Johny_H. Johny_H. komentáře u knih

Inspektor s velkým mozkem Inspektor s velkým mozkem František Niedl

Tato série se opravdu povedla a je docela škoda že nejsou nějaké další díly. Moc pěkně psané a každá stránka je zajímavější a zajímavější a smysl pro humor autor opravdu má. Nenapadlo mě že se u detektivky kde se opravdu řeší vraždy dá smát nahlas.

29.02.2024 5 z 5

Poprava Poprava Alexander Gordon Smith

Moc krásná série a perfektní zakončení ke které se v budoucnosti určitě zase vrátím. Je pravda, že kdybych měl brát jednotlivé díly tak čtvrtý byl nejslabší. Takový výplněk ale zde to zase nabralo spád. Jinak všechny díly byly opravdu výborné.

25.02.2024 5 z 5

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

Docela zbytečně dlouhé a konec zase zbytečně zkratkovitý.

21.02.2024 4 z 5

Nerozhodnost Nerozhodnost Ed McBain

Původně jsem chtěl dát 4/5 jelikož se zde v podstatě neřeší žádný případ a neodvíjí se životy našich oblíbených detektivů, ale po přečtení samotného závěru knihy dávám knize 2/5 a doporučuji tento díl při čtení této série vynechat a jít na další. Vůbec o nic nepřijdete a nezkazíte si dojem.

20.02.2024 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Poprvé jsem na malého prince narazil jako na audio knihu načtenou Viktorem Preissem a byla to naprostá paráda. Nyní jsem jí vzal na čtenářskou výzvu z knihovny a toto je zkrátka dojímavý a nádherný příběh kterému se nedá co vytknout 5/5 a na 100% doporučuji.

13.02.2024 5 z 5

Příkopy Příkopy Jan Míka

První dvě povídky nic moc. Zajímavé je že to samé se dá říci i u předchozího dílu v každém jsou dvě povídky nezajímavé, alespoň pro mě u Náměstíčka je to Bič a Máti u Návsi jsou to první dvě a sestry a zde opět první dvě. Jinak jsou tam i skvosty a pokud jste viděli seriál musíte postavy jako je Lopušný, Loučný, Plecitá a Milda prostě milovat. Herecké obsazení bylo až na výjimky naprosto parádně vybrané.

12.02.2024 4 z 5

Záhady pro rychtáře (dvojkniha 5. a 6. díl) Záhady pro rychtáře (dvojkniha 5. a 6. díl) Jan Bauer

O proti předchozím dílům je tu velké zlepšení. Předchozí nejsou špatné, ale něco co neumím popsat jim k dokonalosti chybělo, ale tady to bylo jiné naprostá dokonalost.

12.02.2024 5 z 5

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

Mám neodbytný pocit, že se pan Kotleta rozepsal a a dělá své příběhy složitější a vzdaluje se to od klasického akčního B s prvky fantasy. Nemní to myšleno zle, ale pro mě toto není daleko raději mám od nej knihu Lovci či sérii Spad ta mi přijde přirozenější.

04.02.2024 4 z 5

Sekera Sekera Ed McBain

Tak po dlouhé době slabší díl nebylo to špatné, ale autor to umí i lépe. Rozhodně se těším i na další díly.

25.01.2024 4 z 5

Náves Náves Jan Míka

Nevím seriál u mě klesl oproti předchozímu. Nicméně i zde je pár moc pěkných příběhu například Třešňové květy. Jako kniha je to ale o dost čitelnější překvapivě než sil první nic méně i tak strháván za první dvě z mého úhlu pohledu nezajímavé povídky hvězdu

22.01.2024 4 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Autorku mám rád a užívám si její knihy Kořist série Černá zima nebo Strašidelné domy jsou skvělé, ale toto mi opravdu nepadlo do noty. Zbytečně dlouhé poměrně málo akce a dvě časové linie tomu také neprospěly.

20.01.2024 3 z 5

Šílená hra Šílená hra Sebastian Fitzek

Nevím zda je to způsobeno předchozí slabou knihou kterou jsem od autora četl, ale toto je naprostá paráda. Drsný, překombinovaný (v dobrém slova smyslu) a napětí které vás drží téměř od první stránky. Naprostá paráda a 100% spokojenost.

06.01.2024 5 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Moc pěkné plné akce o něco horší než první díl, ale stále paráda a jsem moc zvědav co bude ve třetím díle.

01.01.2024 5 z 5

Deset plus jeden Deset plus jeden Ed McBain

Napínavý příběh který se moc hezky čte a potěší každého příznivce 87 revíru. Na autorovi musím docenit, že dává ve všech příbězích pár stránek před koncem jasný bod kde má čtenář možnost zjistit kdo je vrah dříve než je odhalen.

26.12.2023 5 z 5

Náměstíčko Náměstíčko Jan Míka

Co napsat k této knize. Seriál jsem viděl nesčetněkrát možná že až nezdravě moc. Kvůli tomu jsem se také několikrát vydal na místa natáčení a příští rok si to projdu rád znovu. Možná je to způsobeno výkony herců, výborným scénářem nebo fenomenálním hudebním doprovodem od Petra Hapky kterého opravdu zbožňuji, ale tento seriál miluji kromě šesté povídky a co se týče knihy tak jsem si jí užil. Ano některé dialogy byly pozměněny a to buď jen prohozením slova ve větě nebo celé pozměněny někde to vadilo zvláště ve čtvrté a desáté povídce je to o dost lepší v seriálové verzi. Nic méně jsem si tuto knihu také moc užil a nemohu jinak je to srdcovka 5/5

23.12.2023 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Tři pohledy na stejný postapo svět. Moc pěkně provedené až na pár klišovitých zvratů. Jinak akce a napínavé až do konce který je pro spoustu postav hořkým vítězstvím. Každý kdo má rád zombie filmy si dost pravděpodobně užije i tuto knihu.

21.12.2023 5 z 5

Prahu rdousí strach (dvojkniha 1. a 2. díl) Prahu rdousí strach (dvojkniha 1. a 2. díl) Jan Bauer

Není to špatné, ale chybí tam více charakteristiky jednotlivých postav a trochu bych přidal více akce aby to nebylo až tak moc suché.

16.12.2023 4 z 5

Nenápadný vrah Nenápadný vrah James Carol

Není to špatné, ale první tři díly stačily. Ty měli akci a napětí tady je o poznání méně akce a až na závěrečných 100 stran je to utáhlá konverzace převážně mezi dvě mi postavami. No tři jsou málo tak dám čtyři ale zaslouží si to takových 6,5 z 10. U místního 5 hvězdičkového hodnocení je neštěstí že je kniha Příšerná, Špatná, v pohodě, průměr, lepší průměr a výborná. Byl bych raději za hodnocení do 10 hvězd, ale chápu že předělávat by to šlo jen velmi těžko.

12.12.2023 4 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Ano opakuji se, ale je až neuvěřitelné jak poutavě dokáže tento autor psát. Jeho propojení soukromého života, akce a vyšetřování je naprosto parádní. Vše je perfektně načasované a má to správné tempo, které vás vtáhne do děje a nepustí. Zkrátka není co vytknout.

06.12.2023 5 z 5

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

Naprostá paráda jako vždy jsem zvědavý jak to celé dopadne. Jinak přestože všechny knihy jsou na 5/5 a doporučuji tak dole dávám seřazeno od nejhorších po nejlepší knihy v této sérii

Rudý vrabčák
Na konci vesmíru