johi_murasova johi_murasova komentáře u knih

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

(SPOILER) Od autorky jsem měla hodně velká očekávání, jelikož její díla mají vysoká hodnocení. Já však úplně nevím co říct. Čekala jsem, že oheň bude mít v příběhu větší roli, no nevadí. Prolínají se zde dvě dějové linky, minulost a přítomnost rodiny. Minulost mě hodně bavila a přišla mi zajímavá, přítomnost mě však tolik nebavila a trošku jsem se do ní nutila, né úplně, ale moc mě to nebavilo. A teď teda k té slavné párty, o které je druhá polovina knihy. No obrovská houseparty celebrit, vadilo mi velké množství postav, které nedávaly absolutně smysl, a potom ten velký převrat o velkém shledání ale jo, samotný příběh rodiny Rivových mě bavil, jiné postavy už tolik ne. Celkově bych knihu zhodnotila jako takový průměr až nadprůměr, jedna část byla super a četla se nádherně a rychle a druhá část by mohla být trošičku zajímavější.

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Máme zde nejnovější knihu Colleen a musím říct, že mě bavila mnohem víc, než Odvrácená tvář lásky. Kniha je žánru novela, což neskutečně sedí - krátký, jednoduchý a poutavý příběh s nečekaným zvratem a pointou. Už na začátku mě děj pohltil a prvních dvacet stran jsem četla s otevřenou pusou. Postavy byly pěkně napsané, Beyah i Samson se k sobě pěkně hodili a i když byl zvrat takový jaký byl, jsem ráda že to takhle dopadlo (hlavně bez spoilerů, žejo).

18.06.2023 4 z 5

Woodhill Woodhill Eleanor Corvin (p)

Příběh byl originální a velmi zajímavý. Děj plynul rychle a dobře se četl. Bohužel mám pořád pocit, že tomu něco chybělo. I když prostě nevím co.
Tato kniha je vyloženě oddechovka po které sáhnete, při chladném podzimním večeru. A věřím, že kdybych ji opravdu četla na podzim, pod dekou a s horkým čajem v ruce, kniha by se mi četla mnohem lépe.
Co se týče postav, a jejich vzájemné chemie, tak se mi moc líbil Broderick.
Autorka knihu nazvala “hororovou. S tím já však úplně nesouhlasím rozumím, že je to kvůli těm duchům, ale co si budeme, takové identity jsou v každé druhé fantasy knize. Chápu však, že autorka chtěla zaujmout. Kniha mi byla poskytnuta za účelem recenze #spolupráce.

22.05.2024

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Knihy ze sportovního prostředí zná každý, ale už jste četli knihy z prostředí F1?
První, co bych ráda vyzdvihla je naprosto dokonalá vazba; miluju měkké vazby a tahle byla naprosto geniální. Další věc je obálka, nádhera.
Příběh byl originální a moc se mi líbil. Líbila se mi poznámka, že ani Mariana Zapata nemá žádnou knihu z tohoto prostředí. Postavy byly úžasné! Moc se mi líbila jejich chemie a vzájemné interakce. Vanessa byla bodyguard, modelka a knihomolka v jednom, a byla tedy pěkná střela. Naopak Tony mě občas pěkně štval, jeho náladovost bych asi v reálném životě nezvládla, nicméně obě postavy byly úžasné. Také se mi moc líbilo, že autorka zde zmiňuje i poruchy jako dyslexii a autismus.
Jediné co mi na knize nesedlo, byla grafická úprava stran.
Děkuji @michaela.schmiedlova.autor bylo to úžasné!

Ahoj, tady Sam Ahoj, tady Sam Dustin Thao

Tohle byla neskutečná emocionální jízda, kterou jsem dlouho u knihy nezažila. Hned u první kapitoly jsem brečela. Je to přesně ta kniha, co vám zlomí srdce.
Kniha se už od začátku četla velmi dobře, kapitoly ubíhaly a najednou jsem měla přečteno a volala jsem s brekem příteli, že mě nikdy nesmí takto opustit.
Postavy byly úžasné, naprosto jsem se dokázala do Julie vcítit a i když jsem s jejím chováním vždycky úplně nesouhlasila, tak se na ni nemůžu zlobit, protože jsem cítila její bolest. Sam byl zlatíčko a opravdu mi jeho ztráta byla neskutečně líto. Tohle si tihle dva nezasloužili.

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Tak tohle bylo úžasné! Svatba ve španělsku, fake dating a hate to love, naprosto dokonalá kombinace. Jedná se o velice čtivý a odpočinkový romcom hodící se na léto.
Hlavní postavy - Lina a Aron - byly neskutečně sympatické, a už od začátku jsem jim fandila, i když asi všem bylo jasné, že spolu opravdu skončí.
Na mě tam byly poměrně dlouhé kapitoly a myslím si, že to mohlo být tak o 100 stran kratší ale ve finále se mi to opravdu líbilo a to dokonce víc, než Hypotéza lásky. Těším se na další knihu autorky.

