Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse

Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse

V krátkých kapitolkách autorka popisuje vlastní zážitky a postřehy ze svých cest z celého světa. Vtipně a zajímavě staví vedle sebe postřehy na podobné téma z různých zemí, kultůr. Již názvy kapitol napovídají: Chcete lidi opravdu poznat? Cestujte s nimi! Ženy paničky, lvice, slepice.... Dva póly pohostinnosti: otevřené náruče? .... hůl do ruky? Místa, která nelžou aneb o hygieně ..... atd. Lehké čtění před spaním, do metra či autobusu. Ilustrované Adolfem Bornem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27876/lidi-aneb-duch-naroda-je-nejlepe-citit-v-preplnenem-autobuse-i-dil-27876.jpg 4.472

Lidi (1.)

Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Nadatur

Marika Vanova

V této útlé knížečce, přesto velmi obsáhlé, mimo jiné autorka cestovatelka pátrá ve světě po věcech, na které by se mnohý z nás styděl zeptat i svých přátel. Zábavné, poučné čtení.

bosorka78
16.12.2017

Velmi příjemná humorná kniha,která odhaluje spoustu zajímavostí, určitě si přečtu ještě další knihy od spisovatelky

oladnb
24.09.2017

Za me 6 hvezd :-)

Arocrynn
31.07.2016

Další kniha od Mileny Holcové, která mne utvrdila v tom, že "toto je skutečně můj šálek kávy!"
Já ta její vyprávění opravdu zbožňuji. Milé, nenásilné, inteligentní, upřímné "drobné" postřehy a zážitky z cest, které často mají přídech společenského faux pas. Kniha je čtivá, poučná a hodně zábavná a ocení ji především cestovatelé, kteří zrovna nepatří do kategorie "all inclusive".
U knihy jsem se nasmála i zavzpomínala, našla jsem v ní hodně zážitků z vlastních cest a upřímně si oddechla u některých, kterým jsem se "vyhnula". Nové poznatky navozují myšlenky k dalšímu cestování. Jak na konci knihy píše sama autorka, motivovat k cestování zrovna nechtěla, ale já děkuji!

pajaroh
02.04.2016

Velice povedený díl trilogie cestopisných/lidopopisných postřehů od Holcové. Vtipné, výstižné, zábavné a oproti jejim knihám s "ženskou" tematikou nikterak sentimentální. Formát je ideální na cesty. Doporučuji nejen ženám a nejen cestovatelům.

Agynek
18.11.2015

Skvělá oddychovka - vřele doporučuji, čtu si ji snad každým rokem znova :o))

ALKA51
19.08.2014

Zajímavé postřehy z cest, psané humornou formou. Čtenář je vtažen nenucenou formou do zážitků a zajímavostí během cestování jak po Mongolsku, Číně tak i po státech amerických. Určitě si přečtu další díly.

hlina
17.07.2014

Svěží, čtivé, nehraje si na žádnou velkou literaturu.

kapllu
17.07.2014

Lidi je fajnová série, u které jsem se i zasmála a ze které jsem se dozvěděla pár zajímavých informací, jež v klasických turistických průvodcích nenajdete.

sonihe
07.01.2014

Na Mileně Holcové se mi líbí, že nepředstavuje takovou klasickou představu cestovatelky snažící se utrhnout takové to nej světa, nejlepší památky, nejvyšší hory, nejodlehlejší oblasti..jednoduše z knihy číší radost z poznávání obyčejného běhu života prostých lidí po celém světě, kulturních rozdílů a vůbec lidského vnímání a názorů na vše od toalet, po nevěru.. A to vše vtipně, s nadhledem, což odzbrojuje moje podvědomé strachy např. z arabského světa nebo latinské ameriky..doporučuji tyhle útržky z cest, věřím, že každý myslí svobodný cestovatel je ocení..

Evus
03.07.2013

Zajímavé postřehy z cest, sama bych ráda podobný způsob cestování vyzkoušela

danuska
22.06.2012

Tato trilogia o cestovani, je brilantna. Skvele napisane, velmi zabavne.
Takychto knih by malo byt, co najviac.