jittik jittik komentáře u knih

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Wau!!!
Při čtení jsem si na začátku říkala, že jsem šlápla vedle, že nechápu, za co takové hodnocení. Nemohla jsem se začíst...
A najednou jsem byla na konci a to doslovně "na konci s dechem", protože lepší detektivku jsem asi nečetla.
Bravurní, poklona autorovi.
Těším se na další dva díly.

01.08.2018 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

První kniha od autora a hned mě tak zaujala, že se pustím do dalších.
Napínavé od začátku do konce. Úplně jsem se sžila s hlavní postavou Davidem.
Doporučuji

26.07.2018 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásný příběh
Trochu hůř se mi četla, ale stálo to zato.

19.07.2018 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Opět krásná, i když smutná kniha.

08.07.2018 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Děsivá zpověď přeživšího člena "zvláštního komanda"
Neuvěřitelné...
Opět si kladu otázku "Jak se tohle mohlo stát?"
Jak to mohly dopustit světové velmoci, jak mohli lidé takto trpět a umírat bez šance na záchranu. Systém vyvražďování nejen v Osvětimi nejde pochopit.
Pro přeživší to neskončilo ani po válce, už jen žít s takovými vzpomínkami musí být doživotní očistec.
A přitom se ničím neprovinili, byli jen "židé" (cikáni, nemohoucí, postižení...) ale především to byli lidé

Všem přeživším patří velké díky zato, že mluvili, že nemlčeli.

02.07.2018 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Zatím nejlepší od autorky, chybí mi přečíst už jen Skryté okno.
Oblíbila jsem si Toma a Becky a mužů říct, že autorka má každou knihu lepší a lepší.
Od začátku do konce plné napětí, docela mě překvapilo jedno zjištění (nechci prozrazovat)
Tahle kniha je fakt top.

01.07.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nevím co napsat, knihu si musíte přečíst. Lidé z období druhé světové války byli skuteční hrdinové. Ať už žili pod zničující vládou Hitlera nebo Stalina.
Je to nepředstavitelné a děsivé, kolik toho tito lidé trpěli. A to vše proto, že chtěli žít, doufali....

24.06.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Přečteno jedním dechem, knihu nemůžete odložit, dokud nevíte jak to je. I když se dá od začátku předpokládat kdo je vrah, tak konec překvapí. A tím, že je kniha psaná v ich formě, snadno se vžijete do hlavní postavy.
Myslím, že tako druhá kniha autorky je ještě lepší a děsivější.

20.06.2018 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Příběh věčné lásky, zoufalství i naděje. Příběh který, alespoň z části, by chtěla prožít každá z nás...

19.06.2018 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Krásně napsané, strhující děj, který vás do sebe vtáhne a "vyplivne" vás s poslední stránkou..

10.06.2018 5 z 5

Svědkové z továrny na smrt Svědkové z továrny na smrt Eric Friedler

Dlouho jsem přemýšlela jak komentář sepsat, ale nemohu najít slova, pro takovou hrůzu..
Je to neuvěřitelné, chvílemi zvrácené až nechutné, to co lidé nejen ze "zvláštního komanda" museli trpět. Kladu si otázku "Jak se vůbec tohle mohlo stát?"
Pokoj všem obětem i přeživším.

03.06.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Moc pěkná kniha, ostatně jako všechny od této autorky :)

03.06.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Docela napínavé, kniha se mi líbila a dobře se četla.
Ale zklamal mě konec, bylo to přitažené za vlasy...

16.05.2018 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Pěkná kniha, zajímavý pohled na život, když ztratíte paměť a díváte se na svět očima bez předsudků

12.05.2018 5 z 5

Wau!!!
Strašně zajímavá kniha, skvěle sepsaný historický román.
Chvílemi jsem musela přestat číst a kouknout na internet a vyhledat si, zda je to pravda. Nikdy jsem si nemyslela, že pro židy bylo poválečné období tak špatné, kniha je detailně zpracovaná a popisuje otřesné události.
Měla by být zařazena mezi povinnou četbu.

04.05.2018 5 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Moc odkrytých lží, které mi na jednu rodinu připadly až moc. Ale i tak dávám pět hvězd, čtení to bylo krásné, chvílemi smutné.

15.04.2018 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Úžasná kniha, životy zlomených andělů byly velmi odvážné, zraněné i křehké..
Lituji jen toho, že neměla více stran, nějak jsem se nemohla rozloučit s osudy andělů.

09.04.2018 5 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Výtečná detektivka.
Mám ráda knihy u kterých máte pocit, že se to může stát. Velmi zajímavý konec.
Už jsem četla Spi sladce, ale tato kniha je ještě lepší a promyšlenější.
Toma D. jsem si už oblíbila :)

04.04.2018 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Příklad knihy, kdy se při otáčení listu nemůžete dočkat, co vám dalšího nabídne.
Kolikrát neuvěřitelné popisy mučení, o to horší, že tohle se opravdu za komunismu dělo.
A také dech beroucí popisy vražd, když víte, že je to podle skutečnosti. Kolikrát se mi dělalo zle.
Ale právě to svědčí o talentu spisovatele, který vše dokázal tak bravurně zpracovat, že vám mnohdy běhá mráz po zádech.
Úžasná kniha, ale teď si raději přečtu nějaký přeslazený roman :)

30.03.2018 5 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Wau...
Krásná kniha, plná emocí, velké lásky, smutku..
Kniha ve mě zanechala spoustu pocitů.
Byla to láska se špatným koncem...

24.03.2018 5 z 5