Jiparis Jiparis komentáře u knih

Království Království Jo Nesbø

Hodně ponurá kniha o vážných problémech v rodině. Stále jsem čekala na něco trochu pozitivního, ale tahle problematika se asi jinak nedala napsat. Nesbo umí vystupňovat napětí a nepokouší se skrývat žádnou lidskou špatnost

04.06.2021 4 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Jak moc nám všechny moderní technologie pomáhají a kde je hranice jejich schopností, za kterou je již nepustit? Vše záleží na lidech. A protože je ve světě hodně psychopatů, mnohdy velmi inteligentních, je to vše docela děsivé. Z toho všeho mi vyplývá, že úplně nejdůležitější je morálka a čest.

11.05.2021 4 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Docela jsem váhala, jestli se do knihy s jasným názvem pustit v současné době, ale nakonec to stálo za to. Místy jsem měla chuť napovídat, že přeci jen roušky nestačí!
Obdivovala jsem autorovu představivost o tom, co by se mohlo stát, kdyby se bakteriologických zbraní chopila chorá mysl. Po všech současných zkušenostech je jasné, že lidstvo musí být hodně obezřetné, když se podobné hrozby objeví kdekoliv na světě.
Thilliez je skvělý autor !

21.04.2021 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

I když téma povídek mi v současné době náladu nezvedlo, dalo mi příležitost uvědomit si, že mnoho lidí prožívá silnější tragédie. Co je proti tomu dočasné omezení pohybu a zakrytá ústa. A knihy jsou tu pořád.

28.03.2021 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Výraz drsná detektivka, je v tomto případě pořád ještě slabý. Ikdyž jsem si stále říkala, že je to jen fikce, některé detaily na mě byly moc. Na druhou stranu je asi pravda, že se najdou lidé, kteří podobným mýtům a bajkám věří. Napsáno poutavě, ale teď si budu muset přečíst něco lehčího.

01.03.2021 4 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Příběh , který se díky autorčině svěžímu jazyku lehce čte. Problémy prostituce a levné, zneužívané pracovní síly z východu je asi hodně pravdivý.

11.03.2020 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Statečný Harry, nekonformní, s pevnýmí zásadami se mi moc líbí, jen někdy mám pocit, že je až nesmrtelný. Přesto vše, čte se jedním dechem a fandím mu.

10.11.2019 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Něco tak pěkného jsem už dlouho nečetla.Krásný jazyk, zajímavé příběhy.

16.11.2018 5 z 5

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Tak to byla jízda a počtení. Z tohoto českého autora jsem nadšená.

03.01.2024 5 z 5

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

Velmi dobrá česká detektivka, zajímavý námět, lehký jazyk, napětí.

27.11.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Neuvěřitelné, kolik se toho vejde do jednoho lidského života. Autorka nesoudí, zachycuje zvraty. Největším trestem je prožít celý život ve strachu z odhalení.

22.10.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Moc pěkný a napínavý příběh, kde až do konce není jasno, kdo je oběť a kdo pachatel.

25.09.2023 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Naprosto skvělé a přesvědčivě napsané. Místy mi bylo až fyzicky špatně, když jsem se vžila do pocitů rodičů. Manipulace, lži , dokonce trestné činy, kterých se jedna z postav dopouští , děsivé.

24.01.2023 5 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Tak to byla jízda. Tolik zla v osobě, která má navíc nesmírnou moc a známosti na nejvyšších místech. Na opačné straně ti, kteří se snaží zločiny odhalit. Naprosto nevyrovnaný boj, plný zvratů a ztrát.

16.01.2023 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Napínavé, ale pro mě dost nesrozumitelné praktiky tajných služeb a armády. Napsáno velmi sofistikovaně, s mnoha zvraty, do poslední stránky nic není jisté a definitivní.

14.12.2022 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Co vše udělá matka pro své děti, i když na počátku bylo znásilnění? A je vždy dobré pátrat po svých kořenech? Spousta otázek k zamyšlení a napínavý děj je mix , který nutí, co nejdříve příběh dočíst.

11.11.2022 5 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

To, co mě nejvíc uchvátilo, bylo prostředí. S vyšetřovatelkou, která miluje potápění a to jí pomůže vyšetřit zločin, jsem se ještě nesetkala .Originální!

04.11.2022 4 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Hodně dobrá zápletka a zpracování. Překvapivé rozuzlení.

01.07.2022 5 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

Jak se hledá spravedlivý rozsudek pro neštastnou matku, kterou hájí úplně neznámý právník proti ostřílenému kolegovi? Zajímavé postřehy a trochu očekávaný závěr. Napsáno velmi poutavě a přesvědčivě.

27.06.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Pohled na výchovu dětí očima chlapa samoživitele byl velmi působivý. Láska, pochybnosti, vyčerpání a odsunutí vlastního života vyjadřují podstatu toho, co prožívají rodiče. Moc pěkně napsáno.

09.06.2022 5 z 5