jiri77 jiri77 komentáře u knih

Myši Myši Gordon Reece

Napínavě a čtivě napsaný psychologický thriller,kterému nechybí opravdu nic.

29.02.2016 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Každý z nás někdy v životě tápal jako Holden ,a hledal ,co je smyslem života a jak se zařadit do společnosti. Kniha mě velmi bavila. ,,Holden byl jednou v každém z nás''. Mistrovské dílo.

28.02.2016 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipné a pohodové čtení,kniha se mi velmi líbila a chvílemi jsem se zasmál i nahlas.

23.02.2016 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Bernard Minier mě se svým Martinem Servazem opět dostal a na tři dny jsem si krásně početl podle mně kvalitní thriller. Vždy je to těžké navázat na kvalitní prví díl ,jak to bývá zvykem ,dvojka vesměs bývá horší ne-li propadák ,ale v tomto případě to naštěstí neplatí a dosahuje podle mně kvality prvního dílu (Mráz).

21.02.2016 5 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Tak jsem se dostal zdárně do konce podle mě dobře propracované série. U třetího dílu mi chvíli trvalo než jsem se zorientoval v postavách a připomenul si děj ale pak se to už četlo dobře až ke konci který jsem nečekal. Kniha a celá série splnily mé očekávání a jsem celkově spokojen. Ti co sérii ještě nečetli,doporučuji ji číst co s nejmenšími časovými odstupy aby ve čtení nemuseli chvílemi tápat jak já.

17.02.2016 4 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Kniha poukazuje na nesmyslnost klášterů a kritiku tehdejší církve a společnosti. Příběh Zuzany skvěle znázorňuje ,že člověk může býti silně věřící a přesto se nemusí upisovat nějakému řádu. Jak autor naznačuje ,člověk nejvíce touží po svobodě. Román se dobře čte a příběh vás nenechá chladným. Na tehdejší dobu napsat takovou knihu ,velká odvaha.

24.01.2016 4 z 5

Kacířská kniha Kacířská kniha Erich von Däniken

Další skvělá kniha která v nás nahlodá jak to opravdu bylo. Kniha je plná krásných a skvělých fotografií.

22.01.2016 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Asi to nejlepší ,co jsem od Karla Čapka četl. Kniha nádherně ukazuje mateřskou lásku, proti ,,mužskému'' nahlížení na věc ,jako je odvaha a čest ,a nesmyslné umírání ve válkách .Krátká kniha ale zůstane ve mě na dlouho, mistrovské dílo!

22.01.2016 5 z 5

Chopinův rukopis Chopinův rukopis Jeffery Deaver

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Děj knihy byl až vynuceně poslepovaný s nepřeberným počtem postav,když si každý autor málem dosadil tu svou. Těch mrtvých je tam taky nějak moc. Ke knize se určitě už nikdy nevrátím. Ztráta času.

19.01.2016 odpad!

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha nesplnila vůbec mé očekávání. Málo popsané charaktery postav,minimální popis prostředí,děj knihy nevyvážený ,hlavně konec knihy mi přišel moc rychle useknutý .Na téma pracovní tábory jsem četl o hodně lepší knihy.Jediné pozitivum knihy je že autorka poukázala na málo známe téma dějin pobaltských republik .

17.01.2016 1 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Ohromně čtivé a napínavé. Jeden z nejlepších thrillerů které jsem četl.

11.01.2016 5 z 5

Retro ČS 2 Retro ČS 2 Michal Petrov

Tak jsem se na chvíli s touhle knihou vrátil do mého dětství a připomínal si výrobky a spotřebiče které neodmyslitelně patřili do všedního života občanů za socialismu. Některé vzpomínky mi vyvolali úsměv na tváři a u některých si člověk řekne jak jsme takhle mohli žít. Pravda je že některé výrobky byly skvělé kvality a často si pamětníci vzpomenou kolik vydržely.Druhý díl se mi zdál o něco horší jak předchozí a to i díky obrazovým přílohám. V knize se krásně listuje a byl bych rád kdyby vyšel i další díl.

30.12.2015 3 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Krásná knížka ,která se dá přečíst za jeden den ,ale z jejího obsahu se dá čerpat celý život.

27.12.2015 5 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Krásný příběh ,který pohladí po duši a vytvoří úsměv na tváři.

22.12.2015 5 z 5

Holocaust - Slepá kolej dějin Holocaust - Slepá kolej dějin Roman Cílek

Kniha pro všechny co je zajímá téma Holocaust. Kniha obsahuje soudní proces s SS-obergruppenfuhrerem a generálem Waffen-SS Karlem Wolffem,který je proložen třemi osudy lidí kteří přežili holocaust.

13.12.2015 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Tak tahle kniha mě dostala na plné čáře. Krásné čtení o hledání sebe samého nutí člověka zamyslet se jestli to co dělá mu stačí ke štastnému životu. Moc se mi líbily rady tetičky Margie. Knihu můžu jen Všem doporučit.

15.10.2015 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Myslím si, že se pokračování Milénia Davidovi Lagercrantzovi vydařilo na jedničku, kniha se mi velmi líbila a byl jsem rád ,že se opět mohl setkat s Lisbeth a Mikaelem. Taky nechápu to srovnávání autorů. Tuhle knihu nenapsal S. Larsson a s tím jsem do čtení také šel .Paráda a těším se snad na další pokračování.

13.10.2015 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Moc dobře napsaný thriller ,který když začnete číst ,už vás nepustí ,dokud nebudete na konci. Napětí, skvělá psychologie postav a zvrácenosti je táto kniha přímo ,,našlapaná''. Už se těším na další knihy Gillian Flynn.

03.10.2015 5 z 5

Město Město Dean Koontz

Úžasná kniha. Příběh vyprávěný z pohledu dítěte plný lásky, kamarádství, napětí, humoru a hudby mě hodně bavil, Určitě jedna z lepších Koontzových knih.

01.10.2015 5 z 5

Pátá žena Pátá žena Henning Mankell

Skvělý detektivní thriller s jedním z nejlepších komisařů se kterými jsem se v knihách setkal. Komisař Wallander se stává mojí srdeční záležitostí. Rozhodně Všem doporučuji.

05.08.2015 5 z 5