#Murdertrending - Chci vidět popravu v přímém přenosu

#Murdertrending - Chci vidět popravu v přímém přenosu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423135/bmid_murdertrending-chci-videt-popravu-v-jSc-423135.jpg 4 36 36

Když se Dee probudí z bezvědomí na podlaze chabě osvětleného skladiště, pochopí, že se má stát další obětí aplikace Murdertrending, která dovolí zbytku světa sledovat online popravy odsouzených zločinců. Likvidace vrahů je jedna věc, ale Dee se nehodlá vzdát a zemřít v přímém přenosu před zraky milionů diváků za vraždu, kterou nespáchala.... celý text

Přidat komentář

Johny_H.
25.10.2023 4 z 5

Souhlasím s Rodaw že mezi knihami je málo vyvraždovaček a musím říci že nápad je velice dobrý a zato dávám 4 hvězdy, ale šlo to lépe uchytit. Například s hlavní postavou Dee jsem se měli setkat tak jak jsme se setkaly to ano, ale její minulost neměla být vyprávěná její postavou ani na ní neodkazovat, ale například jsme se o ní mohly dozvědět formou vyšetřování případu z minulosti který by probíhal na lichých kapitolách nezávazně k příběhu než by se spojil. A stejně tak mohla tato kniha být ze série knih kde by vyšla jedna kniha předtím, kde by byli naši zabijáci z ostrova jako vrazi na svobodě a probíhalo by po nich pátrání. Takové dopadení Kuchařky bych si jistě užil. No a mohlo by to končit tím, že by do cely dostaly dopis a to by byla pozvánka na ostrov kde budou vykonávat tuto "práci" samozřejmě tam by neměli ještě přezdívky a nevěděli bychom co je v dopise a když nad tím přemýšlím mohly by to být povídky.

Rodaw
21.05.2022 4 z 5

#MURDERTRENDING
Hodnocení Knihánkova: 4 ⭐️

Říkám to pořád - vyvražďovaček je mezi knihami tak strašně moc málo! Proto vždy, když objevím nějakou novou, vnímám to za svátek a velkou vzácnost. A ano, toto je survival:).

Ocitáme se na ostrově, na kterém probíhají popravy zločinců odsouzených k trestu smrti - jednou z nich je i naše hlavní hrdinka Dee (která je však přesvědčena o tom, že zločin nespáchala a je nevinná). Je to taková "naháněčka" - speciálně vyškolení zabijáci loví tyto zločince a zabíjí je (přičemž každý ze zabijáků ma svůj specifický způsob zabíjení). Vše je vysíláno online a "normální lidé" celou tuto show velice prožívají - uzavírají sázky, zabijáci (ale i zločinci) mají své vlastní fankluby...

Zní to všechno úžasně, že? Mně taky, to si piště... :-) ... Teď se pohybuji na tenkém ledě, musím být opatrná s volbou slov... Každopádně tento (neodolatelný a boží) námět v knížce v reálu zase tolik není - resp je tam tak trošku jinak. Prostě se to odvíjí krapet jiným směrem, než jsem čekala. Já osobně bych byla radši za jiný vývoj (protože by byl víc vyvražďovací), ale takto se tam třeba objevila jedna velice zajímavá zápletka (související s minulostí), která byla docela mrazivá... + můj hlavní "problém" (uvozovky, protože knížka se mi líbila): jde poznat, že je to kniha psaná pro teenagery. Kdyby byla psaná rovnou pro dospěláky - a tím pádem i drsnější, já jsem spokojenější :D.

Každopádně abych to shrnula: doporučuji. Bylo to napínavé, je to survival a takových knih si musíme cenit! Ale tím, že je to čtení pro teenagery - je to trošku jemnější a "odlehčenější". Moc bych si přála, aby v Česku vyšly i další díly (ale tak nějak se vnitřně bojím, že nevyjdou). Konec si o pokračování přímo říká. 4 hvězdy dávám hlavně za ten námět...

Ale jako takovou odpočinkovou záležitost doporučit můžu a vlastně i chci! :)
Více brzy na mém YouTube - Knihánkov :)


Tereza137
13.04.2022 5 z 5

Opravdu úžasná kniha, prvně jsem nechtěla dávat vůbec 5* a proč jsem nakonec dala plný počet?

Ze začátku dával ten příběh smysl, vše jste pochopili, ale od půlky už vůbec. Všechno bylo nakousnuté, o všem jste pořád museli přemýšlet, jak to autorka myslela, proč je to tak a ne jinak. No, ale těch posledních 50 stránek?? Všechno to do sebe zapadlo, všechno začalo dávat smysl a to mě úplně ohromilo. Tento typ žánru fakt mám hrozně moc ráda a je až neuvěřitelné, co kvůli posedlosti jste schopni udělat.

Sice tam byly otravné postavy, ale to je v každém YA žánru a tady se to hodilo, protože i ta protivná postava se nakonec zachovala tak, jak bych nečekala. Úplně všechno mi začalo na konci dávat smysl a to bylo úžasné. Tleskám...

Knihu rozhodně doporučuji všemi deseti!

terezarath
17.12.2021 4 z 5

Námět? Na jedničku. Nic podobného jsem dlouho neviděla. Styl psaní? Příběh vám přímo utíká před očima, naprosto čtivá kniha.
Teď k té cílovce. Vraždy byly možná brutální, ale musím uznat, že celkový styl vyprávění a hlavní postavy posouvají knihu spíše směrem k Young adult literatuře. Nemyslím, že to knize zrovna dvakrát ublížilo, ale pravdou je, že bylo trochu zvláštní představit si sériového vraha, který si říká Gucci Oprátka.