26.07.2023 4 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Další kniha, další tiktok trend. Zprvu jsem ji vůbec neměla v plánu číst, ale nakonec jsem podlehla a knihu si pořídila a jsem neskutečně ráda. Některé části mi sice sedly více, jině méně, ale to dávám za vinu mé lásce k youngadult knihám, což tahle rozhodně není. Postavy byly sympatické, chemie mezi nimi byla úžasná, jen mi dělalo trošku problém, že v jedné větě řekl Alex Avě d*vko a hned v druhé miláčku. Říkala jsem si *jen ať už se Alex rozhodne!* Na konci se podle mě takové oslovení nemuselo objevovat už vůbec, ale tak sto lidí,..
Nicméně těším se na další díl

26.06.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

(SPOILER) Máme tady další booktok senzaci! Hypotéza lásky obletěla celý internet a ty ohlasy jsou naprosto senzační, bohužel nemůžu úplně souhlasit. Je to dobrá kniha? Ano. 5/5? Pro mě asi úplně ne. Charakter Adama byl úžasný, padl mi do oka už od začátku, ale postava Olivie byla trošku zvláštní, neustále se za něco omlouvala (i když vlastně neměla za co ), pořád shazovala sebe nebo svůj výzkum a celou knihu jsem si vlastně říkala jak se taková holka může dostat na až na postgraduální studium. Celou tuhle knihu zabila scéna v hotelovém pokoji, bylo to hrozné a vůbec se mi to do té knihy nehodilo. Nebylo to špatné, ale taky né úplně top, milá oddechovka postavená na humoru. Jsem zvědavá na další autorčiny knihy. Jo a bonusovka byla podle mě úplně zbytečná sorry not sorry.

18.06.2023 3 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh Charlie Mackesy

Když jsem v práci poprvé viděla tuhle knihu, tak jsem se do ní hned zamilovala! Ty ilustrace jsou naprosto dokonalé a nádherné a kouzelné. Čekala jsem příběh na způsob Malého prince, a i když to bylo nakonec něco jiného, než jsem čekala tak příběh je krásný, milý a skromný, plný lásky a přátelství. Tuto jednohubku máte přečtenou za 20 minut, peněz ale vůbec nelituju, jelikož si v mém srdíčku našla speciální místo.

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Na knize mě nejvíc zaujala láskyplná a ohleduplná péče o paliativní pacienty v jejich domovech. Dovedlo mě to k myšlence jak dnešní mladá generace vnímá smrt a jak a kde dnes lidé umírají. Příběhy pacientů byly krásné, ale zároveň velice smutné. Nejvíc se mi líbily příběhy Anthonyho a Grace.
Kniha má však jednu chybu, která mě odrazovala od čtení, a to, že autorka příliš mluví o sobě, což mě moc nezaujalo - jaké měla problémy s partnerem, bydlením, atd. Myslím si, že kdyby nebylo těch autobiografických částí, a autorka by sepsala jen příběhy pacientů, bylo by to lepší. Ale i tak se mi kniha moc líbila.

18.06.2023 4 z 5

Tato kniha mě opravdu bavila! Ve spoustě věcech jsem se poznávala a uvědomila jsem si jak zažité vzorce přemýšlení a chování mám. Líbilo se mi, že je kniha napsaná přirozeně a tak jak autorovi zobák narostl. Určitě bych ji doporučila lidem, kteří ze všeho moc stresují a hodně nad vším přemýšlí, protože opravdu jen na pár věcech záleží a ostatní je třeba mít u .

První, kdo na konci zemře První, kdo na konci zemře Adam Silvera

Že to nebude veselé čtení, je jasné už od momentu, kdy se kouknete na (mimochodem nádhernou) obálku. První díl jsem četla v roce 2019 a doteď si pamatuju pocity, které jsem u čtení, potažmo po přečtení cítila a u téhle to nebylo jiné.
Do knihy musíte jít s tím, že víte, že tam někdo zemře. Bude to nejspíš někdo z hlavních postav a bude to bolet. Vás. A možná i hrdinu, kterého se to bude týkat.
Postavy jsou úžasné, milé, hodné a napsané tak, aby vám byla jejich smrt líto.. Hlavní zápletku jsem nečekala a posledních 60 stran jsem četla s otevřenou pusou, a tváří plnou slz.
Recenzi píšu pár hodin po dočtení a pořád se z toho vzpamatovávám. Smrt je nečekaná a hlavně není fér. Nehraje se na to, jestli jste právě začali život svých snů, nebo jestli žijete pod mostem. Bohužel i mě se letos odehrála jedna nepříjemná smrt, která neskutečně bolí. A tak si dovolím říct, že mě ta kniha opravdu zasáhla.
Pamatujme si proto prosím, hlavní message; užívejme si každý den, užívejme si momenty s našima nejbližšíma a hlavně, užívejme si život, dokud máme tu možnost.

