jiri77 jiri77 komentáře u knih

Trofej Trofej Steffen Jacobsen

Kniha mě bavila tak někam za půlku a pak se to začalo zhoršovat,vadilo mi že se z hlavních postav stali nepřemožitelní akční hrdinové které nic nebolí a ze všeho vyjdou až neuvěřitelně. Poslední části knihy mě celkem nudili a těšil jsem se až budu na konci ,který byl takový,, nemastný,neslaný''. Čekal jsem něco více. Kniha to není špatná a celkem dobře se čte ale za mě je to takový průměr.

21.07.2015 3 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

King a detektivka,říkám si jak to půjde asi dohromady? Ale ono to šlo na výbornou,podle mě Stephen King napsal detektivku za kterou by se nemohl stydět ani ten nejlepší spisovatel tohoto žánru. Knihu jsem si užíval a moc se mi líbilo jak mistrně popsal psychologii postav a hlavně nahlédnutí do mysli masového vraha. Moc všem doporučuji.

16.07.2015 5 z 5

Holandsko Holandsko Jan Jícha

Krásně a s humorem napsaná knížka o Holand'anech a Holandsku.

25.06.2015 5 z 5

Oběti Oběti Jonathan Kellerman

Výborná detektivka která chytne a nepustí,podle mě od Kellermana jedna z nejlepších. Doporučuji a dávám plný počet hvězdiček.

23.06.2015 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Čtení téhle knihy jsem si přímo užíval,podle mě jedna z nejlepších z celé série. Napínavý příběh se skvělou thrillerovou atmosférou. Erikovi a Joonovi jsem držel pěsti až do konce příběhu. Kniha naprosto splnila mé očekávání.

29.05.2015 5 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Musím souhlasit s ostatními že druhý díl je o hodně lepší. Výborný thriller. Čtení mě moc bavilo,jen jsem musel občas zalistovat zpět abych si udělal v hlavě jasno kdo je kdo,dost se to chvílemi zamotává. Už se těším na rozuzlení celého příběhu.

14.05.2015 5 z 5

Egyptské záhady 2 Egyptské záhady 2 Arnošt Vašíček

Knížka která se čte jedním dechem. Vašíčkovi záhady čtu velmi rád a ty Egyptské se mi líbí nejvíce.

09.05.2015 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Po přečtení zdejších komentářů a hodnocení jsem se rozmýšlel jestli mám vůbec začít tuhle knihu číst. Naštěstí jsem se nenechal odradit a knihu si přečetl a musím říci že to nebyla taková hrůza jakou jsem očekával, právě naopak. Kniha se mi velmi líbila,je to příjemná oddechovka s prvky ,,hororu-thrilleru'', doplněna fotografiemi které nabudí tu pravou atmosféru.Určitě to není kniha té nejkvalitnější literatury ale člověk taky někdy potřebuje vypnout a táhle kniha mi přišla na lehké čtení naprosto vhod.

26.04.2015 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Pro mě velké zklamání, dalo se to číst snad do první půlky, pak byl děj neúměrně natahovaný ,přesto ,že čtenář už ví ,kdo je pachatel. Hlavní hrdina ve mě nevzbudil velké sympatie a další případy určitě číst už nebudu.

22.04.2015 2 z 5

V melounovém cukru V melounovém cukru Richard Brautigan

Kniha která nemá hlavu a patu a stejně nutí okouzleného čtenáře číst dál a dál. Nádherné čtení, kniha mě úplně dostala.

22.03.2015 5 z 5

Out Out Nacuo Kirino

Thriller jak má být, čtení této knihy mě pohltilo a hltal jsem stránku za stránkou. Dech beroucí děj ,skvěle vykreslené postavy a nahlédnutí do Japonské chudší společnosti ,která se musí protloukat těžkým životem.

12.02.2015 5 z 5

Nebeské pastviny Nebeské pastviny John Steinbeck

Skvělá kniha ,nádherné povídky ve kterých jsem spatřil náznaky budoucích Steinbeckových knih. Kdo má rád Steibecka určitě by si měl tuhle knihu přečíst.

07.02.2015 5 z 5

První světová válka den po dni První světová válka den po dni Ian Westwell

Stručně a přehledně napsaná kniha o první světové válce se spousty fotografií. Kniha se mi líbila a můžu ji jen doporučit.

03.02.2015 4 z 5

1001 alb, která musíte slyšet, než umřete 1001 alb, která musíte slyšet, než umřete Robert Dimery

Po přečtených-prolistovaných knihách 1001 knih a filmů které ..., jsem se pustil i do třetice i do alb které musíte slyšet... , s lítostí musím říci ,že to bylo pro mě velké zklamání, určitě je tahle kniha z těch třech nejslabší, dost mě zarazilo, že někteří interpreti měli i vice alb , jsou tam i takoví co mají pět i více ,a na některé se nedostalo vůbec. Takový interpreti jako Joe Cocker ,Toto, Gary Moore, The Cranberries ,Keane nebo Helloween atd. nemají ani jedno zastoupení ,a je jich tam podle mě více co by si zasloužili svým albem zapsat se do téhle knihy. Ano , je to určitě na hudebním vkusu a určitě budou někteří kteří budou s výběrem souhlasit ,ale já to rozhodně nebudu ,i když jsou tam alba která jsou mým uším rozhodně blízké ,a to napříč hudebními žánry.

30.01.2015 2 z 5

Pod kůží Pod kůží Michel Faber

Skvělá kniha ,napínavé čtení ,tak trochu od všeho - horor ,sci-fi ,triller ,chvílemi jsem se i zasmál. Čtení které mě chytlo ,že jsem musel pořád číst ,dokud jsem nebyl na konci knihy.

19.01.2015 5 z 5

Měsíc zapadá Měsíc zapadá John Steinbeck

Mě se kniha hodně líbila,jak mistrně autor popsal ''vztah'' mezi okupanty a obyvateli obsazeného městečka. Kniha jasně ukazuje ,že násilím člověk dlouhodobě nic nezíská ,a že pokud je okupované obyvatelstvo jednotné, tak je neporazitelné. Jedna z nejlepších Steibeckových knih.

16.01.2015 5 z 5

Ryzáček Ryzáček John Steinbeck

Krásné i když chvílemi drsné čtení ,ale co dodat ,klasický Steinbeck, vztah člověka ke zvířatům a přírodě a mezilidské vztahy. Kniha se mi velmi líbila a všem ji mohu jen doporučit.

15.01.2015 5 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Mlha, Jaunt, Opice a Prám jednoznačně nejlepší povídky,naopak Úžina a Nona nejhorší .Kniha se mi celkově líbila,příjemné čtení.

09.01.2015 4 z 5

Nevinnost Nevinnost Dean Koontz

Krásná kniha,hlavní postavy mi hned sedly a prožíval jsem s nimi všechno dobrodružství. Knize podle mě nechybí nic, je napínavá s trochou nadpřirozena a lásky. Skvěle popsané prostředí zasněženého města. Za mě plný počet hvězd.

05.01.2015 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Nádherná kniha ,příběh který obsahuje napětí,lásku,kamarádství,humor a hlavně krásné poselství. Pro mě lepší než zlodějka knih.

18.12.2014 5 z 5