1001 alb, která musíte slyšet, než umřete

Po veleúspěšné encyklopedii 1001 filmů, kterémusíte vidět, než umřete přinášíme na český trh další publikaci z této řady, tentokrát věnovanou hudbě. Na 90 renomovaných hudebních publicistů sestavilo skutečně reprezentativní přehled toho nejlepšího, co přinesla hudba za poslední půl století. Od vzniku rock and rollu v 50. letech až po ty nejsoučasnější nahrávky je nám zde vývoj hudby prezentován na konkrétních příkladech nejlepších alb jednotlivých dekád. Nejnovější aktualizovaná verze pro rok 2009 se u nás na pultech objeví ve stejné době jako v domovské Velké Británii. (www.volvoxglobator.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96526/1001-alb-ktera-musite-slyset-nez-umrete-96526.jpg 3.615

1000+1001 18.

Literatura naučná, Umění, Encyklopedie
Vydáno, Volvox Globator

1001 albums you must hear before you die, 2006

Kniha 1001 alb, která musíte slyšet, než umřete

jiri77
30.01.2015

Po přečtených-prolistovaných knihách 1001 knih a filmů které ..., jsem se pustil i do třetice i do alb které musíte slyšet... , s lítostí musím říci že to bylo pro mě velké zklamání, určitě je tahle kniha z těch třech nejslabší, dost mě zarazilo že někteří interpreti měli i vice alb , jsou tam i takoví co mají pět i více a na některé se nedostalo vůbec. Takový interpreti jako Joe Cocker ,Toto,Gary Moore,The Cranberries ,Keane nebo Helloween atd. nemají ani jedno zastoupení a je jich tam podle mě více co by si zasloužili svým albem zapsat se do téhle knihy. Ano , je to určitě na hudebním vkusu a určitě budou někteří kteří budou s výběrem souhlasit ,ale já to rozhodně nebudu i když jsou tam alba která jsou mým uším rozhodně blízké a to napříč hudebními žánry.

Katzenklo
08.06.2014

Výběr samozřejmě není dokonalý a mnoho skvělých desek zde nenajdeme, knihu lze ovšem použít jako dobrý inspirační zdroj při nákupu hudebních nosičů.

hudba

Autor knihy