruky, síce sa sem tam na tŕnistej ceste k zdarnému cieľu občas potkne, ale vždy nájde správny smer. Jeho osobný život veruže cnostným príkladom nie je, hoc puritánom by sám seba mohol a chcel zovať, no na paloši má toľko krivého načiaraného, že ver do neba hintovom sa nepovezie

Takmer sólo pre kapitána (ako predtým notárovo) je super, čitateľ sa mnoho dozvie o tom, ako poverami sa národ nechal nabaláchať (paralela so súčasnosťou) a ako sa vtedy (a dnes jakbydal) manipulovalo s verejnou mienkou. Minule som napísal, že sme v tomto nepoučiteľní, ale ako sa tak pozerám na celý svet, nie sme v tom sami. Ľudí na zemi pribúda, no hodnota IQ a EQ je jemne zvažujúca sa - nožnice sa otvárajú. V každom prípade Jurajovi patrí vďaka, že kapitánsko-notársku sériu naťukal cez klávesnicu do textového editora.