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Tímto bych ráda pogratulovala a poděkovala autorce @michaela.b.autorka
U této knihy jsem viděla nespočetně moc hodnocení, kde se čtenáři rozdělili na dva tábory; jedni to milují a druzí nenávidí, (to je asi silné slovo, ale pointu chápeme žejo) a já? Naprosto to miluju!
Bylo to neskutečně čtivé, a mělo to snad všechno. Bylo to akční, napínavé, vtipné, erotické.
Hlavní postavy byly sympatické, a chemie mezi Nerem a Elisou byla úžasná, navíc, se mi líbilo jejich netradiční seznámení. Hlavní zápletka byla taky super a ten závěr? A epilog?? Já jsem strašně speechless. POTŘEBUJU ODPOVĚDI!
Nemůžu dočkat na další knihy.

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Tolik emocí achjoo. Vztahy matek a dcer bývají komplikované, ale tohle? Morgan a Clara si prochází složitým obdobím a pracují na svém vztahu. Celá kniha byla vlastně o jejich vztahu a bohužel musím říct, že mi tahle kniha nesedla tak jak jiné knihy Colleen.

20.12.2023 3 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Jako první bych chtěla moc poděkovat @humbook a @humbookblo za možnost recenzovat tuto knihu #spolupráce #humbookblogeri (ig: johi_sicte)

Tato kniha byla má první zkušenost s autorkou a jsem moc ráda, protože jsem si uvědomila, že to asi není nic pro mě.
Prvních 200 stran se nic nedělo, připadalo mi to opravdu nudné. Chápu, že Zapata je královna slow burn romancí, ale tohle mi přišlo až moc. Další věc co nemám ráda jsou dlouhé kapitoly. ahhhh
Ovšem samotný příběh se mi líbil. Zac byl zlatíčko a cute, jeho povaha byla úžasná, až teda na to oslovování Biancy “mrně, u toho se mi přetáčely oči.. Biancin charakter se mi také líbil. Jejich vztah byl krásný a vzájemné dobírání mi přišlo velice vtipné.
Námět sportovce a youtuberky mi přišel originální a ve finále i docela reálný; jejich každodenní starosti, žárlivost i komunikace. Bylo krásné sledovat jak si Bianca uvědomuje že Zaca nikdy nepřestala milovat a Zaca, který si postupně uvědomuje, že má Biancu rád.
Líbila se mi zmínka o Lukových, i když jsem S Láskou Lukov nečetla.

27.11.2023 3 z 5

Hra o tuříny Hra o tuříny Madame Lady

Jakožto velká fanynka Game of thrones jsem tohle prostě musela mít. Tato komiksová parodie vás neskutečně pobaví, a je to opravdu must have pro každého fanouška GOT. Přečtené to máte za hodinku, ale ujišťuji vás, že nebudete litovat.

03.07.2023 5 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Páni. Tak tohle bylo naprosto úžasné! Byl to můj první HumbookTip a nezklamal, takže děkuji @humbook za doporučení nejsem úplně milovník fantasy, ale kniha mě vtáhla do děje od první strany. Postavy byly úžasné, Wren i Rose byly sympatické, jejich love interest byli taktéž sympaťáci, i když závěr jednoho z párů mě docela zklamal, ale chápu, že to muselo nějak skončit, aby to bylo ready na další díl Absolutně nechápu, jak to mohly napsat dvě autorky, opravdu neskutečné. Nešlo to vůbec poznat, děj ubíhal, byl plynulý, nijak zdlouhavý a opravdu čtivý. Moc se těším na další díl a určitě ještě popřemýšlím nad nějakým fantasy

Harry Styles: Život a hudba Harry Styles: Život a hudba Malcolm Croft

Na knihu jsem se strašně těšila, a jelikož jsem fanynka One Direction a Harryho, nemohla jsem si ji nepořídit. Fotky jsou nádherné a informace, celkově ta jeho cesta je velmi zajímavá, i když jsem většinu z nich věděla. Nicméně je to fajn kniha, kterou by měl mít v knihovně každý fanoušek.

18.06.2023 3 z 5

Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Joanne Rowling

Z Fantastických zvířat se mi tento díl zdál nejlepší (kniha) co se týče jak dějem, tak celkovým zpracováním knihy. Ilustrace v knize jsou nádherné a je škoda, že nejsou i v předchozích dílech. Nové postavy byly fajn a a Mlok je pořád láska. Doufám, že vyjde i další díl.
Co se týče filmu, tak naopak mi přišel nejslabší a myslím, že to není třeba víc rozvádět.

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Miluju hudbu, New York, muzikály a proto, když jsem tuto knihu uviděla poprvé, byla jsem přesvědčena, že si ji chci přečíst. Hlavní postava Riley mi byla od začátku hrozně sympatická, líbilo se mi, že byla cílevědomá a šla si za svým snem za každou cenu . I členové kapely byly také sympatičtí a skvělé bylo i jiskření mezi Riley a Julianem. Také se mi líbilo prostředí prestižní školy.
Autorka zde přidala i pár závažnějších témat; závislosti, bulvár, ztráta soukromí. Sice jen tak povrchově, ale to naprosto stačilo.