Záhady pro rychtáře (dvojkniha 5. a 6. díl)

Záhady pro rychtáře (dvojkniha 5. a 6. díl) https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410529/bmid_zahady-pro-rychtare-MlD-410529.jpg 4 16 5

Nová vydání románů Výkupné za krále a Krvavý cejch se dvěma středověkými detektivy: novoměstským rychtářem Jakubem Protivou z Protivce a jeho přítelem mnichem Blasiem. Děj prvního se odehrává v neklidné době konce 14. století, kdy čeští páni zajali a věznili krále Václava IV. Kdosi neznámý totiž těchto poměrů využil k troufalé loupeži klášterního pokladu augustiniánů na Karlově. Druhý začíná v hostinci U Zlaté husy na Koňském trhu, kde je zavražděn bohatý benátský kupec Balbi. Zvláštní znamení – krvavý cejch, který má na těle, zavede Blasia i Protivu mimo Prahu, do hradu nad řekou Sázavou, jehož majitel je údajně stižen rodovým prokletím…... celý text

Přidat komentář

Johny_H.
12.02.2024 5 z 5

O proti předchozím dílům je tu velké zlepšení. Předchozí nejsou špatné, ale něco co neumím popsat jim k dokonalosti chybělo, ale tady to bylo jiné naprostá dokonalost.

DraculasLady
20.03.2022 4 z 5

Pana Bauera už mám zařazeného jako neodmyslitelnou součást svojí knihovny, hned vedle pana Vondrušky. Jakub Protiva a Blasius jsou dokonale se doplňující postavy všech příběhů, kdy ruku v ruce dokáží leckdy vyšetřit i zdánlivě nevysvětlitelné případy. Něco je ovšem dílem až příliš velkých náhod. Dva příběhy v téhle souhře mi oproti ostatním přišli trochu nevyvážené, v druhém mi možná velká náhodovost už příliš vadila - jakoby autor vymyslel zápletku, ze které pak bylo normální cestou těžké vybruslit. Pár nevysvětlených skutečností k tomu jen dodávalo na neuvěřitelnosti. Ale když přimhouřím očko, pořád mě Bauerovy příběh dokáží pobavit a uspokojit. Protiva je navzdory svému jménu správných chlap na správném místě. A Blasius flanďák jak se patří. :)


Dandulka
21.05.2020 4 z 5

Nechápu, proč se v poslední době vydávají tyhle kompilace, když jsem již obě knihy četla jako samostatné. Pak to člověka mate, protože má pocit, že autor vydal nějakou novinku a zatím je to jen nové vydání starších knih. To mě docela mrzí.

iva23
15.10.2019 2 z 5

Bohužel jsem se ztrácela ve jménech a ani zápletka mě nechytla. Druhý příběh jsem ani nezačala číst.

wooloong
29.09.2019 4 z 5

Výkupné za krále - tak to byla divoká jízda! Naši hrdinové Jakub a Blasius s nevěstkou Magdalénou se vydávají do Jižních Čech, aby se co chvíli ocitali ve spárech lupičů, u stolů panstva, ve vězení, v pustém lese, pod šibenicí i v honosných komnatách a aby odpovědi na své otázky našli v milevském klášteře.
Krvavý cejch - tentokrát se nám do příběhu zapletou johanité, assasíni (skoro), učení Herma Trismegista, tajemné rodové prokletí, pár Benátčanů, jeden Syřan a poměrně slušná hromádka mrtvol, aby se nakonec ukázalo, že ... aha, neprozrazovat!
Slušné čtení, ale na pět hvězd to ještě není.

Kniha Záhady pro rychtáře (dvojkniha 5. a 6. díl) je v

Přečtených28x
Doporučených2x
Knihotéce29x
Chystám se číst5x
Chci si koupit4x