Marekh
14.11.2021 4 z 5

Kniha byla napsána ve stylu knih HUNGER GAMES, kterou jsem nečetl, nebo URBAN GAMES, kterou jsem četl. Spíše bych tuto knihu zařadil mezi YoungAdult thrillery. Knihu hodnotím na 80 %.

Kniha byla čtivá, i když jsem odhadnul, kdo za vším stojí. Zajímavé byly také zprávy uživatelů, kteří komentovali jednotlivé vraždy!

S komentářem uživatelky Péťa1950 by se dalo souhlasit, když se člověk nad vším důkladně zamyslí. Jenže z druhé strany je bezbřehá svoboda a autor má volnost a může si psát téměř o čemkoliv včetně tématu poprav v přímém přenosu. Je na čtenáři, jestli po knize sáhne a knihu si přečte. Je to jeho svobodná volba. Pokud jej námět neosloví a nechce číst o vraždách včetně komentářů fanoušků této zvrácené krvavé reality show, ať knihu raději nečte a vybere si jinou knihu. Vždyť existuje tisíce a tisíce jiných knih, určitě hodnotnějších a pro mladé čtenáře přínosnějších než tato kniha. To bezesporu ano, ale je na každém, jakou knihu si vybere ke čtení.

V současnosti se však dívám na to dvojsečným pohledem. Z jednoho pohledu se na to snažím dívat pohledem zábavy, ačkoliv to možná některým čtenářům bude znít absurdně. Každopádně kniha se četla celkově dobře. V knize se vyskytovalo plno akce, napětí, pochopitelně plno vražd, ale z mého pohledu se to dalo číst a ani jsem nepřivíral oči. Určitě to nebude kniha pro každého a já osobně jsem knihy s tímto námětem příliš nečetl. Z druhé strany si říkám, kam ten svět spěje a proč knihy s tímto námětem jsou tak u čtenářů úspěšné a prodávané?! Ať tak či onak, autorka mě udržela u četby, nenudil jsem se, dokázala mě vtáhnout do příběhu, a také z tohoto důvodu jsem knihu přečetl na jeden zátah. :)

Vikos
02.08.2020 5 z 5

Nádhera! Skvělý napad. Skvěle napsané.

Péťa1950
16.07.2020

Kam zmizela krása literatury?Popisy brutálních vražd, násilí,které má řešit nenaplněné přání, lačnost lidí, kteří popravy sledují.Asi v polovině se dalo odhadnout pokračování. Kteří čtenáři jsou cílená skupina? Opravdu mladí tohle chtějí? Také mi to hlava nebere, jak napsala Alena_5.

Alena_S
05.07.2020

Hlava mi to nebere, ale zřejmě je to skutečně pro mladší čtenáře. Teda, až na ty drasťárny tam. Celé mi to trochu připomínalo české Urban games, které ale myslím nebyly tak překombinované. Tady jsem měla na konci chuť napsat hlavním špatňákům onu hlášku z Pelíšků: Co to muselo dát práce, a přitom taková blbost...

kaffa
02.03.2020 2 z 5

základní problém v téhle knize vidím v tom, že sem nebyla schopna k ní správně zařadit škatulku - ne žánrovou, ale tu, zda to mám brát vážně anebo s nadsázkou nebo dokonce účelově jako satiru.... což by podle mě mělo být čtenáři jasné.... pokud by tomu tak bylo, nebránila bych se dát lepší hodnocení....
přestože kniha je jakýmsi mementem k sociálním sítím a k reality show, nedokázala sem ji "brát vážně".... už jen tím, že tohle by podporovala vláda stejně jako tím, že hlavně závěrečné vraždění vyvolávalo na tvářích přiblbý úsměv....
rozhodně souhlasím s tím, že je to spíš pro YA čtenáře a za triller bych to taky nepovažovala....

Danago
21.11.2019 5 z 5

Popravy odsouzených zločinců online? A nejsou to jen tak běžné a humánní popravy, ale popravy hodně drastické. Co tento projekt sleduje? Snížení zločinnosti? Zisk? Zábavu? Moc? Nebo něco úplně jiného.
Dee , dívka odsouzená za vraždu své sestry , kterou nespáchala, má být další, jejíž popravu bude sledovat celý svět. Dee se ale rozhodně nehodlá vzdát bez boje.

Já bych knihu zařadila spíš jako sci-fi , nebo fantasy. Příjemná změna v tom, co se momentálně vydává. Námět je originální a překvapivý. Příběh je napínavý a plný zvratů, bez hluchých míst, čte se jedním dechem.
Svou atmosférou mi kniha připomínala Hladové hry, i když se jedná o něco úplně jiného.

Příběh bude asi především určen pro mladé dospělé. Přesto já jsem si čtení skvěle užívala.

Kočička911
02.11.2019 4 z 5

Jako dobrý ...
Napětí bylo, ale ani ne v půlce mi docházelo, jak to všechno je..
Ale že by zrovna thriller, to za mě teda asi ne..
Přišlo mi to jako literatura pro mládež..
Sice trochu morbidni a místy nechutná, ale to už se v knize o vraždách předpokládá..
Teda spíš o popravách.

A konec!
Nebo spíš konec?

Štítky knihy

boj o přežití ostrovy sérioví vrazi reality show

Autorovy další knížky

2019  77%#Murdertrending - Chci vidět popravu v přímém přenosu
2017  81%Nejsem žádná potrhlá holka