JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

A tak to je, taková je realita. Přes prodávané úsměvy v médiích jsou pro spoustu lidí Vánoce zkouškou jejich duše.
Jsem ráda, že jsem si pořídila knihu s povídkami soudobých autorů.

13.01.2022 5 z 5

Přežít nebo zemřít: Manuál pro přežití ve zlých časech Přežít nebo zemřít: Manuál pro přežití ve zlých časech Aleš Přichystal

"Lepší, než proklínat tmu, je zapálit svíčku."Moc hezký citát na začátku knihy. Jinak je kniha protkána spoustou rozumných a přínosných rad. Po probuzení bych ji dala přečíst každému.
Nemohu se ztotožnit s předchozími nepěknými komentáři a myslím, že to není tím, že bych byla žena čtenářka.

14.06.2020 5 z 5

Noc nic nezadrží Noc nic nezadrží Delphine de Vigan

Kniha, která se četla hůř, než jiné od této autorky.Ale je to asi tím, že pokud je život matky autorky složitý, je pak složité i čtení.Každopádně děkuji.

18.03.2020 5 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Oddychová četba a s tím jsem i počítala. Autorku už znám, tak vím, co čekat.

07.02.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Po několika kapitolách na začátku a události, která rozjíždí děj, jsem snad ani nechtěla pokračovat.Střed knihy se táhl. Závěr byl brilantní.

31.01.2020 4 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Jak už tady bylo psáno...kniha se četla překvapivě lehce.Při čtení, hlavně první a druhé části, jsem měla velmi podobné pocity jako u knih V.Hanišové. Jiný příběh, jiné prostředí, jiná kultura..stejné pocity. Určitě jsem ráda, že jsem nakonec knihu zvolila.

06.12.2019 4 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

První kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Báječné počtení. Na pozadí přiběhu o slavné Pětce se odehrává linie kolem černé hry vysoce postavených pánů. Nebo je to obráceně? Každopádně jedno neruší děj toho druhého. Doporučuji velmi!

08.08.2019 5 z 5

Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse Milena Holcová

Poučné, vtipné, vážně moc prima. Některé kapitoly jsem četla dvakrát...byly tak dobré, že po tom, co jsem si je přečetla, jsem je ještě předčítala v autě manželovi a synkovi!Doporučuji.

01.08.2019 5 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Napínavá knížka, děj se odehrává jinak, než často v jiných krimi...zabil, hledáme, jak ho usvědčit. Tady nebylo nic až tak úplně jasné. Děj se zarývá pod kůži, protože se vlastně odehrává v hlavách všech postav. Jediné "ne" je za šílené spojení "s to", které se v knize objevuje až moc často!

20.05.2019 5 z 5

Arabská krev Arabská krev Tanya Valko

Třetí setkáni s osudem Doroty a také její starší dcery. Z počátku se mi zdálo, že se toho v knize stalo už tolik a strany neubývají. Není zde nouze o napětí, bohužel "prokletí"rodiny pokračuje, naštěstí se občas zaleskne i radost.

06.05.2019 5 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Kniha mě mile překvapila. Padla mi do ruky v knihovně, protože splňuje 1kategorii ve Výzvě a vyplatilo se to. Děj byl od začátku zajímavý, mimo linii kolem agentů se prolíná děj z osobního života hlavní hrdinky. Dochází jí tak různé věci, které byly dříve jejím mužem řečeny.

16.02.2019 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Zaujal mě už jen ten úvod, snažila jsem si ho zapamatovat....Děj samotný byl strhující. "Problematická" mládež bude vždy téma! Vyšetřovatelé ne zrovna v kondici, naštěstí se umí vybičovat.

10.02.2019 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Krása a děs tak blízko sebe! Boj o zachování duševniho zdraví s výhledem blízké smrti. Rodinka prazvláštní. Jako moc záleží člověku na pověsti rodiny?Jak dlouho je ochoten "nevidět"?Zajímavý námět, který mě ke knize přikurtoval.

03.02.2019 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Napětí od začátku do konce. Spousta postav, ale čtenáři se nepletou, propletence vztahů a konec, který překvapí.

18.01.2019 5 z 5

Perfekcionistky Perfekcionistky Sara Shepard

Prvních několik stránek jsem myslela, že nevydržím...řešení módy na večírku a jiné "důležité"věci. Jak se ale kniha rozběhla, krása! Skoro otevírám druhý díl.

10.01.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Hodně jsem knížku chtěla přečíst, hodně si ji prožít. Obojí se splnilo.I když v jednu chvíli jsem váhala s odložením knihy.

13.11.2018 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Tak jsou dvě možnosti...buď jsem přišla na chuť cestopisům anebo jsem třikrát (přečetla jsem jen tři cestopisy)sáhla správně.

20.10.2018 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Sklonit se před lidmi, kteří tuto hrůzu zažili! Krásný až dojemný je vztah Violky k rodičům, hlavně k mamince. Svědectví tak silné, že jsem v některých pasážích chtěla knihu zbaběle odložit. Doporučuji přečíst všem...

26.08.2018 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Švédské krimi jsou asi pro mě. Tajemné, zajímavé, příběh spojen se záhadným místem . Postupně krásně zapadají souvislosti, přesto, že na začátku je čtenář poněkud zmaten a i snad znaven složitostí děje a množstvím postav.Doporučuji. První dotyk s touto autorkou a jistě ne poslední.

24.08.2018 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

První, co mě odradilo bylo slovo"sem" místo "jsem".Vyprávěno dítětem....dobře. Celkově mi kniha připadala vypravěčsky zmatená. Nejvíc se mi asi líbila třetí povídka.

12.08.2018 3 z 5