jittik jittik komentáře u knih

Policie Policie Jo Nesbø

Každý díl Harryho je naprosto úžasný a proto mě vždy překvapí, jak může být další díl tak dech beroucí. Asi se opakuji, ale není lepších detektivek než od Nesbøa a kniha vždy překvapí jak je vše promyšlené, jak si některé lidi spojujete z předchozích dílů. Celá série je nejen o vraždách, ale především o lidech, o Harrym. Prostě autor má nadpozemský dar.

11.11.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha opět potvrdila um spisovatelky.

29.10.2019 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Je to už devátý díl a pořád dokonalé. Opět napínavé od začátku až do konce.
Jsem zvědavá jak se vše rozvine v dalších dílech a při talentu autora nemám pochyby, že to bude jízda.

15.10.2019 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Opět mistrovská detektivka.
Obdivuji talent spisovatele a propletené dějové linie, které sahají i do minulých dílů.

27.09.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Z knihy mám divný pocit.
Všechny knihy co jsem o Osvětimi četla, ve mě vyvolali hrůzu a přání, aby se historie nikdy neopakovala.
Ale takhle kniha ve mě vyvolává pocit, že Osvětim byl prázdninový tábor.
Možná to tak opravdu Lale zažil...
Byl chráněný příslušníky SS, kvůli své práci tatéra a měl plno výhod díky nimž pomohl asi mnoha lidem. Ale mě osobně připadá, že většinu využíval pro své blaho i když kolem něho umírali tisíce lidí. Je ovšem těžké soudit někoho zato, že chtěl jen přežít... Jak by jsme se zachovali my?
Myslím, že většina úplně stejně.
Čtenářům doporučuji knihu Svědkové z továrny na smrt. Tak získají lepší přehled o zlu spáchaném na nevinných lidech.

21.09.2019 3 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Právě dočteno a opět až do poslední stránky napínavé.

17.09.2019 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Hodně smutný příběh o ženě, která si zasloužila žít a být přijmuta. I když našla lásku a smysl života, nenašla klid.

07.09.2019 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Hodnotím "zatím" jako nejlepší díl.

07.09.2019 5 z 5

Sčítač Sčítač Jesse Ball

Kniha je spíše jakási osobní zpověď autora ve formě fantaskního příběhu.

27.08.2019 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Skvělé čtení. Nesbøa nikdo nenahradí

27.08.2019 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Strhující čtení od začátku do konce a poslední stránka mě tedy hodně překvapila, takže nezbývá než to zjistit v dalším díle :)))

27.08.2019 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Od začátku do konce napínavé
Uz se tesim na další díl :)

11.08.2019 5 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Právě jsem dočetla a jsem plná rozporuplných pocitů.
Nevim jak komentovat tuto knihu, na jakou stranu se přiklonit. Je to příběh dvou rorezvaných duší. Vše tak surově napsané, bez přetvářek, musíte si knihu přečíst a udělat si vlastní názor. Je to drsné a konec mě tedy hodně překvapil i tím co se stalo i pocity Kevina.

22.07.2019 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

S prvním dílem nesrovnatelné, ale i tak to nebylo špatné.

15.07.2019 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Tahle kniha vám vyrve srdce. Až neskutečné příběhy tří žen, tří nevinných žen, které jsou pouze kapkou v moři, ale i tak se liší a to tím, že dokáží přivést dítě na svět v tak nelidských podmínkách.
Přečetla jsem spoustu knih o Osvětimi o koncentračních táborech, ale stále mě fascinuje to, jak se tohle mohlo stát. Jak mohli lidé působit druhým lidem takové utrpení. Jak mohla vzniknout taková mašinérie? My pouze čteme tyto knihy a děsíme se, ale umíte si představit, že by se to stalo i vám?

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Doporučuji se na začátku nadechnout, protože toto je jedna z těch knih co se čte jedním dechem :)
Od začátku do konce napínavé

Červenka Červenka Jo Nesbø

Dokonalé, na konci zůstalo pár otázek a doufám, že v dalších dílech se opět vynoří.
Těším se na další díl

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Doufám, že se dočkáme dalšího dílu :)

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Opět za pět :)

Švábi Švábi Jo Nesbø

Myslím, že Nesbo si právem zaslouží těch několik literárních ocenění za svá díla.
Vemte si, že to je detektivka stará 21 let a pořád má grády, kolik takových ze současných "rychlo" autorů si přečtou naše děti za 20 let a řeknou "wau"?
Určitě jdu na další díl.

21.06.2019 5 z 5